czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 17:13

No tak, też widzę że niektórzy przedstawiają nieprawdziwe dane lub dane z wątpliwych źródeł (bo zaangażowanych po którejś ze stron). Rozumiem Twoją frustrację. Obawiam się jednak, że przerzucając się linkami, długimi cytatami (pewnie rzadko czytane przez uczestników dyskusji) i obraźliwymi tekstami nie zmienisz ich przekonań. Myślę nawet, że może to działać wprost przeciwnie do Twoich oczekiwań - przeciwnicy będą się tylko bardziej utwierdzać w swoim stanowisku.
michalsadowski pisze:Próbuję metodą Sikora przedstawić argumenty i wypowiedzi specjalistów, dowody na to, że homoseksualizm nie jest ani chorobą, ani czym nabytym i nienormalnym.

Panuje tu u kilu osób przekonanie zupełnie przeciwne i nieprawdziwe.
Ten post jest raczej refleksją, niż radą Wujka Dobra Rada. Nie wiem, w jaki sposób można dyskutować na forum, kiedy emocje tak bardzo biorą górę, kiedy niektórzy swoich dyskutantów "zakrzykują". Dyskusja w takich warunkach nie ma sensu.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 12 sty 2010, 17:21

Przedstawiłem cytaty z komunikatów polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, wypowiedzi krajowego konsultanta w dziedzinie seksuologii, wypowiedzi lekarzy, psychologów i etyków.

I mimo tylu autorytetów naukowych, żaden z moich oponentów nie zastanowi się czy ma racje.
Powołują się na badania sprzed wielu lat, wypowiedzi kontrowersyjnych katolickich specjalistów. A powszechnie znany jest stosunek kościoła katolickiego do osób homoseksualnych.

Mam wiele przykrych doświadczeń jak choćby samobójstwo mojego kolegi.
Swego czasu prowadząc agencję artystyczną organizowałem imprezy i koncerty charytatywne na rzecz organizacji które wspierają m.in. wyrzuconych z domu za homoseksualizm.
I nie dziw mi się, że sprzeciwiam się takiemu rozumowaniu, takiemu argumentowaniu.

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 17:40

Michał, nie dziwię się, że tak reagujesz. Rozumiem Cię doskonale, że trudno przechodzić obojętnie nad różnymi wypowiedziami.

Ta dyskusja straciła jednak charakter rzeczowy i w chwili obecnej jest głównie dyskusją emocjonalną. W ten sposób nie da się nikogo przekonać do czegokolwiek. Nie da się również poprosić o opanowanie. Każdy kolejny argument jest w chwili obecnej wodą na młyn dla tych, którzy wyrażają zdanie przeciwne do Twojego (a także dla tych, którzy dyskutują tutaj tylko po to, by dyskutować).

Nie chcę Cię powstrzymywać przed wyrażaniem swojego zdania. Chcę zaproponować zmianę taktyki :)

Ochłońmy. Ustalmy, w jakiej sprawie dyskutujemy. Ustalmy, czy celem dyskusji jest przekonanie siebie do jakiegoś punktu widzenia? (Jeśli tak chcielibyśmy, to zastanówmy się też, czy na forum jest to realne?) A może celem dyskusji jest tylko prezentacja swojego stanowiska?

A kiedy już cel zostanie zrealizowany, zamknijmy temat!

W chwili obecnej myślę że jeszcze z dobrych kilkanaście dni moglibyście przerzucać się różnymi argumentami. A zamykając kompa, mówilibyście sobie: "co za debile!". Jakoś nie pasuje to do ZHP, a przede wszystkim do tego, o co Ty i ja i najpewniej Cebul, Sikor, MaciekP i Rafał i inni walczymy - szacunku dla innych.

Według mnie wyczerpała się już dobra wola do poznania tych, którzy myślą inaczej. Teraz zadanie polega na tym, by ich zakrzyczeć! Szkoda czasu, szkoda prądu.

michalsadowski pisze:Przedstawiłem cytaty z komunikatów polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, wypowiedzi krajowego konsultanta w dziedzinie seksuologii, wypowiedzi lekarzy, psychologów i etyków.

I mimo tylu autorytetów naukowych, żaden z moich oponentów nie zastanowi się czy ma racje.
Powołują się na badania sprzed wielu lat, wypowiedzi kontrowersyjnych katolickich specjalistów. A powszechnie znany jest stosunek kościoła katolickiego do osób homoseksualnych.

