VI Zimowa Watra Wędrownicza

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
ODPOWIEDZ
Kocioł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kocioł » 05 sty 2009, 20:24

zapomnieliście o rekordzie psów na ostatniej watrze (nie pamiętam ile ich dokładnie było ale kilka psów uczestników i jeden piesio przybłęba) :)
8 DW Czogori
Hufiec ZHP Opole-Miasto

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 05 sty 2009, 22:28

A to już wogóle skandal. Jak ten pies przybłęda mógł tam sam tak przyleźć... No bez uprawnionego przewodnika... Normalnie trzeba go podać gdzieś, może do sądu grodzkiego albo do drużnika na przejeździe kolejowym. A te psy z właścicielami to nie lepsze. Ciekawe czy miały przewodnika o specjalnych państwowych uprawnieniach do wyprowadzania psów i zbierania kupek. Bo to baaardzo ważna sprawa jest. ¬le pozbierane kupki mogą doprowadzic do epidemii a więc atestowane woreczki zbadane przez sanepid i inne duperele... Ale o tych jakże ważnych sprawach na pewno wie super ważny, mądry, uprawniony przewodnik kupkowy. Ważne by miał papiery...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 05 sty 2009, 22:33

W mojej przeglądarce ucina górę strony http://watra.zimowa.podgore.pl/ więc gdyby jakiś webmaster to poprawił, to będę niezwykle zobowiązany ;)

czeneka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czeneka » 05 sty 2009, 22:35

he psów bylo trochę i w tym oku także będzie i to chyba więcej, powiem szczerze akurat kupek to sprzat sie w miastach na szlakach ludzie po sobie nie sprzataja więc my po psach także nie.

Czeneka będzie myslę że w licznym skąłdzie jak uda nam się trafić bo my z orientacja w terenie na bakier jesteśmy chociaż jakoś zawsze do celu trafiamy tylko nie wiem czy watra się już nie wypali

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 05 sty 2009, 23:29

psy was poprowadzą po śladach.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 05 sty 2009, 23:37

SeFer pisze:Nazwanie niepoważnego postępowania po imieniu nie jest niczym obraźliwym- jest stwierdzeniem faktu. Zastanawiam się czy kuratorium albo urząd marszałkowski, który sprawuje nadzór nad turystyką zorganizowaną nie byłby zainteresowany faktem istnienia takiej dośc niebezpiecznej działalności.
A jaki wynik zastanowienia?

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 sty 2009, 00:34

No jak to... Trza pismo napisać ... Może tak:

Mocium Panie w me wezwanie Mocium Panie te harcerze bezczelnie sobie po górach łażą i nie uważają wogóle papirów. Zezwolenie powinni jakieś mieć bo jak to tak sobie łazęgować po górach ? Jeszcze się kto w tym Beskidzie zgubi a to wybitnie niecywilizowany teren jest, po tysiąc kilometrów w każdą strone świata ni ma żywej duszy. A te hercerze to wogóle nieprzygotowane są. Harcerki chodzą po górach w butach na szpilkach i w miniówkach. a harcerze w lakierkach. I jeszcze z psami chodzą. No z psami do lasu... Bezczelni i jeszcze mówią że kupek nie będą zbierać. A wszystko to bez super papierzastych przewodników zarejestrowanych w bardzo ważnych rejestrach i dzięki temu zapewniajacych bezpieczeństwo. Bo tak wogóle to te harcerze dopiero 100 lat działają i nie mają zielonego pojęcia o wycieczkowaniu takim profesjonalnym, papierowym. Zapisanym w urzędzie. I NIE CHCĄ CHOLERY PŁACIć. I ni ma kasy na demianowkę a jeszcze tera kiedy na Słowacji euro wprowadzili to wogóle trzeba dużo kasy więc jakby szanowny Mocium Pan mógł zakazać jakoś tym harcerzom łazić i szwendać się bez przewodników to byłoby dobrze...

