stopnie zeglarskie

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 18 lut 2007, 20:24

Czuwaj!

Ostatnio zaciekawiła mnie pewna sprawa. Gdy byłem na pewnym rajdzie zobaczyłem ze pewien druh miał na mundurze (tzw. lądowym) na rękawie naszyty stopień żeglarski (taki, jaki maja wodniacy) oraz lilijkę wodniacka na prawej klapie munduru. Gdy rozmawiałem z ich drużynową powiedziała mi ze pozwala mu nosić stopień gdyż go zdobył a po drugi to jest pamiątką po starej drużynie. Chciałem się spytać, jakie jest wasze zdanie i jak wygląda to od strony prawnej
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 19 lut 2007, 17:58

A czemu niby nie mógłby? Zdobył to ma. Nie trzeba być wodniakiem żeby mieć patent.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 19 lut 2007, 18:24

zgadzam sie ze nie trzeba byc wodniakiem ale czy mozna naszywac stopnie zeglarskie na mundur i przypinac lilijkie wodniacka... wczesniej sie z tym nie spotkalem
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 19 lut 2007, 19:37

Jeśli mówimy o oznaczenich stopni żeglarskich to po to one są, żeby je naszywać. Natomiast zastanawia mnie lilijka... Ja bym raczej miał miniaturkę.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

KaRoLiNe
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KaRoLiNe » 19 lut 2007, 22:13

Ja bym nie miała nic przeciwko temu.Patent żeglarski z tego co wiem to można sobie przyszyć a lilijke pewnie zostawił sobie na pamiątke.Nic dziwnego że chce sobie przypominac o dawnej drużynie :)

Pozdrawiam:)

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 20 lut 2007, 14:55

Chyba już kiedyś było już coś takiego tutaj,ale...

- okrągła,niebieska plakietka jest harcerskim oznaczeniem stopnia żeglarskiego. Przyszywa się ją na rękawie harcerskiego munduru. On zaś,czy to granatowy,zielony,bądź szary - mundurem harcerskim jest. Więc,cóż może stać na przeszkodzie?
- druhno Karolino,przyszywa się do rękawa plakietkę! Patent jest dokumentem /blankiet/ i jego raczej nie proponuję przyszywać. Wszak,swojej książeczki harcerskiej również do munduru nie przyszywamy!

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

KaRoLiNe
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KaRoLiNe » 20 lut 2007, 17:48

Dziekuje bardzodruhu Grzegorzu za poprawke!A z tą książeczką to nie wiem czy to było potrzebne w komentarzu bo to jakoś nie na temat!

Pozdrawiam:)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”