Rysunki autorstwa Baden-Powella i logo ZHP

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
dziadu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadu » 04 kwie 2008, 21:14

Czuwajcie druhny i druhowie.

Ja z prośbą o poradę się do Was zwracam. Mamy w hufcu naprawde fajne (żeby innego słowa nie uzyć) projekty koszulek hufcowych bazujących na rysunakch pana wymienionego w tytule oraz loga ZHP.

Obiło mi się o uszy lub oczy gdzieś, że są one ogólnie public domain ale nie jestem pewien tego na 100%. Oczywiście koszulki nie do celów komercyjnych (sprzedaż, etc.) tylko dla każdego do dostania po kosztach produkcji (z rozsądnym zaokrągleniem do w miarę okrągłej kwoty - nadwyżka sporzytkowana dla ogółu).

Komenda chce się upewnić o legalności całego przedsięwzięcia z punktu widzenia praw autorskich i majątkowych. Ja ich staram się przekonać. Czy ktoś poprze moje stanowisko?

Projekty moża zobaczyć na forum hufca Bochnia: http://forum.bochnia.zhp.pl/viewtopic.php?p=4576#4576

Więc ostatecznie pytanie brzmi: czy można śmiało wykorzystać te rysunki do takiego projektu? Czy nie ma przeszkód z uzyciem oficjalnego loga ZHP na koszulkach?
Rafał Lalik, HO

Krakowski Harcerski Krąg Akademicki "Diablak"
Harcerska Sekcja Spadochronowa przy Hufcu Końskie
i przyjaciele z całego świata ;-]

bzyku
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: bzyku » 05 kwie 2008, 16:48

Krąg Instruktorski SZANIEC
www.szaniec.org.pl
przyboczny 13 CDH - JENOTY

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 06 kwie 2008, 09:46

Jeżeli nie wykorzystujesz ich do celów komercyjnych, a tylko do koszulek dla siebie i przyjaciół, nie musisz mieć dodatkowych pozwoleń.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”