Rozporzadzenie w sprawie zakazow dla harcerzy starszych

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 10 lut 2006, 03:32

Brak mi slow, na to co zaczyna sie dziac w tym zwiazku...
Dlaczego my sami siebie ograniczamy? Niech nikt mi nei mowi ze dla dobra dzieci! Bo gdyby tak bylo to istnieje wiele wiecej lepszych sposobow, zeby zapobiegac pedofilii. Irytuja mnie takie artykuly, a komentarze czlonkow ZHR chyba lepiej nie komentowac, bo wydaje sie ze ojciec "dyrektor" zmiksowal mozgi nie tylko babcia w beretach z antenkami, ale i czlonkom ZHR ktorym sie wydaje ze ich ten prolem nie dotyczy...
>:(
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 10 lut 2006, 08:00

Czy teraz druhna NACZELNIK wycofa ze sprzedaży wszystkie książki, broszury czy poradniki, w których będą gry i zabawy ściśle związane z kontaktem między osobami? A gdzie tu w tym wszystkim logika?- zawsze mnie uczono i ja powtarzam to moim instruktorom, że jeśli się kadra bawi to dziecko widzi i też się bawi. Jeśli kadra siedzi lub obserwuje z boku, to dzieciaki nie zawsze mają chęci do zabawy tylko we własnym gronie.
A teraz jeszcze dodam - KTO BęDZIE MIAŁ PRAWO ZAPIĄć KRZYŻ HARCERSKI OSOBIE, KTÓRA ZŁOŻYŁA PRZYRZECZENIE HARCERSKIE???!!!! WSZAK JEST TO KONTAKT OSOBISTY - NO I JESZCZE KTO ZAKRęCI TĄ PŁASKĄ ŚRUBę POD SPODEM.... aż strach mi wypowiadać słowa o wkładaniu dwuch palców pod bluzkę harcerki bądź harcerza.
Czy wogóle ktoś się zastanowił nad tym co wprowadzono?????!!!! Czyżbyśmy z góry byli traktowani jako potencjalni pedofile?
ALE JAJA!!!
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 10 lut 2006, 08:15

Tak sobie siedzę i dumam - do lamusa odchodzą zabawy typu "Płyną statki z bananami", :Brussa" i wiele innych -czy GK napisze nam INDEKS ZABAW ZAKAZANYCH?....
A i jeszcze jedno .... a jeśli przy tych zabawach na zbiórce będą rodzice i to rodzice poproszą instruktorów o uczestnictwo w zabawach? :lol:lol:lol:lol:lol:lol:lol:lol
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 lut 2006, 16:03

JAMES napisał:
Irytuja mnie takie artykuly, a komentarze czlonkow ZHR chyba lepiej nie komentowac
sayg0n napisał:
nie będę komentował (...) wypowiedzi naszych Przyjaciół z bratniej organizacji ZHR
a czytaliście niezwykle inteligentne i dojrzałe komentarze jedynych_słusznych, ponad wiek rozwiniętych, obiektywnych członków ZHP? :lol
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 10 lut 2006, 16:22

No wiesz, ja wczoraj spedzilem pół nocy na czytaniu wypowiedzi zarowno czlonkow ZHP, ZHR, Zawiszy jak i innych organizacji oraz zwyklych ludzi. Powiem krotko, ze kazdy mysli, ze jego ta sprawa nie dotyczy. A to jest absurd.
Komentarze ZHR i Zawiszy gdzie pisze sie, iz ich wychowanie gl. religijne jest dalekie od takich "anomalii"- przypomne tylko afery z niejednym ksiedzem, czy nawet wychowawca na obozach, w szkolach tez pojawiaja się "inni" nauczyciele, tak samo jak w sklepach, na spacerze i w wielu innych miejscach...

Jesli zaczniemy sie przejmowac takimi komentarzami i opiniami to nigdy nie edziemy mogli prowadzic dzialalnosci wychowawczej.
W odniesieniu do romow na osobnosci itp. przypadkow, ja czasem takze mam takie rozmowy, ale rozwiazalem to w inny sposob niz zamykanie sie na osobnosci... Wystarczy tylko odejsc pare metrow od druzyny, Druzynowy ma na oku druzyne, a druzyna Jego! Brzmi to smiesznie, ale to codzi niejako takze i o nasze bezpieczenstwo... Zwykle zanoszenie zuszkow do spania czy jakas inna pomoc najlepiej gdy jest udzielana wobecnosci jezcze innej osoby.

A jesli chodzi o zabawy: TO NIGDY NIE PRZESTANE SIE BAWIC !!!
pwd. Tomasz Gutowski HR

joasieek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: joasieek » 10 lut 2006, 20:58

Gdy usłyszałam o tym w wiadomościach trochę opadły mi ręce. Wiem, że nie da się tego wykluczyć, ale zawsze wierzyłam we wszystkich ludzi bez wyjątku. A w harcerzy szczególnie. Sama jestem drużynową i coś takiego wydaje mi się nie do pomyślenia. Jednak się zdarzyło, może nawet i zdarzało się wcześniej ale nie wyszło na jaw... Tylko czy nie daliśmy się zwariować? Przeciez ilu księży przyłapano na pedofilii, a msze szkolne nadal się odbywają, księża spotykają się na osobności z ministrantami, mariankami, itp. I nikt nie wprowadza żadnych przepisów by to zmienić. A nam zamierzają zabronić zabaw? Popadanie w przesadę też nam na dobre nie wyjdzie...