Może być ?
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 06 sty 2009, 00:53

Tylko kurka, czy pies jest na tyle nowoczesny, że odczyta współrzędne geograficzne i będzie GPS na łapkach? ;) Mam tylko nadzieję, że mróz zelżeje..
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 06 sty 2009, 09:36

Sikorku prosiłem żeby z tym Panem nie gadać.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Alfi147
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alfi147 » 06 sty 2009, 12:30

Darek, a nie mielibyście jakiegoś jednego psiaka, co by mnie wspomógł przy mozolnym dążeniu pod górę? :) Kupki mogę posprzątać.
Cudne manowce.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 sty 2009, 14:47

Pod warunkiem, że będziesz miał atestowane torebki z sanepidu, szpecjalne przeszkolenie, i będziesz na liście specjalnej i weźmiesz sobie jeszcze atestowanego przewodnika. Inaczej powiedzą Ci, że jesteś głupi i napiszą donos do Wujka Fido.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 06 sty 2009, 22:48

A ja bym chciał taki mróz jaki był na drugiej Watrze ;P

P.S.Miejsce tej imprezy w jakim powiecie leży: cieszyńskim czy żywieckim ?????
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

niemy
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: niemy » 07 sty 2009, 09:06

Forma watry nikogo nie zwalnia z załatwienia wszelkich formalności takich jak przy innych rajdach czy biwakach zgodnych z wymaganiami danej komendy hufca.
To nie tak że się czepiam po prostu chcę wiedzieć i to ustalić bo coś innego mi się wydaje.
Kto jest organizatorem tej imprezy i kto ją zatwierdza do realizacji? Bo wydaje mi się że nikt, w takim razie nie jest to harcerska impreza i po prostu na nią przyjeżdżamy prywatnie. Dla mnie oczywiście to żadna różnica, ale jeśli założymy to że to raczej mniej oficjalne spotkanie harcerzy to chyba będzie prościej bo wtedy przewodnik niepotrzebny itd...

flymarek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: flymarek » 07 sty 2009, 13:21

Watra jako całość nie jest organizowanym rajdem, zlotem itd.

Każda grupa organizuje swój wyjazd samodzielnie.

Ja jadę z kilkoma znajomymi, wszyscy są pełnoletni, więc za bardzo nie mam się czym przejmować. Jedziemy w góry pod namiot.

Jeżeli jednak zabierasz drużynę, kilkanaście osób, na dodatek są niepełnoletni pod Twoją opieką to powinieneś ten wyjazd zorganizować jak normalny biwak przestrzegając obowiązujących [niestety złych] przepisów o turystyce zorganizowanej.

Możesz też ich nie przestrzegać, ale to Twoja osobista decyzja i odpowiedzialność.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 07 sty 2009, 20:55

niemy pisze:
Forma watry nikogo nie zwalnia z załatwienia wszelkich formalności takich jak przy innych rajdach czy biwakach zgodnych z wymaganiami danej komendy hufca.
To nie tak że się czepiam po prostu chcę wiedzieć i to ustalić bo coś innego mi się wydaje.
Kto jest organizatorem tej imprezy i kto ją zatwierdza do realizacji? Bo wydaje mi się że nikt, w takim razie nie jest to harcerska impreza i po prostu na nią przyjeżdżamy prywatnie. Dla mnie oczywiście to żadna różnica, ale jeśli założymy to że to raczej mniej oficjalne spotkanie harcerzy to chyba będzie prościej bo wtedy przewodnik niepotrzebny itd...
U nas jest tak:

Organizatorem wyjazdu w góry, w Beskid śląski, w dniach 6 - 8 lutego 2008 jest w moim hufcu Komenda Hufca, a konkretnie ZKK. Zgłaszamy to jak każdy wyjazd w góry. Jedzie 8 osób, część pełnoletnia. Jest to wyjazd harcerski, zgłoszony.

Kogo tam spotkamy? Nie wiem. Mam nadzieję, że wielu przyjaznych i otwartych ludzi gór. Jak zawsze przy wyjazdach w góry.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”