Mam wiele przykrych doświadczeń jak choćby samobójstwo mojego kolegi.
Swego czasu prowadząc agencję artystyczną organizowałem imprezy i koncerty charytatywne na rzecz organizacji które wspierają m.in. wyrzuconych z domu za homoseksualizm.
I nie dziw mi się, że sprzeciwiam się takiemu rozumowaniu, takiemu argumentowaniu.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 17:41 przez karol_karol, łącznie zmieniany 1 raz.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 12 sty 2010, 17:45

Może będzie najlepiej zamknąć już ten wątek. Opinie zostały przedstawione.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2010, 18:59

Na koniec tylko dodam. Na przestrzeni niemal 30 lat mojej pracy w ZHP miałem 3 przypadki styczności z instruktorami pedofilami w naszym hufcu. Wszyscy trzej byli homoseksualistami. Co to ma być ? Jakies fatum ? Przypadek ? Czy jednak prawidłowość ???
Żywe przypadki, żywi ludzie, ŻYWE DZIECI (Dziś Już nie dzieci... Nie bardzo potrafie patrzeć im w oczy jako instruktor ZHP)
I tak sobie mysle że gdyby ci drużynowi nie byli drużynowymi bo ktoś do tego by nie dopuścił... To o wiele więcej ludzi nie miałoby problemów i złych wspomnień.

Więc Rafale... Jak to niby jest z tym szacunkiem do innych ludzi, z krzywdzeniem dzieci i ostrożnością organizacji oraz jej odpowiedzialnościa za to jakoch ludzi dopusza do tego by zajmowali sie dziećmi.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 sty 2010, 19:43

karol_karol pisze:Zdania były podzielone (co jest raczej oczywiste) - od skrajnie przeciwnych, co wyrazili Sikor i Cebul, (...).
Facet, podaj cytat, gdzie wyraziłem swoje zdanie "skrajnie przeciwne" wobec homoseksualistów. Gwarantuję Ci, że takiego tu nie ma, a wypisywane przez Ciebie bzdury uderzają w moje dobra osobiste. Radzę uważać na słowa. No i jak widzę, umiejętność czytania ze zrozumieniem bywa problemem...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 12 sty 2010, 19:54

Januszu Sikorski, rozumiem że masz głęboko w psychice zakorzeniony uraz, ale urazy psychiczne można leczyć. I zachęcam. Psychoterapia.
I nie mam zamiaru obrażać Ciebie tym postem.
Różni ludzie mają różne fobie, różne problemy i urazy. Należy z tym walczyć.
Trzeba porozmawiać z psychologiem.

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 20:08

Nie uogólniaj - nie napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec homoseksualistów. Napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec instruktora geja w ZHP.

Mateusz, cytując mnie, zadbaj, aby uwzględnić również kontekst!!! Tak po prostu, z czystej rzetelności.
cebul pisze:
karol_karol pisze:Zdania były podzielone (co jest raczej oczywiste) - od skrajnie przeciwnych, co wyrazili Sikor i Cebul, (...).
karol_karol pisze:(...) Wątek dotyczył tego, czy jest w ZHP miejsce dla instruktora, który jest gejem . Zdania były podzielone (co jest raczej oczywiste) - od skrajnie przeciwnych, co wyrazili Sikor i Cebul (...)
Widzisz różnicę w cytacie? A czujesz różnicę w odbiorze?

A może mylę się - uważasz, że instruktor gej może być drużynowym? :)
cebul pisze:Facet, podaj cytat, gdzie wyraziłem swoje zdanie "skrajnie przeciwne" wobec homoseksualistów. Gwarantuję Ci, że takiego tu nie ma, a wypisywane przez Ciebie bzdury uderzają w moje dobra osobiste. Radzę uważać na słowa. No i jak widzę, umiejętność czytania ze zrozumieniem bywa problemem...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 20:11 przez karol_karol, łącznie zmieniany 1 raz.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 sty 2010, 20:16

karol_karol pisze:Nie uogólniaj - nie napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec homoseksualistów. Napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec instruktora geja w ZHP.
Dobra, to pokaż, gdzie takie coś napisałem.
karol_karol pisze:A może mylę się - uważasz, że instruktor gej może być drużynowym? :)
Kiepska prowokacja, wręcz żałosna - jak zdecydowana większość tej "dyskusji".
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 20:19 przez cebul, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 12 sty 2010, 20:29

chlopaki, dajcie spokoj temu...
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 20:38

