Kaldendarz Imprez

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
ODPOWIEDZ
jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 30 sty 2011, 21:37

http://harcbook.info/index.php/poradnik ... skich.html

Myślę, że się przyda dużej rzeszy osób takowy kalendarz : )

Mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za reklame, a za propagowanie imprez harcerskich. Szczególnie dla młodych drużynowych powinno być przydatne. Mogą określić swobodnie szanse na wyjazd, a dla samych imprez jest to szansa na większą frekwencje.

Osobiście zachęcam do wysyłania regulaminów, dzięki czemu będzie ten kalendarz ciągle aktualizowany.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 21:51 przez jox, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Paweł Pyszel HO

zieluchraf
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zieluchraf » 01 lut 2011, 09:43

Pomysł z kalendarzem i mapą ogólnie bardzo trafny, ale przed zamieszczeniem go i wprowadzaniem ludzi w błąd należałoby sprawdzić poprawność danych.
Np, regulamin Rajdu Agape jasno określa miejsce (Morgi k. Łodzi) a Ty na mapce zaznaczyłeś Morgi w okolicy Grudziądza.
Coś nie halo, sprawdź lepiej resztę informacji, zanim "wyślesz" ludzi w przeciwnym kierunku Polski..

Pozdrawiam:)

jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 02 lut 2011, 09:14

Dziękuje za uwagę : ) Aczkolwiek nie trafiony sposób jej ujęcia : ) Ironię warto zachować dla osób, którzy nic nie robią ;- ) Bez aluzji.

Jest to ogromny materiał i ciężko było go odnaleść i opracować, więc domyśliłem się, że mogą być błędy. Dlatego też uczuliłem w opisie kalendarzu : ) Najlepiej weryfikują obserwatorzy.

A podważanie informacji całego kalendarza jest bynajmniej nie na miejscu ;- )

Lada dzień to zmienię. Jeszcze raz dziękuje za uwagę, szczerze bez ironi : )

PS.nowe imprezy w kalendarzu - tym razem XXIX Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny, XX Rajd "Tajna Lilijka" i Gra Sprawnościowo-Survivalowa "Wielka Gra" : )

PS2. jeżeli masz informacje o imprezie, której nie ma w kalendarzu lub widzisz błąd, jak Druh wyżej - napisz, poprawimy ;- )

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2011, 11:36 przez jox, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Paweł Pyszel HO

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 02 lut 2011, 16:00

Jox, świetna inicjatywa. Z tą mapą jednak.. zaproponuję - moim zdaniem - nieco lepsze rozwiązanie.

Mapa google. Dla przykładu:
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie= ... 6,22.5&z=6
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

cypis94
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cypis94 » 06 lut 2011, 21:49

Inicjatywa dobra. Tak powinien funkcjonować kalendarz ZHP który jest "martwy" i nie ma tam prawie nic.

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 07 lut 2011, 11:17

Pomysł dobry ale.....

Daty imprez są "jak groch z kapustą" - wymieszane, poplątane :)

Te minione może niech odchodzą do "archiwum"
a pozostałe niech się ustawiają zgodnie z datami - prościej, przejrzyściej ....

jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 09 lut 2011, 10:12

Michale : ) Poplątanie grochu z kapustą ma swoje plusy.

Przede wszystkim w samym wstępie wspomniałem o celu takiego zestawienia - nie wiem czy nie pominąłeś go ;- )

Imprezy są cykliczne i generalnie raczej się powtarzają. Oczywiście są wyjątki, ale jeżeli drużynowy planuje z wyprzedzeniem wyjazd to zawsze może się skontaktować z organizatorem (patrz kontakt i regulamin). Takowe zestawienie daje możliwość wyklarowania najlepszej opcji wyjazdowej pod względem daty (ktora mimo 2010 roku prawdopodobnie nie będzie odbiegała bardziej niż o tydzien, może dwa od tej z 2011) i pod względem miejsca (tu też jest "pomieszanie", ale podkreślam raz jeszcze - imprezy są raczej cykliczne, a drużynowy w domyślę i tak się upewni, czy takowa impreza jest, będzie).

