Życie bez alkoholu...

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 mar 2006, 16:50

Był/jest taki jeden co to "...nie palił, bo się nie zaciągał...",
a więc pewnie dlatego Ty uważasz że nie pijesz bo coroczny "... łyczek na sylwka nie uważam za picie...."
;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2006, 16:50 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 mar 2006, 16:54

pcheła99 pisze:Dominik to miała być jaka żaluzja aluzja inaczej)??no ja ogólnie nie pije nie piłam i nie będe piła!!!(bo ten łyczek na sylwka nie uważam za picie jednak :P) i NE LAMIę PRAWA HARCERSKIEGO!! WIęC MOGę MóWIć żE PICIE JEST NIE DOPUSZCZALNE!!
A ja uważam Twoje picie alkoholu na sylwestra za picie.

A za co mam to uważać? Za delektowanie się? Recenzowanie smaku? Płukanie ust w celach zdrowotnych?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 24 mar 2006, 21:13

Hhheełp,no nie wiesz,co to picie?... No,to mało wiesz,hełp! No,bo różne,hełp,są odcienie,o żesz ty Wapiti. A kiedyś to matki swoim niemowlęcym dawały gałganek nasączony spirytusikiem w usteczka,hełp,o żesz ty Wapity,co by mniej decybeli wydawały. Taka to tradycja,hełp,o żesz ty Wapiti... No i... niech cieee,brooklin! To tyle... sss...

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 25 mar 2006, 19:31

śmieszy mnie ta dyskusja... wiecie dlaczego? bo to najdłuższa na tym forum i do niczego nie prowadząca
Darek
już były drużynowy

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 26 mar 2006, 22:23

Pcheła dla Mnie Picie To Picie bez względu na ilość czy jakość i Ty też musisz się z tym pogodzić ...
I nie możesz tego interpretować na jakiekolwiek inne sposoby ....
A co do wogóle picia ....
To że kiedyś ktoś pił ...ale przestał , obiecał sobie że już nigdy nie weżmie tego "Świństwa do ust , nie weźmie sobie Alkocholu po prostu nie ... "
A dlaczego ... Bo kiedyś ktoś powiedział " Dążmy do ideałów" i on do czegoś takiegoś dążył ... i doszedł .. A dlaczego ?? Bo się nie tłumaczył bo wiedział że póki pije nie może nazwać się " Harcerzem" ....
A czy było mu trudno ... nie ... A dlaczego ...
Bo do 2001 roku życia nie tknął ani KROPELKI ani deka alkocholu pod żadną postacią .. "
A potem nadszedł ten rok którego będzie żałował do końca życia .. Wypił w czasie tych 6 miesięcy 10 piw i 4 kieliszki wódki.."
Ale powiedział sobie NIE !! i 1 września tegoż samego roku zapomniał jak smakuje Piwo, wino , itp.. i wie że zapomniał na wieki .....
I znów łatwiej żyć
I znów można powiedziec .... Jestem Harcerzem.....
I NIGDY NIGDY WIęCEJ ...
I nigdy nie dotrze do niego stwierdzenie "że cokolwiek można" ....
Harcerz NIE PIJE .... NIE PIJE :-)
Pozdrawiam :-)
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 26 mar 2006, 23:56

