Dwa problemy: zbiórki publiczne i pogotowie kasowe

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 mar 2008, 23:46

Dokładnie tak. Jeśli ma się wątpliwości to trzeba pytać bo debilizmów u nas w Organizacji jest dostatek (z naczelnym jakim jest nakaz wydawania kopi KP wpłacającemu a oryginału do chorągwi, co stoi w całkowitej sprzeczności w ustawą o rachunkowości... ale kogo to...).
Co do konta drużyny, to niestety jest haczyk. Haczykiem tym jest obowiązkowe comiesięczne a nie coroczne rozliczanie drużyny (bo niestety tam gdzie prowadzi się pełną księgowość tak musi być)
Natomiast SĄ MOŻLIWOŚCI świetnego i taniego rozwiązania tej sprawy. Są hufce w których każda drużyna ma swoją kartę bankomatową do subkonta w koncie hufca więc jest wolność i bezpieczeństwo :).
Cebul jeśli oczekujesz cytatów z przepisów to nie dziś ale mogę Ci potwierdzić: TAK, CAŁA KASA ZE ZBIÓRKI Z OFIARNOŚCI PUBLICZNEJ MUSI PRZEJŚć PRZEZ KONTO.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

znowu_marta
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: znowu_marta » 05 mar 2008, 00:04

Kamień z serca!

A co do kart bankomatowych, to też znam taki jeden hufiec. Dzięki jego komendantowi mamy zmienioną na korzystniejszą umowę w banku. Tyle że nie tak do końca jestem przekonana do tej formy wypłat i księgowania i osobiście nie polecam. Dodam, że to bogaty hufiec.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 05 mar 2008, 00:10

znowu_marta pisze:A co do kart bankomatowych, to też znam taki jeden hufiec. Dzięki jego komendantowi mamy zmienioną na korzystniejszą umowę w banku. Tyle że nie tak do końca jestem przekonana do tej formy wypłat i księgowania i osobiście nie polecam. Dodam, że to bogaty hufiec.
Marta... sądzę, że sposób księgowania jest do ustalenia. Zależy jak mądry jest księgowy i jak ujmie to w polityce rachunkowości.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 05 mar 2008, 07:44

Sikor, ja się już dowiedziałem co chciałem :)
Dla mnie to nie problem bawić się w te zaliczki (ewentualnie KW, bo poza 1% można kasę z konta na KW brać z tego co mi się przypomina)etc. Chodzi mi o sporą część drużynowych, którzy nie mają żadnego pojęcia (lub nie chcą go mieć) o rozliczaniu tych wszystkich spraw i skończy się to tym, że połowa zaliczek nie będzie rozliczona. I wyjdzie z tego niezły bajzel...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”