czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 13:56

małpa10 pisze:dyskryminujemy ich ponieważ są "inni od nas" a ludzie lubią pokazywać innych wady, i wytykać inność innym. ale to już leży w mentalności ludzi, może też w tym że ludzie się zamykają na inność - coś co nie dotyczy nas, czego nie rozumiemy
Taaa

Wiesz, ja też jestem inny od większości. Jakoś nie czuję się dyskryminowany. Co najwyżej niektórych irytuję.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 13:57

karol_karol pisze:Nie ma związku między liczbą zachowań pedofilskich a konkretną orientacją psychoseksualną.
Jeśli masz taką możliwość, to powołaj się na statystyki.
http://www.emaso.com/pl-polish/pl-4-pre ... -4-38e.htm
http://www.emaso.com/pl-polish/pl-2-left/pl-2-3.htm

zwróć uwagę na fragment:

Tak więc rozważmy to, co teraz mamy: 19.2% wszystkich ataków na tle seksualnym są to zdecydowanie przypadki heteroseksualnego molestowania dzieci, a 6.3% wszystkich ataków na tle seksualnym są to zdecydowanie przypadki homoseksualnego molestowania dzieci. Jest to stosunek 3:1 (=19.2/6.3), co oznacza, że 1 na 4 (25%) wszystkich przypadków pedofilii (molestowanie dzieci) jest dokonywanych przez homoseksualistów, a 75% przez heteroseksualistów. Stosunek heteroseksualistów do homoseksualistów jest różny w różnych krajach i różni się od jednej ery ludzkiej cywilizacji do innej. Ta statystyczna baza danych została zebrana i opracowana w latach 1991 do 1996 w 2 stanach USA. W tym czasie zakładano, że 2-3% ludności to byli homoseksualiści. Jeżeli weźmiemy średnią 2.5%, to okaże się, że 25% wszystkich przypadków molestowania dzieci było dokonywanych przez 2.5% ludzi, którzy są homoseksualistami. Jest to nadreprezentacja czynnika 10.

Innymi słowy: stosując tę metodologię stwierdzamy, że „jest 10krotnie większe prawdopodobieństwo, iż statystycznie przeciętna” osoba homoseksualna stanie się pedofilem, niż „statystycznie przeciętna” osoba heteroseksualna.

I to chyba zamyka temat ryzyka związanego z powieżaniem funkcji drużynowego homoseksualiście. Pomijając wogóle tak ważna kwestię jak przekonanie do zostania homoseksualistą o którym rozmawialiśmy wyżej.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 13:58

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 14:09

Maćku,

czy według Ciebie zachowania pedofilskie nie są zaburzeniem?

arex30
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: arex30 » 11 sty 2010, 14:14

Brak Tolerancji ... brak.
To niestety nasza cecha narodowa.
Zagladamy do portfela, łóżka ... zazdrościmy i nienawidzimy.
Co komu do tego.
To tak jak z HIV. Tak samo podchodzimy do osób o innych skłonnościach sexualnych.
Nasuwa mi sie pytanie. Czy wolałbym mieć wychowawce homoseksualnego ( Gej/ Lesbijka ) czy rozwiazłego heteroseksualnego ?
To co jest piękne jest zawsze w naszej duszy więc nie mów że pustkę nosisz w sobie zerknij w głąb siebie a dostrzeżesz tam piękno całego świata.
Pwd. Arkadiusz Brych HO
Członek KRH Hufca
Drużynowy 95GDH "Cytadela" im mjr Henryka Dobrzańskiego "HUBAL"
Członek Założyciel Kręgu Starszyzny "Odrodzenie"

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 14:14

Karolu, nie przerzucaj ciężaru dowodu na mnie. :) To ty napisałeś, że są. I dlatego pytam, czemu swoją preferencję nazywasz preferencją właśnie, a ich wybór nazywasz zaburzeniem? Skoro do obu można zastosować te same argumenty popierające.