Ja również zamierzam się bawić dalej. I zresztą chyba każdy z nas.
pwd. Joanna Brach HO
98 NGDH "Iskry" im. hm. Ewy Grodeckiej
I Szczep Harcerski "ŚWiT" im. Zawiszy Czarnego
Związek Drużyn Ziemi Nyskiej
www.iskry.harc.pl

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 10 lut 2006, 22:13

joasieek napisał:
Ja również zamierzam się bawić dalej. I zresztą chyba każdy z nas.
Brawo !!!!!!!
pwd. Tomasz Gutowski HR

pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 11 lut 2006, 14:26

Tak czytając te posty pomyślałem, że to wszystko jest w ogóle do bani... Przypominam sobie na przykład sytuację, gdy sapliśmy pod namiotami i była wielka burza. Po którymś potężnym grzmocie dzieciaki sie pobudziły i co? W płacz... Instruktorzy rozeszli się po namiotach aby uspokoić nasze zuszki. Kiedy wszedłem do jednego z nich od razu żucił mi się na szyje pięcioletni chłopiec. I co miałem go odepchnąć i poceszać stojąc w "DŻWIACH" namiotu?????? Jeden z nas musiał wtedy spać w jednym namiocie z najmłodszymi dziewczynkami, które panicznie się bały... A co dopieo będzie, gdy jakiegoś młodego harcerza rozboli brzuch i pozwolimy mu w spokoju poleżeć w naszej kadrówce??? Ja jako przyszły ratownik medyczny nie mógłbym nawet zbadać czy to aby nie zapalenie wyrostka. Druhenka, siedząca koło mnie dodała przed chwilą: "A weź tu przy wszystkich porozmawiaj z dziewczynką, która na obozie dostala okres pierwszy raz w życiu".. Paranoja
pwd. Paweł Litorowicz HO

mędrzec
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mędrzec » 12 lut 2006, 22:38

czu-waj
Zastanawia mnie jedna rzecz w tym całym zamieszaniu. Robi sie wielki szum z powodu pedofili - to dobrze - trzeba pietnować takich "chorych" ludzi, ale zaczyna mnie zastanawiać coś innego.
Drugie dno tego całego zagadnienia. Obiło mi się o uszy tu i tam - cytat: "wyeliminowaniu z pracy z dziećmi ludzi nieodpowiedzialnych i niewykształconych". Na moje zapytanie usłyszałem, że najlepszym drużynowym jest nauczyciel - bo... ma studia. Na takie dictum ręce i nie tylko mi opadły. W odpowiedzi usłyszałem jeszcze że, nie naraża dzieci biegając po lesie, jest lojalny, nie "podskakuje" itp. I tu rodzi sie pytanie do "ludzi z góry". Co dalej z ZHP?
A wracając do mysli przewodniej. Po co tłumaczyć jakąś książeczkę choćby była najbardziej wartościową, skoro i tak wprowadza się zakazy i nakazy, których nikt nie będzie przestrzegał? Bo nawet zawiązany krąg może byc podstawą oskarżenia o molestowanie (cytat: "...uścisk dłoni może być dwuznaczny, i sam w sobie wiele znaczyć"). Dalej. Jak zakazać w dzień wchodzenia do namiotu dziewcząt chłopcom i odwrotnie, choćby żeby porozmawiać lub coś pożyczyć? Więc będą wydane pieniądze na coś co nie będzie przestrzegane (chyba, że będzie nakaz posiadania jej - nie komentuję tego) i będą one wyrzucone w błoto.Wychodzi na to , że jesteśmy super bogatym Związkiem i stać nas na takie ekstrawagancje i marnowanie funduszy. Chyba sie troche zapędziłem, ale patrząc i słuchając dochodzę do takich a nie innych wniosków.

phm Piotr Polak

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 13 lut 2006, 08:09

polecam dwie rzeczy wszystkim do przeczytania... jedna to wypowiedź phm. Arkadiusza Bojaruna rzecznika prasowego ZHP na liście Czuwaj http://listy.czuwaj.net/pipermail/czuwa ... 05365.html

a druga to http://208wdhiz.home.pl/poradnik czyli WERSJA ROBOCZA poradnika dla instruktorów "sytuacje intymne w pracy wychowawczej"

a na temat zakazów i tego co można było zobaczyć w tv i poczytać w sieci wypowiadać się nie będę - bo szkoda słów.
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 13 lut 2006, 10:54

czarna stopa napisał:
że nikt nie będzie na pewno przestrzegał tego Kodeksu ponieważ przeczy on naszemu systemowi wychowania który nigdy nie zawodził
A ja powiem inaczej - jesli taki zakaz "brytyjski" będzie wprowadzony - będę go przestrzegał calkowicie odnośnie KAŻDEGO harcerza w ZHP.

Nie muszę chyba wyjaśniać, ze podejmę się działania poza takową organizacją??
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”