A miałem się nie odzywać... :)
szy_mcio pisze:
Pcheła dla Mnie Picie To Picie bez względu na ilość czy jakość i Ty też musisz się z tym pogodzić ...
I nie możesz tego interpretować na jakiekolwiek inne sposoby ....
Każdy może interpretować PPH jak chce. Nie ma czegoś takiego jak powszechna interpretacja PPH. O tym były już tutaj na forum, w innych miejscach harcerskiego internetu i na żywo dziesiątki dyskusji. I nie ma czegoś takiego jak powszechny konsensus.
A co do wogóle picia ....
To że kiedyś ktoś pił ...ale przestał , obiecał sobie że już nigdy nie weżmie tego "Świństwa do ust , nie weźmie sobie Alkocholu po prostu nie ... "
A dlaczego ... Bo kiedyś ktoś powiedział " Dążmy do ideałów" i on do czegoś takiegoś dążył ... i doszedł .. A dlaczego ?? Bo się nie tłumaczył bo wiedział że póki pije nie może nazwać się " Harcerzem" ....
A czy było mu trudno ... nie ... A dlaczego ...
Bo do 2001 roku życia nie tknął ani KROPELKI ani deka alkocholu pod żadną postacią .. "
A potem nadszedł ten rok którego będzie żałował do końca życia .. Wypił w czasie tych 6 miesięcy 10 piw i 4 kieliszki wódki.."
Ale powiedział sobie NIE !! i 1 września tegoż samego roku zapomniał jak smakuje Piwo, wino , itp.. i wie że zapomniał na wieki .....
I znów łatwiej żyć
I znów można powiedziec .... Jestem Harcerzem.....
I NIGDY NIGDY WIęCEJ ...
I nigdy nie dotrze do niego stwierdzenie "że cokolwiek można" ....
Harcerz NIE PIJE .... NIE PIJE :-)
Pozdrawiam :-)
Uwielbiam taki radykalizm. Harcerz to tylko ten, który nie pije. Dramat...

Ktoś już napisał powyżej, że cała dyskusja jest śmieszna, bo jest najdłuższa na forum i do niczego nie prowadzi.

I ma rację. Bo w tej dyskusji są co najmniej dwie strony, z których żadna nie zaakceptuje nigdy w pełni poglądów drugiej. I dobrze. Bo nie chodzi o to, żebyśmy byli monolitem, ale o to, żebyśmy potrafili wychowywać światłych obywateli. Ludzi, którzy potrafią dyskutować kulturalnie, ale którzy mają swoje zdanie. To jest wartość harcerstwa - to, że potrafimy (zazwyczaj) pięknie się różnić. I NIKT, powtórzę jeszcze raz NIKT moim zdaniem nie ma monopolu na prawdę.

Pozdrawiam wiosennie :)
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 mar 2006, 15:39

Wypraszam sobie "szarą masę". Ja mam mundur khaki, w odmianie ciemnej, nie szary. A u nas w hufcu mało kto ma taki, więc nie mamy podobnyuch, a zwłaszcza mundurków. Mundurki to mają ziemniaczki.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 27 mar 2006, 20:37

A Ja mam Ciemnozielony :P
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 28 mar 2006, 10:36

U mnie dziewczyny nie mają szarego. U mnie nie ma dziewczyn :) I nikt nie ma mundurków, mundurki to mają ziemniaczki.

Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 28 mar 2006, 11:30

Tak Pcheło, gdybyś dotąd nie zapamiętała: męska, puszczańska, starsza (w nazewnictwie oficjanym: wędrownicza).

Hufiec ZHP Toruń

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 29 mar 2006, 14:59

:-) Tak odbiegając od tematu - Widziałem ostatnio nowy mundurek :-) Na żywo :-) I tak jako tako mi się podoba :-)
:-) i zaczęliśmy od Picia a skończyliśmy na mundurkach :-)

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 29 mar 2006, 17:11

dominik jan domin pisze:Tak Pcheło, gdybyś dotąd nie zapamiętała: męska, puszczańska, starsza (w nazewnictwie oficjanym: wędrownicza).
ale się czepiasz ;)
takie mam wrażenie, jakbyś się uwziął tu na kogoś :]
jestem z Tobą ;P
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 08 kwie 2006, 12:40

ja uważam, że jest to dość prosty punkt i mi nie sprawia problemu. U nas w drużynie są chłopaki, którzy zaraz po przyjściu do drużyny żucili palenie co doodzi temu, z jak sie chcę to idzie. Gożej jest z piciem. Nie każdy potrafi być zupełnym abstynentem. Bo choćby na sylwestra lampkę szampana. Ale przecież każdy ma swoje sumienie i chyba wie czy jest prawdziwym harcerzem co przestrzega tego punktu czy nie
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 08 kwie 2006, 15:37

no i temat miał się skończyć a tu się zaczyna od nowa... pytam po co?
Darek
już były drużynowy

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”