Dla mnie zaburzeniem - zgodnie z definicją tego słowa - jest wszystko, co odstaje od normy.
Jeśli mam chyzia na punkcie wysokich butów u kobiet, to też jest to zaburzenie. W dodatku szkodliwe dla mnie, bo nie potrafię takiej pani niczego odmówić, co moja żona niecnie wykorzystuje :D

Więc, dalej nie wiem, na jakiej podstawie rozróżniasz zaburzenie od preferencji i czemu jesteś nietolerancyjnych dla kochających dzieci. :)

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 14:15

Trudno odnosić się do badań, które rozpoczynają się od zdania: "Znaczenie badania dla pokazania „ciemnej strony” kultury homoseksualnej".

¬ródło, z którego czerpiesz te dane, jest mało wiarygodną stroną, co oznacza że trudno zweryfikować wiarygodność przedstawianych tam danych.
sikor pisze:
karol_karol pisze:Nie ma związku między liczbą zachowań pedofilskich a konkretną orientacją psychoseksualną.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 14:18

arex30 pisze:Brak Tolerancji ... brak.
To niestety nasza cecha narodowa.
Zagladamy do portfela, łóżka ... zazdrościmy i nienawidzimy.
Co komu do tego.
To tak jak z HIV. Tak samo podchodzimy do osób o innych skłonnościach sexualnych.
Nasuwa mi sie pytanie. Czy wolałbym mieć wychowawce homoseksualnego ( Gej/ Lesbijka ) czy rozwiazłego heteroseksualnego ?
Ach, normalnie posłać nas na reedukację. Sam złożę samokrytykę.

A tak serio. Może poza hasłami i sofizmatami, jakieś konkretne kontrargumenty? Bo do tego, że jestem brzydki, niedobry, niesłuszny i ciemnogród, to już przywykłem. :D

BTW.
1. Nie chodzi, co TY byś wolał, bo za dziecko w tej sprawie decydują rodzice.
2. Dlaczego zakładasz, że homoseksualny wychowawca nie może być rozwiązły?
3. Manipulacja w twoim pytaniu polega na daniu wyboru między dwiema postawami nie do przyjęcia. W obu przypadkach mamy do czynienia z zachowaniem sprzecznym z systemem wartości wyznawanym przez rodziców.

BTW 2.
Drużynowy działający wśród Romów MUSIAŁBY zaakceptować faktyczną pedofilię stanowiącą prawo w tym środowisku!

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 14:20

karol_karol pisze:Trudno odnosić się do badań, które rozpoczynają się od zdania: "Znaczenie badania dla pokazania „ciemnej strony” kultury homoseksualnej".

¬ródło, z którego czerpiesz te dane, jest mało wiarygodną stroną, co oznacza że trudno zweryfikować wiarygodność przedstawianych tam danych.
sikor pisze:
Klasyczna technika manipulacji polegająca na zakwestionowaniu badania ze względu na poglądy autora, a nie na meritum.

Ale mnie interesuje merytoryczne odniesienie się do PRACY NAUKOWEJ! Nawet jeśli nie podoba się pierwsze zdanie.

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 14:20

Dziwnie takie wypowiedzi brzmią w ustach instruktora-wychowawcy.
Maciek P pisze:Więc, dalej nie wiem, na jakiej podstawie rozróżniasz zaburzenie od preferencji i czemu jesteś nietolerancyjnych dla kochających dzieci. :)
Mam wrażenie, że próbujesz postawić znak równości między moimi preferencjami a zaburzeniem. Jeśli tak jest, to powiedz to wprost.

To nie spór prawniczy i nie musimy się przerzucać odpowiedzialnością za udowodnienie ciężaru dowodu. Dla mnie celem tej dyskusji jest poznanie różnych punktów widzenia na udział gejów w życiu ZHP. Nie mam ambicji przekonać Cię do czegoś. Jeśli więc określisz jasno swój stosunek do homoseksualnego instruktora, wystarczy.

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 14:25

Maciek P pisze:Klasyczna technika manipulacji polegająca na zakwestionowaniu badania ze względu na poglądy autora, a nie na meritum.

