umundurowanie w srodowiskach

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
witek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: witek » 28 cze 2006, 10:17

Witam

Pisze poniewaz ostatnio wywiazala sie u mnie w srodowisku dosyc goraca dyskusja na temat jak harcerze sa, powinni byc umundurowani. Nie chodzi tutaj o nowe czy stare mundury tylko o np addidasy do munduru cz dresiki.
Ja osobiscie nie popieram takiego sposobu ubierania sie jednak chcialbym sie dowiedziec jak u was jest w srodowiskach. Jak wy reagujecie w takich przypadkach- zwracacie uwage, rozmawiacie z druzynowymi lub macie jakies swoje sposoby
Dzieki Pozdrawiam
pwd Pawel Witkowski
pwd Paweł "Witek" Witkowski
-HGR Bemowo-
chcesz sie czegos o nas dowiedziec odwiedz www.hgr-bemowo.net

karcios
Nowicjusz
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: karcios » 28 cze 2006, 10:24

Jeśli chodzi o obuwie to dopuszczamy w porze letniej adidasy ale w kolorze ciemnym a co do dresikow kategorycznie nie! ;]
Ostatnio zmieniony 28 cze 2006, 13:42 przez karcios, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd.Karolina Lewandowska
Hufiec Sierakowice

gradia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: gradia » 28 cze 2006, 12:55

U Nas wśrodowisku jest drużyna która niedość że do munduru zakłada adidasy to jeszcze dresy i pod mundur bluzy z kapturami. nikt nie ma prawa nic na ten temat powiedzieć bo prowadzi tę drużynę doświadczony instruktor z wieloletnim stażem i autorytetem.
Z kolei jeśli my patrzymy na tę drużynę to po prostu nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, wygląda to odstraszająco ale nic nie możemy na to poradzić!!!
pwd. Milena "Milka" Rejmus

...Bo harcerskie życie jest piękne...

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 28 cze 2006, 19:01

Moja drużyna ma przepisowe umundurowanie, natomiast w lato do munduru zamiast glanów czy innych butów, zakładamy czarne trampki (nawiązując do nazwy drużyny :)). Ale oczywiście wszyscy mają identyczne, więc uważam, że wygląda to całkeim fajnie - i nogi trochę odpoczną... W moim środowisku nie zauważyłam jakiś nieprawidłowości związanych z umundurowaniem. Czuwaj!
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

aluskaaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aluskaaa » 29 cze 2006, 08:25

i Wam jest tak wygodnie? wiadomo że w zimę obowiązkowo ale latem na wędrówkach albo na jakiś zwyczajnych biwaczkach to przecież się zapocic można. a mam pytanie do dziewczyn czy wy nie zależnie od pory roku nosicie spódnice?
"Oto wypędzam szatana, oto wypędzam anioła..."
sam. Alicja Woronkiewicz
przyboczna XV GZ "Nibylandia"
Hufiec Mrągowo im. Janusza Korczaka

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 29 cze 2006, 11:15

Oczywiście, że spódnice! Fakt, że w zimę trochę się marznie, ale nie jest tragicznie ;)
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 cze 2006, 18:04

Taaa a ja głupi myślałem że aby stać sie niewidzialnym trzeba być jak najbliżej natury. A to jak najbardziej naturalne jest w 36 stopniowym upale śmierdzący gościu w US-ach i desantach :p.

Pozdrawiam ;)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 29 cze 2006, 20:23

słoneczko pisze:Oczywiście, że spódnice! Fakt, że w zimę trochę się marznie, ale nie jest tragicznie ;)
Oczywiście, że nie. Całą zimę i kiedy temperatura tego wymaga, chodzimy w spodniach. Bo teraz, jak się ma 16 lat, to "trochę się marznie", jak się ma dwadzieścia parę, to trochę się choruje, a jak trzydzieści parę - można mieć trochę problemów z posiadaniem dzieci. Naprawdę warto myśleć o przyszłości harcerek (harcerzy też, ale oni w zimie raczej nie chodzą w krótkich spodniach), nie tylko w kontekście wychowania świadomych, aktywnych obywatelek, ale też zdrowych ludzi...
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

witek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: witek » 30 cze 2006, 06:09

hmm ja sadze ze jednak chodzenie nawet w treckingowych gorkach w lato kiedy jest 30 stopni w cieniu jest uciazliwe oczywiscie nie chodzi mi o to zeby chodzic w sandalach:)) powinno sie znalezc zloty srodek jak to sie mowi. Nie mozna pozwolic zeby harcerze sie katowali(bo mozesz miec super wygodne buty ale przejdz w nich 50km w upale) ale chodzenie w sandalach do munduru tez nie jest estetyczne.
Co do spudnic(chociaz to dotyczy sie wszystkich zachowan) zdrowie przedewszystkim czyli powinnismy postepowac wg zdrowego rozsadku.
Niemniej jednak chodzilo mi o to czy zwracac komus uwage ze jednak jego umundurowanie dosyc znacznie odbiega od regulaminu?
Ja u siebie w druzynie wolalem zeby ktos juz tego munduru nie zakladal jak nie umie sie zorganizowac(oczywiscie nie chodzi mi o to czy stac kogos na kupno tylko o to czy na przyklad czegos zapomnial) jego strata moge was zapewnic ze jak komus raz sie cos takiego zdarzylo to nastepnym razem pamietal o wszystkim.
pwd Pawel Witkowski
pwd Paweł "Witek" Witkowski
-HGR Bemowo-
chcesz sie czegos o nas dowiedziec odwiedz www.hgr-bemowo.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”