Harcerski Kurs Języka Miganego

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
ODPOWIEDZ
homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 20 wrz 2008, 14:23

Czuwaj,

rozpoczyna się nowy rok harcerski, a wraz z nim planowanie pracy. Napewno wielu z Was Druhny i Druhowie, będzie chciało zawrzeć w nim cos ciekawego czego wczesniej nie było. Cos dla wędrowników i instruktorów. Jestem phm. Jacek Pieczyński z Hufca Czerwonak Chorągwi Wielkopolskiej i od ponad roku prowadzę Kursy Języka Miganego dla wędrowników i instrukotrów z całej Polski.

Kurs Języka Miganego jest bardzo ciekawą propozycją, pozwala nauczyć się języka używnego przez małą częć społeczeństwa, przybliży problemy osób głuchych, a może również zainspirować kogos z Was do pracy z tym językiem, jak to było ze mną. W ramach Kursu wekendowego można się będzie nauczyć około 350-400 znaków języka miganego, w tym alfabet oraz liczebniki, poznać psychikę oraz problematykę życia głuchych. Do tego podczas kursu rozdawane są materiały pomocnicze do nauki, artykuły, a także płyty CD.

Do tej pory kursy były prowadzone w takich miejscowosciach jak Bydgoszcz, Wągrowiec, Częstochowa, Sandomierz, Jarocin, Płock, Murowana Goslina, zbierając przy tym pochwalne opinie.

Jesli któras/ys z Druhen lub Druhów jest zainteresowany takim kursem czekam na odpowiedź, będzie można wtedy ustalić szczegóły takie, jak termin, miejsce, koszta itp.

Pozdrawiam
phm. Jacek Pieczyński
jacek.pieczynski@gmail.com
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

"Jesteś dzieckiem Wszechświata..."

aniaharcerka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aniaharcerka » 23 wrz 2008, 22:06

bardzo fajny pomysł. jako gnieźnianie nie możemy doczekać się kiedy odbędzie się taki kurs w naszej chorągwi.
myślę, że warto ustalić termin, podać koszty oraz rozesłać informacje do hufców, wysłać do serwisu www.regiony.zhp.pl, podać na stronie chorągwi (naszej i sąsiednich), to powinna się znaleźć ekipa wędrowników oraz instruktorów, która bardzo chętnie wybierze się na takie zajęcia.
ja jestem już chętna (mam nadzieję, że będzie mi pasować termin) oraz znam osoby, które też się wybiorą:)

pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 22:07 przez aniaharcerka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Wolniewicz
Hufiec Gniezno

K.D
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: K.D » 29 wrz 2008, 12:02

Kurs Języka Migowego pozwolui niektórym na poznanie sposobu komunikacji się z ludzmi dla których jezyk migowy jest jedynym możłiwym sposobem komunikacji. Każdy z nas w swoim życiu może spotkać osobę z którą jednynym sposobem komunikacji będzie język migowy. Bardzo dobry pomysł aby kurs taki sie odbywał...

Chętnie sam pójde na taki kurs...
phm. Kamil Domański HR
Komendant 5 WrSzH "Szaniec"
im. Powstańców Warszawy

Sylwek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sylwek » 29 wrz 2008, 19:45

Ja osobiście polecam.
Uczestniczyłem już w niejednych "migowych warsztatach" Jacka i oceniam je jak najbardziej pozytywnie. Sam bardzo dużo z nich wyniosłem. Teraz i ja prowadzę zajęcia na małą skalę. Tak więc jeżeli ktoś ze Śląska miałby ochotę na jakieś warsztaty to również się polecam:)

Sam jednak będę chciał się edukować dalej:)
pwd. Sylwek Kurzyna HO
Drużynowy
5 Jaworznickiej Drużyny Wędrowniczej "Potok"

Szalona(:
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Szalona(: » 04 paź 2008, 22:21

Ja jestem szczerze zainteresowana (:
Czekam z niecierpiliwością na jakieś bliższe informacje. !

homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 05 paź 2008, 08:31

Do Szalona(: aktualnie jest ustalany termin kursu który ma się odbyć w Ostrowie wlkp. Jesli znasz, myślę że możesz się zgłaszać do dh Piotra Kalewsiego.
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

K.D
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: K.D » 07 paź 2008, 00:15

A ja się mogę zgłosić??
phm. Kamil Domański HR
Komendant 5 WrSzH "Szaniec"
im. Powstańców Warszawy

asia16
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: asia16 » 07 paź 2008, 21:09

Ja też chcę choć migowy miałam na studiach ale zawsze to trochę przypomnienia. Czy macie jakieś namiary na kurs, który odbędzie się w Ostrowie?

homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 07 paź 2008, 21:42

Kontakt na migowy w Ostrowie wlkp: Mam nadzieje, że Druh Piotrek nie będzie miał mi tego za złe. Podaje Wam mejla do niego, jest to osoba odpowiedzialna za organizację i ludzi.

kalewski.p@op.pl

pozdrawiam
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 29 paź 2008, 15:09

a czy druh prowadzi może jakieś kontynuacje kursów podstaw języka?
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 29 paź 2008, 18:18

Co masz na myśli mówiąc podstaw? Czy masz jakiś kurs? Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba osob to mogę śmiało zrobić również drugą część kursu obejmującą myślę do 600 znaków. Jeśli jesteś zainteresowana to najlepiej pisz na kursy.migowy@gmail.com

pozdrawiam
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 30 paź 2008, 15:03

no mam tzw kurs podstaw przeprowadzony przez instruktorki z Sopotu i nawet papierek na to. Generalnie liczebniki, alfabet i mnóstwo zwrotów jest w miarę opanowanych. :)
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 30 paź 2008, 22:10

A ja nawet znam te instruktorki z Sopotu :D w każdym bądź razie jeśli będzie większa liczba osób, czyli powiedzmy conajmniej 12 mogę zrobić kolejną część, bardzo chętnie :)
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 31 paź 2008, 16:27

To ja jestem następną chętną na kolejną część. :)
Lada moment czeka mnie egzamin na I stopień, więc dalsza część by się przydała. :)
pwd. Magdalena Grochala

homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 31 paź 2008, 21:41

Niestety u mnie narazie nie zapowiada się na drugą część, bo cięzko będzie mi zebrać osoby, zwłąszcza ze muszę się liczyć z tym, że z jednego miejsca może nie być tyle osób by zrobić cały kurs, bo dla 3-4 osób nie ma sensu. Wpierw chce zrobić pierwszą część, a potem może w okolicach wiosny będe chciał zrobić drugą część. CHyba że Druhny zorgazniują liczbe osób, która będzie chciałą zrobić i pierwsą część i drugą to wtedy możemy się dogadać :)
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”