Wszak tego od niego wymaga przezorność ;- )

Pewnie, że najlepiej by było, aby wszystkie "imprezy dawały" z rocznym wyprzedzeniem informacje ;- ) Wtedy można by zestawić takowy kalendarz chronologicznie i z samymi rocznikami 2011 :) Jest on stale aktualizowany w miarę czasu jakim dysponuję, a wiadomo, że jest to spora baza. Dziś m.in. znalazłem informacje o rajdzie "Gryf" w Szczecinie.

Co do mapy google. Faktycznie zastanawialiśmy się nad tym we własnym gronie i tylko ja byłem przeciwnikiem, a raczej neutralnie podchodziłem do tego : ) Poprostu uznałem, że moja mapa pokazuje od razu w formie grafiki podstawowe informacje - google maps nie.

Ale przychyle się i postaram się w najbliższym czasię dokopcić takową mapkę : ) Wszak jest potrzebna, skoro dużo uwag było zgłaszanych o tym.

PS. co do archiwum starych - pomyślę nad tym, chociaż sceptycznie się nastawiam :)
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 10:54 przez jox, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Paweł Pyszel HO

szczuras
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szczuras » 09 lut 2011, 14:51

Witam, tegoroczny Harcerski Bieg Terenowy "JODEŁKA 2011" będzie odbywał się w terminie 30.09-02.10.2011. E- mail jest jak najbardziej poprawny, w razie jakichkolwiek pytań pisz na e-maila podanego.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 lut 2011, 17:31

jox pisze:moja mapa pokazuje od razu w formie grafiki podstawowe informacje - google maps nie.
To chyba nie tak...
Jeszcze raz:
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie= ... 6,22.5&z=6
Ten przykład pokazuje, że można dodać podstawowe informacje. Myślę, że największym plusem mapy google jest to, że na niej już tworzy się automatycznie lista, można ją dodać bezpośrednio na stronę jako iframe i od razu na stronie widać co i jak i gdzie. Można przybliżać, zaznaczyć DOKŁADNE miejsce imprezy, napisać o wiele więcej niż tylko podstawowe informację, na mapie google umieszczać linki, a nawet zdjęcia.

Myślę, że to naprawdę dobra propozycja w inwestycję bardzo dobrego pomysłu.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 09 lut 2011, 18:46

Chodziło mi bardziej że dosłownie na mapie : ) Ale faktycznie w drugim poście już przyznaję rację i skłaniam się ku temu. Na dniach postaram się dodać do jeden z map google.
pwd. Paweł Pyszel HO

zieluchraf
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zieluchraf » 11 lut 2011, 18:11

jox pisze:Dziękuje za uwagę : ) Aczkolwiek nie trafiony sposób jej ujęcia : ) Ironię warto zachować dla osób, którzy nic nie robią ;- ) Bez aluzji.

Jest to ogromny materiał i ciężko było go odnaleść i opracować, więc domyśliłem się, że mogą być błędy. Dlatego też uczuliłem w opisie kalendarzu : ) Najlepiej weryfikują obserwatorzy.

A podważanie informacji całego kalendarza jest bynajmniej nie na miejscu ;- )

Lada dzień to zmienię. Jeszcze raz dziękuje za uwagę, szczerze bez ironi : )

PS.nowe imprezy w kalendarzu - tym razem XXIX Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny, XX Rajd "Tajna Lilijka" i Gra Sprawnościowo-Survivalowa "Wielka Gra" : )

PS2. jeżeli masz informacje o imprezie, której nie ma w kalendarzu lub widzisz błąd, jak Druh wyżej - napisz, poprawimy ;- )

Pozdrawiam :)
Drogi Jox,
nie podważam poprawności danych całego kalendarza, chciałem zwrócić tylko uwagę, że warto poprawić błędy, które mogą w nim jeszcze być, a których nie zauważyłem.

Zrobiłeś kawał dobrej roboty i to doceniam:)

Nie chciałem, byś odebrał mojego poprzedniego posta jako ironię/atak.

Pozdrawiam i do zobaczenia na harcerskim szlaku! :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”