Harcerze a WOŚP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 sie 2005, 13:52

borsukowa napisał:
najlepsze jest jednak to, jak piekny przykład zachowania zaprezentowali przykładni katolicy wychodzacy wlasnie z mszy św...
Tzn. jaki ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 30 sie 2005, 14:07

Tak... super... czemu nie nazwiesz przykładnym katolikiem pana, który przyniósł Ci termos herbaty, a nazywasz tak jakieś osoby, które nie wiedzą, co mówią? Czy nie stawiasz się w jednym rzędzie z nimi? Dla mnie osoby takie - to nie są przykładni katolicy. Przykładny katolik okaże pomocną dłoń, a jeśli będzie miał inne zdanie i chciał je wyrazić - zrobi to w sposób właściwy.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 31 sie 2005, 10:42

To tak jak z osobnikami noszącymi szare czy khaki mundury. Jedni z nich sa harcerzami. Inni... tylko tak wyglądają.

Dlatego zawsze patrzę poprzez pryzmat słów: Po owocach poznaje się drzewa.

A co do WOŚPu - zraża mnie to, ze Woodstock jest reklamowany jako "podziekowanie" dla wolontariuszy. Czy ci wolontariusze chcą takiego podziekowania? I jeszcze jedno - ilu z wolontariuszy tam jedzie, jaki % nie korzysta z tego? A jaki procent bywalców stanowią Ci, którzy w działalność WOŚP się zupełnie nie angażują?

Dla mnie - WOŚP to takie drzewko, które rodzi sporo pieniędzy na to, czego pństwo nie potrafi zadbać, ale też rodzi sporo zgnilizny w postaci koncertów Woodstock. Dlatego tez - jesli moi harcerze zechcę, to pójda kwestowąć - nie zabronię im. Ale też zachęcać nie będę. Są i inne możliwości pracy charytatywnej, i włączenia się w pomoc drugiemu człowiekowi.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 06 wrz 2005, 12:15

Teraz ja. Widzę iż dyskusja opiera się na temacie WOŚP - Harcerstwo - Przystanek Woodstock - Pokojowy Patrol. Że jedno złe drugie dobre, że na Woodstock to Sataniści ...
Ludzie na Przystanku Woodstock byłem już 3 raz, raz jako uczestnik a dwa razy w Pokojowym Patrolu , i wcale nie przeszkadza mi to w tym że oprócz tego jestem głęboko wierzącym człowiekiem, od 17 lat udzielającym się jako Lektor (emeryt), oraz Harcerzem :-).
W tamtym roku po raz pierwszy założyłem Samodzielny Sztab WOŚP w mojej rodzinnej wiosce .. i nie żałuję, ani jednej chwili poświęconej do jak niektórzy tu nazywają Owsiaka. A co do PP , w tym roku wspólorganizowałem Biwak ( tka właśnie biwak ) w Miniowie... tamtejsze władze wolały ażeby właśnie PP był organizatorem a nie ZHP.. Tylko że Ten biwak niczym nie różnił się od Harcerskiego ... A że atmosfera była inna , bardziej Tolerancyjna... to może lepiej. Co mogę jesczze nadmienić... W mojej Grupie na Woodstocku na 20 osób.. miałem 4 stuprocentowych abstynentów i 3 palących... Czy to nie lepszy wynik niż w niektórej drużynie Harcerskiej ?? I to bez Prawa Harcerskiego , zakazów i nakazów... Właśnie na mojej stronce w dziale Forum toczy się taka dyskusja .. co lepsze PP czy Harcerze... Wiem że to dziwne że tak piszę ale nieraz to mi ręce opadają .... Pozdrawiam !!
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 06 wrz 2005, 13:33

Ale o czym to świadczy? Pewnie o ZHP w Twojej okolicy, że miejscowi nie chcą zgodzić się na biwak harcerski. I o tych drużynach, ze tak w nich kiepsko.

Nikt nie dyskredytuje PP ani WOŚP, tylko o przeznaczenie z tegoż kasy na Woodstock - i o moralny wydźwiek tejże imprezy. Która zanadto zgodna z ideałami harcerskimi nie jest, nieprawdaż?

Hufiec ZHP Toruń

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 06 wrz 2005, 14:07

To nie była moja olica..tylko tereny koło Kielc...A co Przystanku ... Nie wszytko jest tam tolerowane przez moją osobę ..ale w większości ta w 80 procentach uważam że ta impreza jest potrzebna...
Chicałbym naprawdę takiej atmosfery na Biwakach organizowanych przez ZHP ( oczywiście bez przesady, Prawo Harcerskie do Czegoś Nas zobowiązuje )
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 17 lis 2005, 17:30

a ja właśnie się użeram na jednym ze szkolnych forach w moim mieście z łosiem, który sie przyczepił "święta lasu dla brudasów w sierpniu" i "punków którzy otwierają puszki i kupują wino". Skąd się biorą tacy ludzie??? Czy te obelgi nigdy się nie skończą???
Darek
już były drużynowy

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 18 lis 2005, 09:51

Hmmm. według mnie, Woodstock może być perfekcyjnym przykładem stosowania Pozytywności którą znamy m.in. z MH :D. Jest podziękowaniem dla zbierających kasę dla dzieciaków za udział w kweście... Ukazuje im iż nie są złymi przegrańcami dla których już tylko piekło pozostało lecz mogą w każdej chwili czynić dobro ... Pozytywność... ;) Osobiście sądzę że ta Mega wychowawcza impreza daje w ogólnym rozrachunku bardzo dużo również dzieciom co prawda w sposób pośredni ale zawsze ;) a więc można to nazwać Inwestycją. Jeśli chodzi o WOŚP to cóż... Mamy nasz harcerski sztab... i w tym roku ponad 100 wolontariuszy ... dlaczego ? bo uważam że należy wspierać pozytywne działania. A za takie uznaję WOŚP.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 lis 2005, 13:03

sikor napisał:
Jest podziękowaniem dla zbierających kasę dla dzieciaków za udział w kweście...
Wybacz, ale to jest Owsiakjowa propaganda. Jaki procent ludzi z Woodstock brało faktyczny udział w kweście? Niewielki, jak na to, aby takie zdanie było prawdziwe, i to nie sa na ogół Ci, przeciwko którym kierowana jest kampania anty-Woodstokowa. Czyli po prostu: Inni ludzie zbierają pieniądze, marzną i poświęcają się, a inni upijają się na Woodstoku.

Hufiec ZHP Toruń

hilary
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hilary » 20 lis 2005, 13:36

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą :) A jeśli chodzi o Fundację i jej działania (łącznie z Woodstockiem) to miłośnikom udowadniania jak trwonione są zbierne pieniądze, proponuje porównać sprawodania finansowe WOŚP-u i Caritasu, które dostępne są na stronach internetowych organizacji. Od razu nasuwa się odpwiedź, która z tych instytucji rzeczywiście publicznie rozlicza się z zebranych pieniędzy :) Dlatego Dominiku propagandą można nazwać ciągłe próby udowodnienia (głównie przez środowiska prawicowo-katolicke spod flagi toruńskiej rozgłośni) że Owsiak to oszust i złodziej, a do tego szerzy satanizm i narkomanię. Faktem jest, że fundacja WOŚP wydała na sprzęt więcej niż zebrała w trakcie finałów.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”