czy ma to sens?!

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
bozenha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bozenha » 17 lis 2006, 19:51

Hej!
wedlug mnie to wiek nie ma zadnego znaczenia. Jeżeli naprawde masz chec bycia w harcerstwie.
ja nie spotkalam sie w moim srodowisku z podobna sytuacja ale napewno niejeden swietny harcerz wyszedl zaczynajac tak jak ty:)

pozdrowienia

trzymaj sie :)

napewno soibie poradzicie;)

"harcerstwo to nie jest cos co masz wpajac w swoje dziewczeta.
jest ono zyciem"
Dh Bożena Hutyra
Przyboczna 20.DH.Niezapominajki
Przyboczna/ zastępca opiekuna GZ Leśne Ludki
Hufiec Węgierska Górka im. Obrońców Węgierskiej Górki

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 17 lis 2006, 21:57

Zauważyłem na kilku przykładach taką prawidłowość, że im później zaczynasz tym "błyskotliwsza kariera" :)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2006, 21:57 przez peshoo, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 18 lis 2006, 12:14

Ma ma sens :)
Ja zacząłem swoją ponowną działalność w ZHPie 5 lat temu :) Czyli w wieku 25 latek :)
Ponowną... miałem dziesięć lat przerwy więc tak jakby na nowo... I jakoś nie zauważam jakiejś ułomności z powodu mego wieku :) Co prawda trudno przestawić się było na początku na to nowe Harcerstwo ale :)
Tak że jak to mówią "Alleluja i do przodu" :)
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

jalipska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jalipska » 18 lis 2006, 17:13

Właśnie!!!! W pełni zgadzam sie z szy_mciem :) właśnie kończę studia i zamierzam sie ubiegać o ponowne przyjęcie do ZHP :) po 6 latach przerwy w służbie instruktorskiej.....
Od jakiegoś czasu już sie do tego przygotowuje, nadrabiam wszystkie zmiany.... przez te 6 lat to nasza organizacja, jak dla mnie została postawiona "do góry kołami".....to czytam, szukam, przyglądm sie, łapie znowu kontakt :).... i jednocześnie mam świadomość, że nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki.... będzie napewno inaczej, niż było te 6 lat temu, tym bardziej że zmienię hufiec a nawet chorągiew.... już sie nie mogę doczekać jak to bedzie i co z tych moich planów wyjdzie :) trzymajcie kciuki za nas!!! :)
phm. Katarzyna Leszczyńska (Tylipska) HR

jalipska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jalipska » 18 lis 2006, 17:16

Właśnie!!!! W pełni zgadzam sie z szy_mciem :) właśnie kończę studia i zamierzam sie ubiegać o ponowne przyjęcie do ZHP :) po 6 latach przerwy w służbie instruktorskiej.....
Od jakiegoś czasu już sie do tego przygotowuje, nadrabiam wszystkie zmiany.... przez te 6 lat to nasza organizacja, jak dla mnie została postawiona "do góry kołami".....to czytam, szukam, przyglądm sie, łapie znowu kontakt :).... i jednocześnie mam świadomość, że nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki.... będzie napewno inaczej, niż było te 6 lat temu, tym bardziej że zmienię hufiec a nawet chorągiew.... już sie nie mogę doczekać jak to bedzie i co z tych moich planów wyjdzie :) trzymajcie kciuki za nas!!! :)
phm. Katarzyna Leszczyńska (Tylipska) HR

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 lis 2006, 16:13

hmmm Marta stawiasz dziwne pytania. Harcerstwo (w wielkim skrócie) jest pracą nad soba i służbą bliźnim, czy na to jest kiedykolwiek za późno ?

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”