Wolność Tomku w swoim domku.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 30 maja 2009, 18:23

Nie wierzysz Łukaszu w relacje? Fakt - to wydarzenie jakie miało miejsce w określonym miejscu i czasie. To co opisałem to fakty, które interpretuję. Można leżeć nie mając ochoty wstać, lub leżeć z powodu choroby. W jednym i drugim przypadku leżenie jest faktem.
Rozkaz o pozbawieniu praw instruktora ZHP jest faktem, niewłaściwy sposób przekazu rozkazu jest faktem, niewłaściwe traktowanie instruktora przez komendanta jest faktem. Przynajmniej w jednym przypadku złamano prawo.
Zwracam uwagę na fakty, a o interpretacji faktów przez NSH poinformuję ostrożnych w ocenie faktów druhów, ku przestrodze i pokrzepieniu.

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 30 maja 2009, 19:19

Pafi pisze:Potrzeba pewnie jeszcze kilku dziesięcioleci , aby oczyścić ze szlamu całe koryto tej rzeki.
No to miejmy nadzieję, że się oczyści choć trochę skoro sprawa ma trafić do sądu... Dobrze, że nie tylko opisano trochę tą sprawę na forum, ale również poszło to wyżej, bo inaczej bez szczegółowej analizy tutaj tego wszystkiego to nie wiele by dała ta dyskusja myślę...
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 19:20 przez Filip11, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 30 maja 2009, 21:33

No i dobrze się stało, że sprawa jest w toku rozpatrywania przez sądy harcerskie. Jeśli tak jest - to dyskusja tutaj taka jak wyżej to miało miejsce nie powinna być prowadzona, bo można postawić zarzuty o chęć wpływania na Sąd. Natomiast z pewnością zainteresuje harcerskich publicystów. Zgodnie z Prawem Prasowym. Dalsze info proszę na mojego maila,
lub na www.hr.bci.pl. Napiszemy.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 21:37 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 30 maja 2009, 21:48

Ech... Maćku chcesz dyskutować? Tylko po co? Znam już jedną sprawę z tego forum i nie widzę sensu w tego typu dyskusjach. Mam przypomnieć? Co byłeś w stanie w tej sprawie zdziałać pisaniem? Czy uważasz że teraz będzie inaczej?

Piotrze można pisać, tylko po co?

Trzeba mieć naprawdę wiele szczęścia, by trafić na właściwych ludzi.

I takiego szczęścia życzę Nam wszystkim...
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 maja 2009, 23:46

Magda... Trzeba pisać. Z różnych przyczyn. Ja zachęcam. W HR-ze pojawiają się różne artykuły. Interwencyjne też mogą. HR jest poza cenzurą :)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 31 maja 2009, 00:06

Wolę pisać, jeśli to ma wymierne efekty- na strzępienie języka szkoda mi energii. HR jest poza cenzurą... powiedzmy, ale czy naprawdę chcecie zrobić z niego "Na celowniku" czy "Ekspres reporterów"?

I tym stwierdzeniem zakończę swoją aktywność w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2009, 00:09 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 31 maja 2009, 12:58

Nie, raczej opisać problem, jeśli to wszystko prawda - mnie interesuje mechanizm powstawania takich patologii i zasięg zjawiska. A to wymaga pewnej dziennikarskiej pracy. EOT

Coenus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Coenus » 01 cze 2009, 12:53

No konkrety na tej stronie juz padały, i przeklejane tematy, i walka o honor...
I sprawiedliwosci na tym swiecie nie ma... Dominik świadkiem...
U mnie np. moja małzonka "druzynowa", uslyszala ze jak JA bede nadal krytykowal załoge hufca to sobie narobimy wrogów i "kiedys bedzie trudno wam znalezc prace" ...

Problemy są różne. Ale prawda jest taka ze brak nam Szeryfa z Teksasu ...
Takiego co odwiedzi hufiec, pogada z ludzmi (kazdego szczebla) i jak trzeba kopnie z półobrotu...
Przykład z ostatnich miesiecy ... afera lubelska ... a ja sie pytam gdzie byl nadzór ...
Pamietajmy władza korumpuje ...a władza absolutna , korumpuje absolutnie.

Nie mam nic do dh. naczelnik ... ale ja czekam na Szeryfa z Teksasu ...

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 cze 2009, 21:47

Magheru pisze:Wolę pisać, jeśli to ma wymierne efekty- na strzępienie języka szkoda mi energii. HR jest poza cenzurą... powiedzmy, ale czy naprawdę chcecie zrobić z niego "Na celowniku" czy "Ekspres reporterów"?

A co proponujesz? Milczenie? Udawanie, że problemu nie ma? Rezygnację?

Zarówno "Na celowniku", jak i "Ekspres reporterów" oraz "Uwaga", to dobre programy interwencyjne (w przeciwieństwie "Sprawy dla reportera"), które wiele załatwiły i dla wielu naprawdę stanowią skuteczne narzędzie do poprawiania świata.

Czy HR powinien mieć taki charakter? Nie. Ale jeśli jakaś patologia jest zjawiskiem coraz powszechniejszym, to należy ją wskazać, nazwać i opisać. Po to, żeby:
a) wszyscy wiedzieli, że to jest patologia,
b) wskazać metody poradzenia sobie z nią,
c) nie ponosić odpowiedzialności moralnej za milczącą akceptację zła.

