Harcerze a WOŚP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
kamamcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamamcia » 17 sty 2005, 11:58

Po raz kolejny:zgadzam się co do celu akcji, że tyle młodziezy chociaz na jeden dzień chce zrobic coś dla tych maluchów, zgadzam się że przez te dziwaczne aukcje ludzie wyrażaj chęć pomoc, lecz jakoś ciągle w tej sielance bruździ mi to że nie mówi się wprost ze jakaś część idzie na np. przystanek.....chociaż z drugiej strony moze jak by to mówił publicznie wiele ludzi za bardzo by się zastanawiało nad puszkami np osoby starsze dla których przystanek nie jest miejscem gdzie wszyscy razem się modlą???
Każde zdanie jest dobre...chyba że jest inne od mojego.

pax2
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pax2 » 17 sty 2005, 21:16

Dziwie sie jak z nas wyłązi mentalność małych polaków :( to że Owsiak odwala kupę dobrej roboty widzi mało kto, a to że żyję z tego to oki. Wolę zbierać na niego niż na polityków (przynajmniej efekty są wyraźniejsze). To że on żyje z tej kasy pozwala mu przynajmniej zajmowac sie okriestra na codzień żyć, nią a nie traktować jej jako hobby.
A skoro o odchyleniach i wypaczeniach mowa niech druhna Ania popatrzy sobie na program o kulisach działalnosci ojca Rydzyka

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 24 sty 2005, 11:52

Proponuję najpierw dowiedzieć się prawdy, zanim się coś powie punlicznie, czy napisze.
Otóż Jurek Owsiak jest prezesem fundacji WOŚP całkowicie społecznie i nie jest tam zatrudniony, w związku z tym nie pobiera za swoją działalność w WOŚP żadnego wynagrodzenia. Pensje (ok. 10 000) otrzymuje z TVP. programu 2, gdzie realizuje programy telewizyjne - widzieliście kiedyś te programy?? Szczególnie ciekawe są te o podróżach.
Znam większośc pracowników fundacji osobiście, cześć z nich to harcerze, którzy cały czas są dobrymi harcerzami, mimo, że uczestniczą np. w woodstocku.
Ja też byłem na woodstocku i uważam, że jest to bardzo pokojowy festiwal z jasno okreśłonymi zasadami, za których nieprzestrzeganie wyciągane są konsekwencje.
Na marginesie powiem, że woodstock jest formą podziękowania dla wolontariuszy, którzy w styczniu zbierają kasę - wiec jesli macie w sobie troche pozytywnego myślenia i czujecie ROCK"N ROLLA to jedźcie tam, chyba nie będziecie żałować.
Ja osobiście cieszę się, że fundacja robi coś jeszcze prócz zbierania kasy, ciesze sie tym bardziej, że wydaje wiecej niz zbiera i nie wykorzystuje ani grosza z możliwych 10 % przychodu fundacji do przeznaczenia na własną działalność. WOŚP stanowi w tej chwili jedną z najnowocześniejszych organizacji skupiająca młodych ludzi, wolontariuszy, których uczy odpowiedzialności, wrażliwości na ludzką krzywdę i głośno promuje hasło: STOP PRZEMOCY, STOP NARKOTYKOM.
Nie zapomnę nigdy pewnego wydarzenia: była noc 4 sierpnia (moje 25 urodziny) stałem wtedy na scenie festiwalu woodstock w Żarach razem z setką innych patrolowców i jednym na moich barkach *(też miał urodziny), najpierw muzycy FILHARMONII zagrali Mazurka Dąbrowskiego a zaśpeiwali go wszyscy uczestnicy festiwalu (nie wiem, może z 200 albo 300 tysięcy ludzi), potem BOLERO. Finał to "I tak warto żyć" w wykonaniu RAZ DWA TRZY i duża dawka pozytywności płynąca od wszystkich. Tę atmosferę zamapiętam na długo - jesli chcecie to poczuć, przeżyć - polecam POKOJOWY PATROL, polecam WOODSTOCK, polecam WOŚP.:)
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 25 sty 2005, 19:21

i brawo dla tego druha, co wyżej. ot, tyle.
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

pax2
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pax2 » 26 sty 2005, 15:25

Oki przyznaję że byłem niedoinformowany. Jednak chodzi mi tutaj o sam sens, że nawet gdyby Owsiak brał kase z WOŚP-u na pensje to ja i tak bym brał w Orkiestrze udział bo jest ona naprawdę piekną spontaniczną akcją. I wnosi naprawde wiele dobra :)

misiek_krakow

Post autor: misiek_krakow » 30 sty 2005, 20:07

Moi mili przeczytałem te żeczy co tu zostały poruszone i postanowiłem się zarejestrować aby coś napisać. Powiem tak od czterech lat jestem patrolowcem na przystanku woodstoc i od trzech odstatnich latek jako instruktor osoba co posiada własną grupe ( czyli żółty) i koleżanko jeżeli taki miałaś przypadek że PP nie udzielił komuś pierwszej pomocy powinnaś to zgłośić jak najszybciej przełożonym naszyma na 100 napewno jeszcze tego samego dnia by opuścili tą impreze. Niepodoba Ci się też że część funduszy z finału idzie na przystanek to tak nie do końca bo fundacja posiada jeszcze sponsorów, a w większości funduszy idzie na szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej na sprzęt i inne żeczy. Fundacja jak to jest zapisane- każda ma prawo zabrać na własne cele 10 % zysku a powiem Ci że WOŚP tyle nie bierze na swe działalności bo tylko 7 %. Mam takie na koniec pytanko do osób które stwierdziły że już nie będą zbierać pieniążków na WOŚP- co zrobicie (oby nie )kiedy wasze dziedzko wyląduje w szpitalku i będzie jego życie ratował sprzęt zebrany z tej akcji? nie będziecie mieć wyżutów? nie zbierałam/em a kożystam?

