czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2010, 00:48

karol_karol pisze: Przerażające dane! Statystycznie (!) na 100 pedofilii 75 to osoby heteroseksualne!!!!
No przerażające. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ile jest osób homo a ile heteroseksualnych.
Jesli 25% ludzi byłoby homoseksualistami to świadczyłoby że ten czynnik nie ma wpływu. ALE SZACUJE SIę, ŻE HOMOSEKSUALISTÓW JEST 2,5% CZYLI... 10 X CZęSTSZE JEST ZAGROŻENIE CZYNAMI PEDOFILNYMI Z ICH STRONY.

Czego tu nie rozumiesz ?
(sorki ale wypowiadasz się dośc inteligentnie więc nie bardzo wierzę, że masz problem z matematyką na tym poziomie)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 00:48

A jak Pawle oceniasz wypowiedzi innych uczestników pseudodyskusji?

Wydaje mi się, że jesteś niesprawiedliwy w przywoływaniu do porzadku tylko Michała.
Pieta pisze:
michalsadowski pisze:Janusz Sikorski, Paweł Pietkiewicz, druhu Cebul, wy dążycie do wykluczenia z ZHP homoseksualistów.
Macie swoje powody, może ktoś was skrzywdził w dzieciństwie, nie wiem i nie wnikam.
Nie wiem dlaczego Michale tak sądziesz. Mnie obrażasz tym co napisałeś. A ja prosiłem jedynie o to abyście zaprzestali tą kłótnię.

W tym wątku widzę że nie szanujesz innych osób Michale i wpisujesz innym czego nie napisali.
Osobiście uważam że mnie obraziłeś. Poziom twojego podejścia daje wiele do życzenia.

Dalej uważam, że ten wątek należy zamknąć a nawet usunąć.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 12 sty 2010, 00:50

Jeżeli ten wątek zostanie usunięty to będzie nic innego jak cenzurowanie i chowanie pod dywan trudnego tematu!

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 00:51

Dzięki za taka ocenę. Podobnie oceniam swoje wypowiedzi. Jednak nadal uważam, że działania matematyczne, które zaprezentowałeś są nielogiczne.

Proszę, wytłumacz mi to jaśniej. Póki co kopiujesz coś, co zaczerpnąłeś z badań.

Żałuję, że przemilczałeś pozostałe pytania, które zadałem odnośnie wyników, na które się powołujesz.
A może zechcesz się do nich ustosunkować?

sikor pisze:
karol_karol pisze: Przerażające dane! Statystycznie (!) na 100 pedofilii 75 to osoby heteroseksualne!!!!
No przerażające. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ile jest osób homo a ile heteroseksualnych.
Jesli 25% ludzi byłoby homoseksualistami to świadczyłoby że ten czynnik nie ma wpływu. ALE SZACUJE SIę, ŻE HOMOSEKSUALISTÓW JEST 2,5% CZYLI... 10 X CZęSTSZE JEST ZAGROŻENIE CZYNAMI PEDOFILNYMI Z ICH STRONY.

Czego tu nie rozumiesz ?
(sorki ale wypowiadasz się dośc inteligentnie więc nie bardzo wierzę, że masz problem z matematyką na tym poziomie)

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2010, 00:51

michalsadowski pisze:Jeżeli ten wątek zostanie usunięty to będzie nic innego jak cenzurowanie i chowanie pod dywan trudnego tematu!
Z tym akurat w pełni sie zgadzam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2010, 00:52

karol_karol pisze:Dzięki za taka ocenę. Podobnie oceniam swoje wypowiedzi. Jednak nadal uważam, że działania matematyczne, które zaprezentowałeś są nielogiczne.

Proszę, wytłumacz mi to jaśniej. Póki co kopiujesz coś, co zaczerpnąłeś z badań.

Żałuję, że przemilczałeś pozostałe pytania, które zadałem odnośnie wyników, na które się powołujesz.
Hmm pewnie tak ale na razie trzeba iść spać. Czasem trzeba popracować.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 00:59

na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy

Z chęcią jutro przeczytam, co odpowiesz.

Dobranoc.
sikor pisze:
karol_karol pisze:Dzięki za taka ocenę. Podobnie oceniam swoje wypowiedzi. Jednak nadal uważam, że działania matematyczne, które zaprezentowałeś są nielogiczne.

Hmm pewnie tak ale na razie trzeba iść spać. Czasem trzeba popracować.

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 12 sty 2010, 01:01

No widzisz. Do ciebie nie przywołuję bo poziom jest troszeczkę wyższy niż Michała. A Michał swoim postępowaniem tutaj przesadził. Ot tak. Atakuje ślepo na lewo i prawo. I nie patrzy na argumenty. A szkoda :(. Dlatego naprawdę proponuje zakończyć ten wątek i rozejść się w spokoju.

