druzyna.harc.pl - harcerska nasza klasa???

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
dexter
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dexter » 08 mar 2008, 23:19

Witryna warta uwagi jeszcze w fazie testowej, ale ma szansę po pewnych modyfikacjach zdobyć bardzo dużą popularność.

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 09 mar 2008, 23:11

Jest po prostu świetna. A jestem przekonany, że będzie jeszcze lepsza. Polecam serdecznie. Marcin Wysmułek miał dobry pomysł.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 mar 2008, 12:44

Heh, zwłaszcza rewelacyjnie brzmi fragment, który zaznaczyłem tutaj:
http://www.skalpel.net/case/zhp/harcpl.jpg
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

omnibus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: omnibus » 10 mar 2008, 12:51

A ja uważam, że te wszystkie klony naszej klasy już nie mają szans zdobyć takiej popularności jak pierwowzór. Pomysł się już lekko wypalił, MSZ.

dexter
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dexter » 10 mar 2008, 21:14

Na taką skalę napewno nie, ale przy szkołach na naszejklasie powstają klaso - druzyny także harcerze także mają potrzebę odnajdywania się po latach, ja widzę raczej pozytyw w wykorzystaniu tej strony przez obecnych harcerzy a także do utrzymania kontaktu z tymi, którzy już odeszli a nadal chętnie kontaktują się ze swoimi środowiskami.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 10 mar 2008, 22:51

Tylko to nie jedyny taki portal - przykład www.harcerz.eu A klaso-drużyny na naszej klasie to przegięcie...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 11 mar 2008, 08:05

Dlaczego to przegięcie?? Tak z ciekawości pyta.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

dexter
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dexter » 11 mar 2008, 08:05

Zgadzam się że to przegięcie, ale skoro powstają to istnieje taka potrzeba. Na chwilę obecną śledząc ilość zarejestrowanych środowisk i użytkowników ZHP wiedzie prym.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 11 mar 2008, 15:18

Wg mnie nasza klasa jest po to, żeby kontaktować się ze szkolnymi znajomymi. Ja nie widzę celu w robieniu klasy-drużyny, albo też rajdu-klasy (jest takie po rajdzie Głuchołazy bodajże zrobione). To jest śmieszne po prostu - dla mnie. Już lepiej zrobić to w formie oddzielnego portalu - nasza klasa będzie szybciej działała ;) No ale co kto woli :)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 12 mar 2008, 08:35

to najdziwniejsze wytłumaczenie jakie słyszałem ;) naprawdę. Przecież skoro n-k jest najbardziej popularna to naturalnym się staje, że tam będzie najłatwiej znaleźć ludzi, którzy kiedyś byli w tej drużynie co Ty. Wiesz ja byłem drużynowym i harcerzem w drużynie, która ma 90 lat historii. Myślę, że łatwiej nam się odnaleźć z ludźmi w "klasie" założonej w szkole w której działa nasza drużyna niż gdzie indziej.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 mar 2008, 11:56

Może i tak, ale musisz przyznać, że robienie "klasy" w stylu: http://nasza-klasa.pl/school/86030/9 jest już przesadą. Jaki jest cel robienia "klasy" z jednej trasy rajdu?
hm. Mateusz Cebula HR

eloflov
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eloflov » 13 mar 2008, 00:19

Muszę przyznać, że harcerskie klasy na tak wielkim vortalu, jakim jest n-k to strzał w dziesiątkę. A klasy, które są trasami rajdowymi są doskonałą okazją do wymiany wrażeń, wrzuceniu zdjęć, zgadaniu się co do innych imprez, a także poczuciu, że spędziło się w tej grupie niesamowite chwile. Aż dziwię się, że w niektórych zamiast braterskiej postawy i dążeniem do unowocześnienia pracy tryska cyniczna postawa...
Gdyby ów celów nie było, myślę, że nikt by się nie zapisał, a prą tłumy. Po prostu udana impreza po jej zakończeniu znajduje się na nk i jest to jak najbardziej naturalne :)
fajoooowa sprawa :D

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 13 mar 2008, 11:46

Hmm.. Myślę, że zawsze zdania będą podzielone w pewnych kwestiach, między innymi w tej. Dobrze, wymienicie się zdjęciami, napiszecie parę postów na forum i koniec - za rok, dwa to będzie już przeterminowane, a serwery będą coraz bardziej przeciążone, bo co roku będą powstawały takie "jednorazowe" klasy. A dane osób z rajdu mieć będziesz, bo masz ich w znajomych. Zdjęcia można na wiele innych sposobów wymienić (galeria hufca, drużyny, maile etc.). Ja mam taką opinię na ten temat. Ty masz inną - ekstra. Ale po to mamy forum, żeby wyrażać swoje opinie :)
hm. Mateusz Cebula HR

sypa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sypa » 13 mar 2008, 21:57

cebul pisze:Dobrze, wymienicie się zdjęciami, napiszecie parę postów na forum i koniec - za rok, dwa to będzie już przeterminowane, a serwery będą coraz bardziej przeciążone, bo co roku będą powstawały takie "jednorazowe" klasy.
Akurat to nie ilość danych w bazie jest tym co najbardziej przeciąża serwery. Zaręczam, że wszelkie problemy z powolnym działaniem naszej klasy spowodowane są raczej zbyt małą przepustowością łączy a nie ilością rekordów w bazie danych.

Ale to tylko taka uwaga na uboczu, bo moje zdanie na temat klas-rajdów czy drużyn jest zupełnie nieistotne w tej kwestii.
Nie ma takich rzeczy, których nie da się zrobić. Pytanie brzmi tylko ile czasu i pracy trzeba w to włożyć.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 14 mar 2008, 00:28

Sorry za offtopa ale niestety Sypa zupełnie się mylisz. Problem wziął się z serwera BD, który zwyczajnie nie wyrabiał bo był jeden. Chłopaki przesadzili z funkcjonalnością serwisu przy takiej ilości zapytań. ZTCW nasza-klasa miała się przenosić na jakiś system rozproszony, ale nie wiem co z tym dalej.

Choć po części masz rację - to nie ilość rekordów w BD powodowała obciążenie, tylko ich ułożenie i ilość zapytań. Szkoda że zespół n-k nie za bardzo chce opulikować wyniki analiz - przydałyby się na przyszłość innym serwisom.

Pomysł tworzenia klaso-drużyn, klaso-rajdów itd. jak najbardziej popirem bo nie ma alternatywy z prawdziwego zdażenia. Co więcej jakikolwiek serwis postający teraz będzie jedynie "klonem". Nawet jeśli będzie to tylko wejście jakiegoś zagranicznego portalu na nasz rynek to nie ma szans zdobyć takiej popularności(podobnie jak wejście e-baya, który przerywa z allegro). Ale widzimy pewną alternatywę...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”