Ale mnie interesuje merytoryczne odniesienie się do PRACY NAUKOWEJ! Nawet jeśli nie podoba się pierwsze zdanie.
Maćku, Ty także stosujesz chwyty erystyczne.
Jeszcze raz podkreślę, moim celem nie jest przekonanie Ciebie do czegokolwiek. (Stawiając sobie taki cel i wybierając taki kanał komunikacji, a pozostając stale w wierze, że możliwe jest przekonanie, i tak skazywałbym się na porażkę.) Poszukuję opinii i w duchu tolerancji przyjmuję je do wiadomości.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 14:25

karol_karol pisze:Dziwnie takie wypowiedzi brzmią w ustach instruktora-wychowawcy.
Maciek P pisze:Więc, dalej nie wiem, na jakiej podstawie rozróżniasz zaburzenie od preferencji i czemu jesteś nietolerancyjnych dla kochających dzieci. :)
Bo?

Mam wrażenie, że próbujesz postawić znak równości między moimi preferencjami a zaburzeniem. Jeśli tak jest, to powiedz to wprost.
Nic nie usiłuję. Pytam, na jakiej podstawie uznajesz pedofilię za zaburzenie? Proszę o konkretne argumenty świadczące o tym, że ta PREFERENCJA seksualna jest gorsza od twojej.
Dlaczego swoją preferencję uznajesz za coś usprawiedliwionego, a ich nie?

To nie spór prawniczy i nie musimy się przerzucać odpowiedzialnością za udowodnienie ciężaru dowodu. Dla mnie celem tej dyskusji jest poznanie różnych punktów widzenia na udział gejów w życiu ZHP. Nie mam ambicji przekonać Cię do czegoś. Jeśli więc określisz jasno swój stosunek do homoseksualnego instruktora, wystarczy.
To nie jest spór prawniczy, bo jak już napisałem, w krajach islamskich to, co my uznajemy za pedofilię, pedofilią nie jest. Podobnie na Dalekim Wschodzie. To jest kwestia kulturowa i przyjętych definicji.

A dowodzi ten, kto stawia tezę. Jeśli nie masz argumentów na jej poparcie, to tezy nie stawiaj. :)

Więc, nadal nie wiem, czemu patrzących na świat inaczej, niż ty uznajesz za gorszych od siebie.

Swoją opinię wyraziłem na początku tego wątku, nawet raczyłeś się nie zgodzić z elementarnym dla mnie wymogiem stawianym instruktorowi, jakim jest ZAKAZ przekonywania harcerzy do swoich opinii wykraczających poza Prawo Harcerskie.

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 14:27

Maciek P pisze:Klasyczna technika manipulacji polegająca na zakwestionowaniu badania ze względu na poglądy autora, a nie na meritum.

Maćku, Ty także stosujesz chwyty erystyczne. Moje zakwestionowanie ma jednak związek z nikłym związkiem źródła z naukowym podejściem, nie zaś z niezgodnością z moimi poglądami. Zarzut jaki mi uczyniłeś, jest również chwytem, albo jak wolisz manipulacją.

Jeszcze raz podkreślę, moim celem nie jest przekonanie Ciebie do czegokolwiek. (Stawiając sobie taki cel i wybierając taki kanał komunikacji, a pozostając stale w wierze, że możliwe jest przekonanie, i tak skazywałbym się na porażkę.) Poszukuję opinii i w duchu tolerancji przyjmuję je do wiadomości.

A Twój cel jaki jest?

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 14:27

karol_karol pisze:

Jakie? Możesz pokazać? Ja wskazałem, na czym polega twoja manipulacja. Możesz mi wskazać moją?
A ja proszę o konkretne argumenty. I ciągle nie mogę się doczekać. :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2010, 14:30

karol_karol pisze:

Dalej żadnego nie wskazałeś.
Moje zakwestionowanie ma jednak związek z nikłym związkiem źródła z naukowym podejściem, nie zaś z niezgodnością z moimi poglądami. Zarzut jaki mi uczyniłeś, jest również chwytem, albo jak wolisz manipulacją.
Na podstawie JEDNEGO ZDANIA! kwestionujesz naukowe podejście w całej pracy? Dobry jesteś. Moja żona recenzując prace magisterskie musi przeczytać całość, żeby zakwestionować, a ty po jednym zdaniu już to potrafisz. Jestem pod wrażeniem.
Już to czytałem :) ctrl+c * ctrl+v
A Twój cel jaki jest?
A to ja zacząłem tę dyskusję? Cel określa podnoszący temat, a nie ci, którzy z nim polemizują. :D :D:D:D:D:D:D

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”