Jestem zażenowany ogólnie tą dyskusją. Jako wieloletniemu instruktorowi tego związku jest mi niezmiernie przykro że coś takiego mogło się tutaj zdarzyć. A wystarczy poczytać kilka pierwszych stron naszego Statutu ZHP żeby się wszytko wyjaśniło. A poprawność polityczną odłożyć na bok bo wyrządza więcej szkody niż pożytku.

Życzę dobrej nocy wszystkim.

CZUWAJ
karol_karol pisze:A jak Pawle oceniasz wypowiedzi innych uczestników pseudodyskusji?

Wydaje mi się, że jesteś niesprawiedliwy w przywoływaniu do porzadku tylko Michała.
Pieta pisze:
michalsadowski pisze:Janusz Sikorski, Paweł Pietkiewicz, druhu Cebul, wy dążycie do wykluczenia z ZHP homoseksualistów.
Macie swoje powody, może ktoś was skrzywdził w dzieciństwie, nie wiem i nie wnikam.
Nie wiem dlaczego Michale tak sądziesz. Mnie obrażasz tym co napisałeś. A ja prosiłem jedynie o to abyście zaprzestali tą kłótnię.

W tym wątku widzę że nie szanujesz innych osób Michale i wpisujesz innym czego nie napisali.
Osobiście uważam że mnie obraziłeś. Poziom twojego podejścia daje wiele do życzenia.

Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 01:05

Miałem na myśli innych adwersarzy niż ja i Michał.

Które argumenty Twoim zdaniem warto wziąć pod uwagę w tej dyskusji?
Pieta pisze:No widzisz. Do ciebie nie przywołuję bo poziom jest troszeczkę wyższy niż Michała. A Michał swoim postępowaniem tutaj przesadził. Ot tak. Atakuje ślepo na lewo i prawo. I nie patrzy na argumenty. A szkoda :(. Dlatego naprawdę proponuje zakończyć ten wątek i rozejść się w spokoju.

Jestem zażenowany ogólnie tą dyskusją. Jako wieloletniemu instruktorowi tego związku jest mi niezmiernie przykro że coś takiego mogło się tutaj zdarzyć. A wystarczy poczytać kilka pierwszych stron naszego Statutu ZHP żeby się wszytko wyjaśniło. A poprawność polityczną odłożyć na bok bo wyrządza więcej szkody niż pożytku

arex30
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: arex30 » 12 sty 2010, 01:23

Łomatko ..... z całej tej dyskusji ( sam brałem w niej udział ) odnosiłem jedno myślę niemiłe wrażenie. A mianowicie ze pewna GTW jest przeciwna rozwojowi dziecka homoseksualnego i zostania INSTRUKTOREM HOMOSEKSUALISTĄ. Bo czy człowiek dopiero zostając INSTRUKTOREM dowiaduję się o swojej orientacji ? To jest CHORE podejscie. Podejmując się funkcji instruktorskich czynimy to z pełną odpowiedzialnością i Wy moi drodzy adwersarze nawet nie wiecie czy dany kandydat na instruktora nie jest dobrze zamaskowanym pedofilem, czy jak Wy WOLICIE to odczytywać co 10 Homoseksualnym pedofilem.
Wstyd, wstyd i hańba. Proponuje wprowadzić ODGÓRNY nakaz przeprowadzania badan psychologicznych każdego Instruktora raz w roku pod kątem dewiacji seksualnych. Jestem gotów pierwszy poddać się takim badaniom i w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości medycznej złożyć mundur.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 01:24 przez arex30, łącznie zmieniany 1 raz.
To co jest piękne jest zawsze w naszej duszy więc nie mów że pustkę nosisz w sobie zerknij w głąb siebie a dostrzeżesz tam piękno całego świata.
Pwd. Arkadiusz Brych HO
Członek KRH Hufca
Drużynowy 95GDH "Cytadela" im mjr Henryka Dobrzańskiego "HUBAL"
Członek Założyciel Kręgu Starszyzny "Odrodzenie"

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 12 sty 2010, 01:28

Pieta pisze:No widzisz. Do ciebie nie przywołuję bo poziom jest troszeczkę wyższy niż Michała. A Michał swoim postępowaniem tutaj przesadził. Ot tak. Atakuje ślepo na lewo i prawo. I nie patrzy na argumenty. A szkoda :(. Dlatego naprawdę proponuje zakończyć ten wątek i rozejść się w spokoju.