Jeśli wiesz, że coś jest złe, to masz moralny obowiązek o tym powiedzieć nawet jeśli jest to wołanie na puszczy.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 02 cze 2009, 15:19

Maćku, z uwagi na Twój staż oraz szanowaną pozycję na tym forum prosze o jedno - nie pitol głupot.
Jeżeli UWAGA jest dobrym programem interwencyjnym to ja jestem zadeklarowanym katolikiem.
Ten program to jeden ze sztandarowych przykładów manipulacji pod publike.
Akurat tak się składa, że dwa programy dotyczyły spraw które znam osobiście i przykro mi było patrzyć jak w żenujący sposób zostało wszystko przeinaczone.

Tyle Off topa.

Dunn
Ostatnio zmieniony 02 cze 2009, 15:20 przez Duncan McLain, łącznie zmieniany 1 raz.
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 02 cze 2009, 15:56

Duncan, jako osoba totalnie opozycyjna do tego co robi ITI nie chciałem uchodzić za stronniczego w wymienianiu programów.

Więc jak chcesz, wymaż korektorem "Uwagę", a i tak sens całości nie ulegnie zmianie. :)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 07 cze 2009, 08:42

Coenus proponuje Strażnika Teksasu, bo władza korumpuje. Ponoć ryba psuje się od głowy, choć ognisko rozpalamy małymi elementami konstrukcji, a od ściółki płonie las.
W małych środowiskach, jak to ujął Paweł - w meandrach, pozostały jednostki i grupy zasłużonych działaczy, sprzed sławnej dziś wypowiedzi p. Joasi Szczepkowskiej, gdzie układ sił jest "jasny", gdzie każdy młody gniewny jest wrogiem porządku, gdzie sprzeciw jest karany zbieraniem zarzutów, negatywnym opiniowaniem, dręczeniem słownym i wreszcie wywaleniem z elitarnej załogi mędrców i znawców "metodyki harcerskiej" i doświadczeń pionierskich. Służyć ze wszech miar zasłużonej starszyźnie. Naturalnie w działaniach tych pojawia się młodzież, ale tylko ta nieświadoma lub uległa. Indywidualizm jest grzechem, szara masa siłą.
Do puki taki stan - niechęci do przemian demokratycznych - będzie się utrzymywał, do puty takie małe hufce będą służyć tylko funkcyjnym i uciesze starszyzny. Wieczornice, gawędy, kolędowania i warty, a... no i kasa, ważny element pracy dydaktycznej, naturalnie na nasz wspólny dom.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 07 cze 2009, 11:30

Duncan McLain pisze:Maćku, z uwagi na Twój staż oraz szanowaną pozycję na tym forum prosze o jedno - nie pitol głupot.
Jeżeli UWAGA jest dobrym programem interwencyjnym to ja jestem zadeklarowanym katolikiem.
Ten program to jeden ze sztandarowych przykładów manipulacji pod publikę.
Akurat tak się składa, że dwa programy dotyczyły spraw które znam osobiście i przykro mi było patrzyć jak w żenujący sposób zostało wszystko przeinaczone.

Tyle Off topa.

Dunn
Brawo .... brawo Duncan

Do grona "szanownych" programów dołaczę jeszcze "Zerwane więzi" oraz "Przebacz mi"...
Z rzeczywistością te programy maja tyle wspólnego ze są rzeczywiście stworzone przez ludzi.
Magheru pisze:Wolę pisać, jeśli to ma wymierne efekty- na strzępienie języka szkoda mi energii. HR jest poza cenzurą... powiedzmy, ale czy naprawdę chcecie zrobić z niego "Na celowniku" czy "Ekspres reporterów"?

Ja juz niestety mam wrażenie że tak jest....
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 07 cze 2009, 14:09

Trzeci, czy to Ty jesteś Strażnikiem Teksasu?

Przecież dyskusja o celach powyższych programów medialnych nie prowadzi do niczego. Nic w kwestiach formalnych nie zmieni. Należy się raczej zastanawiać w jaki sposób zabezpieczać zdrowe tkanki przed tworzeniem się ognisk patogennych zanim potrzebna będzie interwencja chirurga.
A właśnie, tak na marginesie, HSP - tzw. białka opiekuńcze, odpowiadają za prawidłowe fałdowanie się innych białek, ale nie fałdują w sposób ekspansywny szarych komórek. Chronią przed gorączką, nie wywołują jej.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 cze 2009, 18:11

Wieża pisze:Coenus proponuje Strażnika Teksasu, bo władza korumpuje. Ponoć ryba psuje się od głowy, choć ognisko rozpalamy małymi elementami konstrukcji, a od ściółki płonie las.
W małych środowiskach, jak to ujął Paweł - w meandrach, pozostały jednostki i grupy zasłużonych działaczy, sprzed sławnej dziś wypowiedzi p. Joasi Szczepkowskiej, gdzie układ sił jest "jasny", gdzie każdy młody gniewny jest wrogiem porządku, gdzie sprzeciw jest karany zbieraniem zarzutów, negatywnym opiniowaniem, dręczeniem słownym i wreszcie wywaleniem z elitarnej załogi mędrców i znawców "metodyki harcerskiej" i doświadczeń pionierskich. Służyć ze wszech miar zasłużonej starszyźnie. Naturalnie w działaniach tych pojawia się młodzież, ale tylko ta nieświadoma lub uległa. Indywidualizm jest grzechem, szara masa siłą.
Do puki taki stan - niechęci do przemian demokratycznych - będzie się utrzymywał, do puty takie małe hufce będą służyć tylko funkcyjnym i uciesze starszyzny. Wieczornice, gawędy, kolędowania i warty, a... no i kasa, ważny element pracy dydaktycznej, naturalnie na nasz wspólny dom.
Bardzo celna i prawdziwa wypowiedź... Niestety :/
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”