V Zimowa Watra Wędrownicza

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
ODPOWIEDZ
flymarek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: flymarek » 06 lut 2008, 12:06

MAPA [dokładniejsza od tej linkowanej z naszej watrowej stronie]
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... Itemid=145

W "programie" mieliśmy też mały błąd.

TRASA GłóWNA 1 wyrusza z stacji LACHOWICE CENTRUM [a nie z Andrychowa, bo to rok temu było]

Marek Woźniczka
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 12:24 przez flymarek, łącznie zmieniany 1 raz.

czeneka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czeneka » 06 lut 2008, 19:39

Czy mógłby ktoś mi na maila odpisać. Napisałem na tego ze strony ZWW.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 06 lut 2008, 19:40

SeFer pisze:A ciekawe ilu przyjedzie a) w bawełnianych bojówkach, z nożem a`la miecz oburęczny(dwa lata temu byli tacy zawodowcy- jacyś desantowcy czy inni "komandosi" z Pcimia Dolnego... tfu ... przepraszam "drużyny probronne"]:->) b)śpiworkiem TKZ(Tesco Korzystny Zakup) za 9,99 PLN w promocji(był taki specjalista, ale rok temu)...
SeFer, a niech przyjdą! Co Ci szkodzi? Gór zabraknie?

Powiem Ci szczerze, że jak ktoś da radę w śpiworku z Tecso, to jeszcze większy szacunek :)

"Żegluj i pozwól innym żeglować"

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

czeneka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czeneka » 06 lut 2008, 19:40

Dobra pisze na drugiego maila, sorki nie doczytałem

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 06 lut 2008, 22:20

Rafal pisze:
SeFer pisze:A ciekawe ilu przyjedzie a) w bawełnianych bojówkach, z nożem a`la miecz oburęczny(dwa lata temu byli tacy zawodowcy- jacyś desantowcy czy inni "komandosi" z Pcimia Dolnego... tfu ... przepraszam "drużyny probronne"]:->) b)śpiworkiem TKZ(Tesco Korzystny Zakup) za 9,99 PLN w promocji(był taki specjalista, ale rok temu)...
SeFer, a niech przyjdą! Co Ci szkodzi? Gór zabraknie?

Powiem Ci szczerze, że jak ktoś da radę w śpiworku z Tecso, to jeszcze większy szacunek :)
"

Rafał
Mylisz się-jeśli coś takiego robi to znaczy ,że jest zupełnie bezmyślny(żeby nie powiedzieć GŁUPI) i wywołuje tylko moje pożałowanie. Jeśli takie rzeczy wywołują twój szacunek to Ciebie mi też żal... Głupotę należy tępić ,a nie pochwalać- nie mój drogi gór mi ie zabraknie, ale dzięki takim inteligentom, jak wejdziesz do jakiegokolwiek schroniska górskiego(zwłaszcza w Alpach) za naszą granicą polaków uważa się za najniebezpieczniejszych ludzi generujących poważne wypadki.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 22:24 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

czeneka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czeneka » 06 lut 2008, 22:39

Halo halo , napisałem maila. Prosze o odpowiedź . Chcemy jeszcze się zgłosić . Będzie nas około 14 osób . Dajcie znac bo kurcze my jestesmy i tak chetni przyjechać , ale tak oficjalnie byłoby super. Prosze dajcie znac bardzo nam zalezy.

Kocioł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kocioł » 06 lut 2008, 22:47

A ja broniąc Rafała powiem tylko tyle że markowy i specjalistyczny sprzęt to nie wszystko. Najważniejsze są umiejętności poradzenia sobie w trudnych warunkach. Namioty, czy spiwory z marketów ni są w cale takie najgorsze (czasami :) ). Ja zawsze np chodziłem w bojówkach i pomimo ze teraz mam "specjalistyczne spodnie do górskich wędrówek zimą to i tym razem pójdę w bojówkach bo jak dla mnie to są najlepsze na taki wypadzik.
Przyznaję też jednak że dobry sprzęt znacznie ułatwia życie i podwyższa stopień bezpieczeństwa.
I jeszcze jedno drogi SeFerze: to jest forum na którym wg mnie nie powinno się używać tak ostrych słów jak w poście powyżej bo każdy ma prawo do odmiennego myslenia niż ty, a jakieś kłótnie są chyba nie na miejscu.
8 DW Czogori
Hufiec ZHP Opole-Miasto

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 06 lut 2008, 23:00

SeFer, nie unoś się!

Amundsen zdobył oba bieguny w swetrze z wełny i kożuchu!

W czym wszedł Hilary na Everest?

Popieram Kociła. Sprzęt to nie wszystko.

I wiesz... jak ktoś wejdzie w bojówkach to co? Nie podasz mu ręki na szlaku, bo według Ciebie jest głupi? Ja mam na tej Watrze uśmiech dla wszystkich.

Dla tych ze śpiworami z Tesco też :)

Rafał

PS. Żal mi będzie tylko tych co zostaną w domu :)

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 06 lut 2008, 23:02

SeFer pisze:
Rafal pisze:SeFer, a niech przyjdą! Co Ci szkodzi? Gór zabraknie?