Każda Twoja wypowiedź w tym wątku ma charakter albo aroganckiej zaczepki, albo agresywnego napadania na innych dyskutantów. Ani razu nie napisałeś, że "masz inne zdanie", "uważasz inaczej" (czy w jakiej innej formie, stosowanej w dyskusjach). Ani razu nie napisałeś niczego konstruktywnego, co pokazywałoby Twoje zainteresowanie poglądami innych. Skupiłeś się za to na:
1. insynuowaniu, jakoby jedne z Twoich rozmówców wygłaszał poglądy niepoważne, "z piaskownicy" lub "z gimnazjum"- post z wczoraj z godz. 23:30:03.
2. insynuowaniu, że niektórzy Twoi rozmówcy mają małe IQ, są chamami - post z wczoraj z godz. 23:41:12
3. insynuowanie, że Twoi rozmówcy nie umieją czytać ze zrozumienie - post z dzisiaj z godz. 19:43:02
4. grożeniu - post z dzisiaj z godz. 19:43:02
5. stosowaniu komunikatów typu "ty" - np. post z dzisiaj z godz. 19:43:02.

Niewiele postów, ale ŻĄDNEJ treści merytorycznej!!! Brak elementarnej postawy szacunku dla rozmówców, reprezentujących pogląd, że w ZHP jest miejsca dla instruktorów gejów, który przejawiał się kąsaniem tylko tych osób!

Więc jeśli nie masz nic przeciwko instruktorom gejom w ZHP, CEBUL jesteś 100% trollem! Dlaczego żaden z Administratorów jeszcze nie zrobił z Tobą porządku?

I osobiście nie mam już przyjemności z Tobą wymieniać postów w tym wątku.
cebul pisze:
karol_karol pisze:Nie uogólniaj - nie napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec homoseksualistów. Napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec instruktora geja w ZHP.
Dobra, to pokaż, gdzie takie coś napisałem.
karol_karol pisze:A może mylę się - uważasz, że instruktor gej może być drużynowym? :)
Kiepska prowokacja, wręcz żałosna - jak zdecydowana większość tej "dyskusji".
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 20:40 przez karol_karol, łącznie zmieniany 1 raz.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 sty 2010, 21:00

Druh Michał dostał miesięczny urlop od forum.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 sty 2010, 21:02

Oj widzę, że ktoś ma problem z udowodnieniem kłamstwa, jakie napisał :) Jak raczyłeś zauważyć, nie napisałem merytorycznego postu w dyskusji. Więc powiedz mi, jakim cudem mogłem wyrazić pogląd, który mi insynuowałeś tutaj:
karol_karol pisze:Napisałem, że masz skrajnie przeciwne zdanie wobec instruktora geja w ZHP.
Gratuluję, sam potwierdziłeś moją diagnozę: czytanie ze zrozumieniem jest problemem u co najmniej dwóch uczestników tego wątku, licząc Ciebie :)

Ponieważ nie umiałeś udowodnić swej bzdury, to raczyłeś wznieść się na wyżyny technik dyskusyjnych używając argumentów ad personam. Normalnie mistrz dyskusji, dajesz jakieś korki? ;)
karol_karol pisze:Więc jeśli nie masz nic przeciwko instruktorom gejom w ZHP(...)
Przypomnę, że parę zdań wcześniej skompromitowałeś się, nie mogąc mi udowodnić poglądu przeciwnego, a już wciskasz mi kolejny? Nie dziw się więc, że nadal będę doradzał Ci liczenie się ze słowami, bo takim postępowaniem nadal uderzasz w moje dobra osobiste.

A dlaczego nie wypowiadam się merytorycznie? Bo uważam, że dyskusja tutaj nie ma sensu. Część dyskutantów po mistrzowsku sprowadza ją do pewnego poziomu (jak mniemam swojego) i bije resztę doświadczeniem. Sorry, ale taki poziom dyskusji jest daleko za niski.
Fedajkin pisze:Druh Michał dostał miesięczny urlop od forum.
I po problemie :)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 21:03 przez cebul, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Mateusz Cebula HR

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 21:08

Szanowny Administratorze,

Uważam, że warto w tym miejscu napisać, co takiego zrobił/napisał Druh Michał, że spotkał się z karą miesięcznego urlopu od forum.

Dzięki temu Twoja decyzja nie będzie tylko karą dla Michała, ale także ostrzeżeniem dla innych użytkowników tego forum.

Fedajkin pisze:Druh Michał dostał miesięczny urlop od forum.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 sty 2010, 21:34

Również druh Pieta dołączył do urlopowicza, ale w jego przypadku jest to tydzień.

Powody:
Pieta - rozumiem, że czasami nerwy puszczają ale druh Paweł już całkiem odleciał razem z pilotem i jego dziurom...
michalsadowski - szkalowanie i nieharcerskie zachowanie...

Czy to wystarczająca odpowiedź?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”