Co sądzicie o tym,aby ZHP i ZHR znów były wspólną

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
aim1
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 17 sie 2006, 22:21

Dono!
A do czego Tobie potrzebna informacja czy ZHR coś wie o Zlocie w Kielcach w tym temacie?
pwd.Jarosław Kowalski
Wielkopolska Chorągiew Harcerzy
Zespół Historyczny Okręgu Wlkp. ZHR

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 17 sie 2006, 22:41

Taaa...,to należy w takim razie do tej zjednoczonej federacji zaprosić również Związek Harcerstwa Wiejskiego,o którym to jego obozie ze trzy dni do tyłu oglądałem jeden z sensacyjnych programów TVN.

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 17 sie 2006, 23:11

aim1 pisze:Dono!
A do czego Tobie potrzebna informacja czy ZHR coś wie o Zlocie w Kielcach w tym temacie?
Na stronie zlotu jest napisane w dziale uczestnicy...

"Inne organizacje harcerskie w Polsce na zaproszenie Władz ZHP"

Ciekawe czy władze ZHP zrobią coś z tym fantem . Bo takie zaproszenie byłoby dobrym akcentem , które by pokazywało , że możliwa jest integracja między zwaśnionymi środowiskami z innych organizacji
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 17 sie 2006, 23:13

I jakby nie patrzeć Druhu Jarku , to jest Światowy Zlot Harcerstwa Polskiego.... , nie ZHP , tylko Harcerstwa Polskiego . Byłbym bardzo rad z wyżej wymienionych powodów gdyby ZHR wzięło w nim także swój udział
<KPW>

aim1
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 18 sie 2006, 09:23

...poboczny temat o Zlocie w Kielcach. Słyszałem o nim już kilka miesięcy wstecz, ma dość wymowne motto także dla harcerstwa w kraju ale nie podejrzewam uczestnictwa mojej organizacji w tym wydarzeniu, poza władzami Związku. Skoro trwają już tak mocno zakrojone przygotowania i mieli by w nim uczestniczyć harcerze z różnych organizacji to już dziś współtworzyli by razem program. A tak chyba nie jest. Nie wyobrażam sobie by drużyny ZHR przyjeżdżały na Zlot, skonsumowały i wyjechały.
I inaczej. Rozumiem, że jest to forma lokalnego (główny Jam odbywa się gdzie indziej) uczczenia 100 lecia skautingu przez ZHP skupione w WOSM i pojawią się skauci z innych krajów. Co powiedziały by władze skautowe na udział harcerzy z ZHR w Zlocie skoro kilka lat temu jednoznacznie zakazały skautom współpracy z nami?

Wracając do wątku w tym temacie.
Jak już gdzieś pisałem nie jestem za tym by łączyć organizacje, jednak z moich obserwacji i rozmów dzisiejsi 15 &#8211; 18 latkowie w ZHR coraz częściej nie widzą w tym problemu. Jak zostaną instruktorami mającymi wpływ na oblicze organizacji to może to zmienią min. 10 lat. Oni nie znają PRLu, nie mieli doświadczeń pracy w latach 60,70,80tych w spotkaniu z &#8222;betonem&#8221; i historycznie zaczyna ich to coraz mniej obchodzić. Krótko chcą należeć do przyzwoitej drużyny, której wódz jest autorytetem, a harcerze sobie braćmi.
Dzisiaj jest to akademicka dysputa osób, które nie wiele mogą zmienić, a jak przypomniał Soohy # 194 &#8222;beton&#8221; nadal trzyma ster w ZHP a to on najbardziej zniechęca do współpracy, a co dopiero do jedności. Niestety doświadczam tego od obcych instruktorów na własnej skórze.
pwd.Jarosław Kowalski

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 sie 2006, 09:43

dono pisze:I jakby nie patrzeć Druhu Jarku , to jest Światowy Zlot Harcerstwa Polskiego.... , nie ZHP , tylko Harcerstwa Polskiego .
Jaki "Światowy Zlot Harcerstwa Polskiego" ??
To jest (ma być) :
Zlot Związku Harcerstwa Polskiego KIELCE 2007