Jestem zażenowany ogólnie tą dyskusją. Jako wieloletniemu instruktorowi tego związku jest mi niezmiernie przykro że coś takiego mogło się tutaj zdarzyć. A wystarczy poczytać kilka pierwszych stron naszego Statutu ZHP żeby się wszytko wyjaśniło. A poprawność polityczną odłożyć na bok bo wyrządza więcej szkody niż pożytku.

Życzę dobrej nocy wszystkim.

CZUWAJ
karol_karol pisze:A jak Pawle oceniasz wypowiedzi innych uczestników pseudodyskusji?

Pieta pisze: Nie wiem dlaczego Michale tak sądziesz. Mnie obrażasz tym co napisałeś. A ja prosiłem jedynie o to abyście zaprzestali tą kłótnię.

Statut statutem. I nie chodzi wcale o poprawność polityczną ale o zrozumienie i szacunek dla drugiego człowieka, niezależnie jakiej jest orientacji.
Argumenty Sikora do mnie nie przemówią, choćby dlatego że osobiście znam wielu wartościowych gejów i lesbijek, niektórych z nich też znasz, choćby z widzenia.
Nie oceniam nikogo na podstawie czyiś statystyk.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 sty 2010, 07:33

Panowie, ochłońcie i przestańcie obrażać jedni drugich... bo będę musiał uspokoić towarzystwo i dać Wam tygodniowe urlopy. Dyskusja ciekawa, argumenty czasami nisko, poniżej poziomu, ale fajnie się Was czyta.

Kto ma popcorn?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 sty 2010, 09:32

Dobra. Stop. Nie mam czasu na wczytywanie się w tyle stron tego wątku, ani cierpliwości do powtarzania tych samych tekstów. Swoje stanowisko wyraziłem. Jeśli ktoś nie potrafi zaakceptować mojego prawa do moich poglądów, to ma problem. I tyle.

Dla mnie EOT
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2010, 11:53

Dobrze. A więc argumenty. Na początek może trochę wiedzy bo bez niej argumenty nie mają podbudowy. To oczywiście skierowane jest do tych któzy twierdzą że homoseksualizm jest wrodzony a nigdy nie jest nabyty.
ZESPÓŁ POSTAW I WARTOŚCI, TOWARZYSZĄCY WYTWORZENIU
ORIENTACJI HOMOEKSUALNEJ U DZIECKA
(na podstawie książki prof. Gerarda van den Aardwega, Homoseksualizm i nadzieja, Warszawa 1999)
----------------------------------------------------
Dziecko jest z natury egocentrykiem, ma silne odczucie własnej ważności.
----------------------------------------------------
Dziecięce „ego” przecenia pojedyncze doświadczenia swego niedowartościowania, bycia mniej wartościowym od
innych. To może spowodować w dziecku: a) kompleks niższości, b) emocjonalny nałóg rozczulania się nad sobą, tzw.
autodramatyzację („moje cierpienie jest wyjątkowe”), c) pogłębienie się nastawienia egocentrycznego.
--------------------------------------------------------------------------
W wieku 12-16 lat to „poczucie niższości” zaczyna być traktowane jako brak prawdziwej przynależności chłopca do
świata mężczyzn (lub dziewczynki do świata kobiet). Odczuwany niekiedy w tym wieku biseksualizm może
spotęgować poczucie niższości również w sferze seksualnej.
----------------------------------------------------------------------
„Kompleks niższości” nastolatka prowadzi do idealizacji osób tej samej płci, tak zwanych „prawdziwych chłopaków”
(lub „prawdziwych dziewcząt”) – nie tylko „idoli”: sportowców, aktorów, piosenkarzy, ale
i znajomych przywódców grupy rówieśniczej.
--------------------------------------------------------------
Bolesna świadomość „bycia innym” powoduje u chłopca pragnienie uznania w oczach osoby idealizowanej, co
niekiedy przybiera cechy żądzy i obsesji. Jest to rodzaj „zakochania się” na odległość i tragicznego myślenia w stylu:
„przecież on na mnie nie zwróci uwagi” i „nigdy nie zdarzy się to naprawdę”.
----------------------------------------------------------------
To pragnienie przyjaźni, docenienia i ciepła ze strony drugiej osoby nakłada się na budzący się w tym okresie
niewyraźny popęd płciowy, co może wywoływać fantazje erotyczne związane z osobą idealizowaną. Wtedy
przedłużeniem „zakochania się” staje się tęsknota erotyczna.
-------------------------------------------------------------
Ta tęsknota erotyczna może doprowadzić do pierwszych, często jeszcze tylko w sferze fantazji, gier erotycznych z upragnionym przyjacielem i przerodzić się w swego rodzaju nawyk, nałóg.
-------------------------------------------------------------
No tak ale zawsze można stwierdzic że ten profesor to jakis oszołom jest.
No cóż, polecam artykuł :
http://www.przyjaciele.org/pomoc/czytelnia.php?id=17
dla znających angola...
http://thetruthsetsyoufree.wordpress.co ... n-aardweg/

