sens istnienia...

Zablokowany
hajder

Post autor: hajder » 05 maja 2005, 17:38

gdy ostatnio przeczytałem gdzieś o tym, że na najbliższy Zjazd ZHP przygotowywany jest projekt strategii nk* organizacji obudziły się we mnie znowu myśli na temat: co, po co i jak ma robić ZHP?

jest to niewątpliwie temat problemowy, bo od tego co i jak robimy zalezy co i jak nas widza ludzie spoza organizacji... (wewnętrzny o temat na oddzielną dyskusję) Czy w oczach statystycznej polki/polaka jestesmy równie czytelni jak klub karate, SKS czy LOP? Czy człowiek zapytany o to co robi harcerstwo, co robią harcerze odpowie: "zajmują się wychowaniem dzieci i młodziezy"?

Jestem pewien, że nie...
ale to co napisałem to tylko wstęp do rozważań...
Czy przeciętny instruktor ZHP zapytany co robi harcerstwo, jaka jest jego rola jako pierwszą odpowiedź poda: "wychowanie"? Z mojego doświadczenia wynika niestety, że w znacznej większości nie...
I moim zdaniem tu leży podstawowy problem w wewnętznej spójności, identyfikacji, jedności ZHP.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Czy uważacie, że ZHP rozumie swój sens istnienia? Czy wie po co działa każda drużyna, zastęp, krąg, hufiec?

--
*nk - naszej kochanej

mk153
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mk153 » 06 maja 2005, 12:02

Środowisko harcerskie z jakim mam doczynienia jest doskonale poinformowane, cozywiście zgadzam się z Tobą są instruktorzy wiedzący o celach ZHP mało, jest tych osob mało i są one z reguły instruktorami krótko. Pozdraqwiam
Paweł Murawski

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Strategia”