Chyba że chodzi Ci o zlot w roku 2010, w Krakowie ?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2006, 09:46 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 sie 2006, 11:02

aim1 pisze:nie podejrzewam uczestnictwa mojej organizacji w tym wydarzeniu, poza władzami Związku. Skoro trwają już tak mocno zakrojone przygotowania i mieli by w nim uczestniczyć harcerze z różnych organizacji to już dziś współtworzyli by razem program. A tak chyba nie jest. Nie wyobrażam sobie by drużyny ZHR przyjeżdżały na Zlot, skonsumowały i wyjechały.
I inaczej. Rozumiem, że jest to forma lokalnego (główny Jam odbywa się gdzie indziej) uczczenia 100 lecia skautingu przez ZHP skupione w WOSM i pojawią się skauci z innych krajów. Co powiedziały by władze skautowe na udział harcerzy z ZHR w Zlocie skoro kilka lat temu jednoznacznie zakazały skautom współpracy z nami?
To trochę bardziej skomplikowane.
Zakaz dotyczył współpracy międzynarodowej. Do relacji wewnątrzkrajowych "skautokraci" się nie wtrącają [przynajmniej oficjalnie ;) ]
Praktycznie, drużyny ZHR mogą uczestniczyć w zlocie na takich samych zasadach jak drużyny skautowe.
Takie jest moje zdanie, ale chętnie poznałbym "zdanie oficjalne".
Ostatnio zmieniony 18 sie 2006, 11:02 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2006, 11:15

aim1 pisze:Dzisiaj jest to akademicka dysputa osób, które nie wiele mogą zmienić, a jak przypomniał Soohy # 194 &#8222;beton&#8221; nadal trzyma ster w ZHP a to on najbardziej zniechęca do współpracy, a co dopiero do jedności. Niestety doświadczam tego od obcych instruktorów na własnej skórze.
Niestety, "beton" siedzi u władzy w obu organizacjach.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

aim1
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 18 sie 2006, 13:23

Pod hasłem &#8222;beton&#8221; rozumiem urzędników harcerskich, którzy pełnią nie usuwalnie te same funkcje od kilkunastu lat, harcerzy widują na zdjęciach bo na co dzień siedzą za biurkiem, Prawo Harcerskie ich nie obowiązuje, wiedzę metodyczna mają mizerną ale na Zjazdach ZHP są zawsze z urzędu głosując za staniem w miejscu. Przecież tak miło się pracuje od lat, a tu jacyś młodzi instruktorzy wymyślają rewolucję.
Wydaje mi się, że w tej kwestii się zgadzamy, co do definicji czytając wcześniejsze posty nie tylko na tym wątku.
Z takimi &#8222;betonowymi&#8221; przypadkami nie spotkałem się na moim podwórku. W końcu sam wybieram koleżanki i kolegów na Zjazd.

Teraz zabrzmiało, że jesteśmy święci :)
pwd.Jarosław Kowalski

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 sie 2006, 14:12

aim1 pisze:Z takimi &#8222;betonowymi&#8221; przypadkami nie spotkałem się na moim podwórku.
Podejrzewam że Dominikowi chodziło TAKŻE o "betonizm" innego rodzaju. Podobnie szkodliwy.
aim1 pisze:W końcu sam wybieram koleżanki i kolegów na Zjazd.
Części nie wybierasz bo uczestniczą "z urzędu". I to w proporcji wiekszej niz na Zjeździe ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2006, 14:18

Owszem, myslałem raczej o betonie w mózgach, betonowych murach wokół oczu, które nie dostrzegają rzeczywistości, ludziach, ktorzy odeszli od rozpolitykowanej organizacji, aby w nowej politykować, i w ogóle o hasłach burzenia murów i zrywania łańcucha... gdy cały czas ten łańcuch kołysze się u stóp.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 18 sie 2006, 21:14

Droga porozumienia jest jedna... , ale często bardzo pomijana , rzekłbym nawet że lżona... i to po obu stronach....

Wspólne Prawo i Przyrzeczenie ...
<KPW>

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 sie 2006, 21:40

A może ideały zaklęte w Harcerskim Krzyżu ?

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 18 sie 2006, 23:39

Rzadko się zdarza żeby druh nie miał racji :) . Faktycznie , przemknał mi Krzyż , który też nosimy wspólny
<KPW>

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”