a dla leniwych :
Holenderski psycholog, profesor Gerard van den Aardweg, od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki niemu osiągnęli stałą dyspozycję do zawarcia trwałego związku heteroseksualnego. Jego terapeutyczne metody cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie, o czym świadczą liczne książki van den Aardwega, tłumaczone na języki obce (po polsku ukazała się w 1999 roku praca pt. Homoseksualizm i nadzieja) oraz jego wykłady na uniwersytetach w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej i Południowej.
Van den Aardweg dostrzega problem wielu kobiet i mężczyzn dręczonych przez homoerotyczne emocje, którzy nie chcą jednak żyć jako homoseksualiści. Oczekują oni konstruktywnej pomocy, ale nie otrzymują znikąd wsparcia.
Po pierwsze dlatego, że środowiska gejowskie narzuciły opinii publicznej obraz orientacji homoseksualnej jako zjawiska nie tylko normalnego, ale również nieodwracalnego. Po drugie zaś dlatego, że brakuje wykwalifikowanych psychologów i terapeutów, którzy byliby w stanie pomóc tym osobom. Stąd właśnie narodził się pomysł napisania książki.
Walka o normalność to swoisty przewodnik pomocny w terapii
lub (auto)terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Został już wydany w języku angielskim i niemieckim i – jak dowodzą liczne świadectwa i relacje – dla wielu ludzi okazał się niezwykle pomocny w zmianie ich sposobu życia.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2010, 12:14

Tyle jeśli chodzi o homoseksualizm nabyty. Teraz dane dotyczące związków homoseksualizmu z pedofilią.
Skoro nie podobały się poprzednio cytowane (bo to niby lewa strona, taka niezaufana a wogóle to tylko 2 stany i dlaczego tylko 2 ?
To proszę, fragment raportu bazującego na danych z innego kraju. Tym razem Kanada. Dane oparte na krajowym systemie statystycznym:
Pomiędzy pedofilią a homoseksualizmem zachodzą ścisłe związki. Politolog prof. Mirkin napisał, że "organizacje pedofilskie były pierwotnie częścią koalicji gejów i lesbijek (...)". (Mirkin H. "The pattern of sexual politics: feminism, homosexuality and pedophilia" ["Paradygmat polityki seksualnej: feminizm, homoseksualizm i pedofilia"]. Journal of Homosexuality 1999; 37:1-24.) Ruch homoseksualistów i ruch na rzecz akceptacji pedofilii przenikają się wzajemnie poprzez takie organizacje jak North American Man-Boy Love Association (NAMBLA) [Północnoamerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Miłości pomiędzy Mężczyzną a Chłopcem]. Fakt ten potwierdza David Thorstad, wspólzałożyciel NAMBLA w artykule zamieszczonym w Journal of Homosexuality. (Thorstad D. "Man-boy love and the Amercian gay movement" ["Miłość męsko-chłopięca a amerykański ruch gejów"]. Journal of Homosexuality. 1990; 20:251-74.)

Wymowne są badania wskazujące, że w zaledwie 3%-wej grupie homoseksualistów (statystyki kanadyjskie wykazują 1%) (Blanchard R. i inni. "Fraternal birth order and sexual orientation in pedophiles" ["Kolejność urodzenia wśród braci a orientacja seksualna pedofilów"]. Archives of Sexual Behaviour 2000; 29:463-78.) aż 1/4 z nich to pedofile. Oznacza to, że w tak małej w porównaniu z całą populacją grupie, jaką są osoby o orientacji homoseksualnej, zachowania pedofilskie występują 10 - 25 razy częściej niż w pozostałej przeszło 90% populacji mężczyzn heteroseksualnych.
cały raport, opracowany przez grupę lekarzy:

dr med. John Shea (radiolog)
dr med. John K. Wilson (kardiolog)
dr med. Paul Ranalli (neurolog)
dr med. Christina Paulaitis (lekarz rodzinny)
dr med. Luigi Castagna (neurolog dziecięcy)
dr med. Hans-Christian Raabe (intenista)
dr med. W. André Lafrance (dermatolog)

dostępny jest tu:
http://www.piotrskarga.pl/ps,383,5,0,1, ... macje.html

No ale ci lekarze to też pewnie jakies nawiedzone oszołomy.
(kurcze, wychodzi że tych nawiedzonych oszołomów i homofobów jest więcej niż się wydaje, a do tego to ludzie wykształceni)
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”