misiek_krakow

Post autor: misiek_krakow » 31 sty 2005, 10:12

A i jeszcze jedno przypominam że WOŚP zebrał przez ostatnie 12 lat ponad 53 miliony dolarów a na sprzęt wydał owiele więcej bo ponad 54 miliony dolarów.

krecik waw

Post autor: krecik waw » 25 lut 2005, 18:11

ech...
Zajrzałam tu po dłużej nieobecności i wydaje mi się jakbym identyczne wypowiedzi w identycznym wątku widziała... Jakieś 3 strony dalej...To co jest tu pisane było juz napisane tam niemalże tak samo.. Cuz widocznie lubimy sie powtarzać:)

Dla Ani 17 mam jedna rade -zanim wysuniesz jakis wniosek sprawdz najpierw czy masz podstawy aby tak sądzić, bo możesz przypadkiem skrzywdzic ludzi którzy nie zasłużyli na taka opinie... A przecież "Harcerz w każdym widzi bliźniego.."jak to sie wiec Aniu ma do bezpodstawnych oskarżeń???

POzdrawiam serdecznie
SIE MA!!

sasek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasek » 21 sie 2005, 20:19

Mała prośba do niektórych: Najpierw ustalcie fakty, a potem podawajcie je do wiadomości.... A najlepiej u źródła. Zapraszam do fundacji, adres chyba każdy znajdzie. Zawsze jest ktoś, kto pokaże co i jak i dlaczego i odpowie na wszystkie pytania....
pwd Andrzej Saski HR
Wodno Górski Krąg Akademicki "Carpe Noctum"
Hufiec Warszawa-Centrum

NecrohronoS
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: NecrohronoS » 30 sie 2005, 11:22

Nierozumię. Temat to harcerze a WOŚP, a wy ciągle mówicie o woodstocku. WOŚP jest bardzo harcerski bo pomaga innym. Inaczej jest z wodstockiem który jest koncertem, ale rozmowa ma być o WOŚP i nie powinno się go oceniać na podstawie przystanku jak to robi pewien ksiądz dyrektor.
Internetowy Kronikarz Szczepu
HO Bogdan Ciechomski
Szczep 288 WDHiGZ im. Kornela Makuszyńskiego

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 sie 2005, 11:37

borsukowa napisał:
Od 3 lat jestem zagorzałą wolontariuszką. Nie maiłam zbyt wiele szczęscia, zwłaszcza w tym roku, ze względu na mało życzliwe traktowanie mnie przez wielu łodzian (a juz najlepiej tych wychodzących z kościoła.
To po co kwestujesz dla WOŚP przed kościołami ?
Chyba że chcesz prowokować ? Ale wtedy nie narzekaj.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 sie 2005, 11:48

NecrohronoS napisał:
Nierozumię. Temat to harcerze a WOŚP, a wy ciągle mówicie o woodstocku. WOŚP jest bardzo harcerski bo pomaga innym. Inaczej jest z wodstockiem który jest koncertem, ale rozmowa ma być o WOŚP i nie powinno się go oceniać na podstawie przystanku jak to robi pewien ksiądz dyrektor.
No cóż.....
Niestety, ale WOŚP trzeba oceniać TAKŻE na podstawie "wodstock".
Pisząc iż na "wodstock" przeznacza się "jedynie" odsetki od zebranych pieniedzy
trzeba pamiętać iż jest to półprawda.
Dlaczego tych odsetek nie przeznacza sie na to samo co zebrane środki,
zaś na "wodstock" nie starają się oddzielnie zbierać pieniędzy?
Dlaczego ? Bo na "wodstock" by nikt nie dał,
czyli praktycznie "wodstock" istnieje jedynie dzięki pieniądzom
zbieranym na inny cel niż "wodstock".
Odsetki od lokat to też jest "pozyskiwanie środków".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 30 sie 2005, 12:07

Dobre pytanie , i kto odpowie ? Są ciekawe przykłady takich właśnie "zastosowań" zarobkowych
otrzymanych w depozyt pieniędzy:
Np. zwroty podatku VAT. Po trzech miesiącach przetrzymywania pieniądze są zwracane, ale BEZ odsetek.
A potem w skali kraju okazuje się że NBP przynosi Państwu krociowe zyski. A CZYJE to są odsetki ?!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 30 sie 2005, 12:41

Otóż to. Odsetki to składnik pieniędzy zebranych. A ludzie nie dają na Woodstock, tylko na chore dzieci. To samo stawia nas - jako organizacje harcerską - w sytuacji ambiwalentnej - zebrane pieniądze, nominalnie - przeznaczane są zgodnie z celem. A odsetki od lokat czy insze ZYSKI z tych pieniędzy - także i na promowanie postaw a-harcerskich, a nawet anty-harcerskich (nie mówię, że harcerz nie może bawić się na imprezie, ale, że ta impreza ma wyjątkowo mało wspólnego z harcerskimi ideałami).

Do tego postawa zbierania pod kosciołami - jesli sie wchodzi na teren kościelny, to warto by zapytać, czy życzą sobie wolontariuszy. Kultura tego wymaga. Jesli zaś robi się to na terenie publicznym, a zaczepiają tylko osoby wychodzące z kościoła - cóż - każdy ma prawo do własnych opinii - i wyrażania tychże opinii. Także negatywnych, nie każdy musi piać z zachwytu nad WOŚPem i wolontariuszami.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”