Komendo Hufca - Uruchom stronę (oprogramowanie CMS dla Huf

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
omnibus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: omnibus » 30 paź 2007, 17:30

W dokumentacji jasno pisze , że w systemie produkcyjnym nie ma opcji użycia nawet bbcode. Zamiast tego bedzie textile. Co do tego - zapomniałem to wyłączyć, moje przeoczenie.

Mam teraz inny problem - paranoja - płatny skrypt statów który nie chce działać z XHTML bo jest pełny document.write :(

Co do PDFów - polecam Foxit PDF Reader - dużo lżejszy i szybszy, i jest niemal 100% kompatybilny.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2007, 17:31 przez omnibus, łącznie zmieniany 1 raz.

kmit
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kmit » 30 paź 2007, 18:22

Google daje wypasione statystyki za darmoche :)

Przydała by się możliwość wylogowania będąc na każdej stronie. Jakiś mały boksik "jesteś zalogowany jako...Wyloguj".

omnibus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: omnibus » 30 paź 2007, 18:48

hmmm pomyślę :D tylko gdzie to umieścić? na belce obok menu czy niżej?

tjach
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tjach » 30 paź 2007, 20:00

A ja dodam tylko od siebie, że my tu sobie gadu - gadu o rzeczach stricte technicznych i szczegółach implementacyjnych, a hufce które stron nie miały - dalej nie mają :)

Proponuję wszystkim tu obecnym promocję systemu wśród zaprzyjaźnionych hufców, które mogły by się nim zainteresować i dla których mógłbym on być pomocny. No bo skoro się podoba, to szkoda by było, aby po pochwałach na forum wrzucić go do szuflady...
Tomasz Jach, HO
drużynowy 12 ZDH "Raratur"
Hufiec Będzin

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 30 paź 2007, 21:14

załadowałem deczko poprawioną dokumentacje ;) poprzednio załadowałem stary plik :( ale już jest oki zapraszam do lektury

http://hufiecms.zhp.pl/dokumentacja.pdf

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 31 paź 2007, 14:40

Chłopaki, a powiedzcie jeszcze, czy jeżeli teraz zainstaluję tę wersję, a potem pojawi się nowa z dodatkowymi modułami (plikownia itd.), to będę mógł moją nadpisać, uzupełnić bez utraty danych?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 31 paź 2007, 15:22

podstawą jest to że my instalujemy aplikację, bo jak wspomniane założenie jest takie że jest to dla hufców które nie mają nic. A za tym idzie że nie mają ludzi którzy mogą to zrobić. Dlatego całość oprogramowania montuje zespół.

Jeżeli wyjdzie poprawka /dodatek to także my będziemy przeprowadzać instalacje więc dane nie zostaną utracone :)

W wyjątkowych zaufanych przypadkach oczywiście można to rozwiązać indywidualnie.

Tymczasem do systemu można dodawać także strony statyczne, nie administrowane z poziomu admina, tylko zwyczajnie plik na ftpa

http://demo.hufiecms.zhp.pl/?informacje/kontakt

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 01 lis 2007, 00:46

Hmm. To rozumiem, że jeśli wy instalujecie to macie własny hosting. I hufce nie będą go musiały wykupywać. Bo jeśli nie to z tego nic nie będzie.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 01 lis 2007, 01:19

Myślę, że bardziej "sami instalują" w sensie: dajesz hasła i tak to się odbywa. Chyba o to chodzi, żeby było bez kosztów ;)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 01 lis 2007, 09:10

Nie niestety nie oferujemy hostingu dla hufców z poza chorągwi śląskiej, (wszystkie hufce w chorągwi śląskiej mają zagwarantowany hosting)

nie ukrywam że fajnie by było dogadać się z GK aby "wydzielić" kawałek miejsca na uruchamianie tych stronek w ramach kont GK ale nie wiem jak to będzie

na chwile obecną jest tak że chętny przekazuje dane do ftp my działamy, potem może sobie zmienić jednak jeśli będzie aktualizacja to przekazuje je ponownie,.
Plusem jest to że jest to lekkie i małe i nie wymaga baz danych, dzięki czemu np kilka hufców może w ramach jednego konta uruchomić swoje strony :)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”