Rafał
Mylisz się-jeśli coś takiego robi to znaczy ,że jest zupełnie bezmyślny(żeby nie powiedzieć GŁUPI) i wywołuje tylko moje pożałowanie. Jeśli takie rzeczy wywołują twój szacunek to Ciebie mi też żal... Głupotę należy tępić ,a nie pochwalać- nie mój drogi gór mi ie zabraknie, ale dzięki takim inteligentom, jak wejdziesz do jakiegokolwiek schroniska górskiego(zwłaszcza w Alpach) za naszą granicą polaków uważa się za najniebezpieczniejszych ludzi generujących poważne wypadki.
Ale negujesz same plamy, czy materiał, z których wykonane są spodnie? Bo zastanawiam się teraz (choć niestety nie będę uczestnikiem Watry) czy sam przyjazd w goretex'ie-spodniach w kamuflażu jest niemile widziany... Chyba jednak chodzi o materiał, bo jeśli spojrzeć w Twoją publiczną galerię, to zanim nabyłeś fajne trekkowe spodenki, z poliamidu czy extendo czy czego tam jeszcze, wbiegłeś na Łomnicę w plamach:
http://lh5.google.pl/jaceksefer/RmRcm2b ... imgmax=640
A i same plamy nadal Ci nie straszne, skoro plecak jest tak zamaskowany, że prawie go w Alpach nie widać:):
http://lh3.google.pl/jaceksefer/RqYIdaw ... imgmax=640

Czyli da się:) I wiesz co, czasem to nie wynika z głupoty jednak, z zasobności posiadacza tej garderoby... Zatem byłbym w tych ocenach nieco ostrożniejszy. A już z pewnością, jak znam Rafała, nie dostrzegłeś wielkiej emoty ":)" przy jego wpisie.
Pozdrawiam

Ryszard
(biegający całe lata po górach w oliwkach i nadal żywy)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 lut 2008, 23:12

Nie wypowiadam się, bo nie wybieram się na ZWW, ale zaglądam i przyznam, że całkowicie zgadzam się z Rafałem i ryniem (uwaga! sensacja!). Rzecz nie w "wypasionym sprzęcie", a w atmosferze, klimacie i tym czymś, co odróżnia harcerzy od lamusów.

Istotą harcerstwa jest to, że nie rozróżniasz ludzi po stroju i wyposażeniu, ale po stylu bycia.
I tak zaczynam mieć wątpliwości co do harcerskości SeFera.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 06 lut 2008, 23:15

A ja mam inne pytanie :P
Czy ekipy idące z Korbielowa zaczynają w sobotę czy w piątek ???
Jeśli w piątek gdzie planują noclegi ???
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 23:15 przez dresu, łącznie zmieniany 1 raz.
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 06 lut 2008, 23:41

rynio pisze:Chyba jednak chodzi o materiał, bo jeśli spojrzeć w Twoją publiczną galerię, to zanim nabyłeś fajne trekkowe spodenki, z poliamidu czy extendo czy czego tam jeszcze, wbiegłeś na Łomnicę w plamach:
http://lh5.google.pl/jaceksefer/RmRcm2b ... imgmax=640
A i same plamy nadal Ci nie straszne, skoro plecak jest tak zamaskowany, że prawie go w Alpach nie widać:):
http://lh3.google.pl/jaceksefer/RqYIdaw ... imgmax=640

Czyli da się:) I wiesz co, czasem to nie wynika z głupoty jednak, z zasobności posiadacza tej garderoby... Zatem byłbym w tych ocenach nieco ostrożniejszy. A już z pewnością, jak znam Rafała, nie dostrzegłeś wielkiej emoty ":)" przy jego wpisie.
Pozdrawiam
1.Zacznij o czytac o czym TERAZ jest mowa
2.Jak już posługujesz się moją galerią- spójrz na okoliczności użycia moracza- otóż to jest strój roboczy- pracowałem przy oczyszcaniu kopuły szczytowej Łomnicy, a jak chodze po górach używam bawełny także, ale W LECIE, a między latem, a zimą lekka różnica jest.
3. I dobrze,że Hillary zdobył Everest w wełnianym podkoszulku, tylko, na tym podkoszulku miał dodatkowo puchową kurtkę, a porównywanie ówczesnego sprzetu do sprzętu z Tesco innych hipermarketów jest chyba tylko ponurym żartem...
Neguję Bawełnę, a więc także bojówki w zimie. Co do moraczy i plecak jakoś marnie się maskuje przy żywo czerwonym podkoszulku,a chodzi o to właśnie żeby strój był rzucający się w oczy...
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 23:43 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 06 lut 2008, 23:46

rynio pisze:Ryszard
(biegający całe lata po górach w oliwkach i nadal żywy)
A zimą biegasz? Bedziesz na Watrze?

Rafał

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 07 lut 2008, 00:02

proszę o pokój między harcerzami. Nie popieram lekkomyślności w górach. Jeśli są jakieś zdobycze technologiczne to dobrze z nich korzystać. Ale do tego trzeba dorosnąć. Każdy wybiera własną drogę dorastania jak i trasę na watrze. Pamiętajcie że na tej imprezie każda ekipa odpowiada sama za siebie. Jest tylko jedna zasada. Gdy stwierdzisz że nie jesteś w stanie dotrzeć na miejsce rozbijasz namiot i biwakujesz do rana. Nie wzywasz GOPR bo co za różnica gdzie stoi twój namiot. Trzeba tylko zadzwonić do mnie że jesteście, żyjecie i biwakujecie. SMS em wysyłacie listę osób biwakujących z wami.
Jeśli ktoś nie czuje się na siłach idzie trasą główną wyruszając o 10 z Lachowic lub Suchej. KAŻDA EKIPA MUSI BYć PRZYGOTOWANA DO SAMODZIELNEGO PRZEŻYCIA NOCY W WARUNKACH ZIMOWYCH.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 00:03 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 07 lut 2008, 00:15

Może u was śniegu nie ma, ale w górach jest. Pamiętajcie że zimą nie ma żartów z górami i mimo że w waszych miejscowościach zimy nie widać podczas watry możecie nabawić się odmrożeń i hipotermii.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”