Autorska propozycja przygotowań ZHP do Jamboree

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 wrz 2003, 23:12

Chciałbym przedstawić zacnemu gronu użytkowników Forum coś, co stworzyłem na ewentualny użytek ZHP.

Jest to moja autorska propozycja przygotowań naszej organizacji do udziału w Jamboree 2007.

Zachęcam do lektury oraz komentowania!

Zaznaczam, że publikacja ta ma charakter amatorski - nie jest stanowiskiem żadnych władz ZHP, chociaż WZa został o niej poinformowany, a bazuje jedynie na moich spostrzeżeniach i przemyśleniach jako szefa reprezentacji ZHP na 20 Światowe Jamboree w Tajlandi.

http://www.warszawazoliborz.zhp.org.pl/ ... ee2007.pdf

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 wrz 2003, 09:09

Wilk ze swoją watahą czytał ten program i oświadcza że się nam on bardzo podoba. Dorzucamy pomysł z Repliką Narodowej Flagi Andrzeja Małkowskiego. /Mogłaby służyć na następnych Jambo/

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 wrz 2003, 09:10

Ps. Sebastian, zarywanie nocek w necie
nie służy ! Heh...

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 25 wrz 2003, 11:30

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 25 wrz 2003, 13:18

Po pierwsze dziękuję za poparcie - mam nadzieję, że to tylko początek wielkiej inicjatywy.

Dziś rozmawiałem z p. Tomaszem Kozłowskim (jeden z bardziej znanych kolekcjonerów harcerianów przedwojennych), który ze swojej strony zaofiarował nam swoje pełne poparcie (zarówno merytoryczne, jak i programowe - jest w stanie udostępnić swoje zbiory, pomóc przy budowaniu programu etc.). Powiedział również, że pomyśli w jaki sposób zaktywizować rozmaite krajowe środowiska.

Na razie tyle.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Paweł Smardz

Post autor: Paweł Smardz » 26 wrz 2003, 14:37

Druhny i Druhowie,

Coraz częściej do Wydziału Zagrancznego kierowane sa pytania dotyczące przygotowań do Europejskiego Jamboree Skautowego w Wielkiej Brytanii 2005.

Chciałbym was poinformować, że GK ZHP będzie tworzyć narodową reprezentację na ten zlot.

Wszystkie podstawowe informacje (w tym dotyczące kosztów) będą znane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Pozdrawiam i w razie pytań proszę o kontakt.

--

hm. Paweł Smardz
komisarz zagraniczny ZHP

Wydział Zagraniczny GK ZHP
e-mail: wza@zhp.org.pl
telefon: 022 339 07 34

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 26 wrz 2003, 16:37

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 26 wrz 2003, 21:17

Paweł Smardz napisał:
Brawo Druhu Sebastianie! Twój materiał to rzeczywiście ciekawy dokument, wart rozważenia. Nie mogę się jednak zgodzić z opinią dh. Igora Kuranda, że może wreszcie „góra coś zauważy”. O ile druh Igor nie musi tego wiedzieć, to jednak Sebastian bardzo dobrze wie z rozmów ze mną, że Główna Kwatera wcale nie ignoruje tematu Jamboree i rozpoczęła już przygotowania do tego wydarzenia. Należy pamiętać, że najbliższe światowe Jamboree to nie tylko największy na świecie zlot skautów, ale także główny element obchodów 100-lecia skautingu, co mobilizuje nas wszystkich do jak najlepszych przygotowań.

Zarazem Sebastianie piszesz o tym, że przekazałeś do Wydziału Zagranicznego swój materiał, ale nie poczekałeś nawet kilku dni by otrzymać odpowiedź i opinię. Trochę cierpliwości i wiary w ludzi:))))))

Czuwaj,

phm. Paweł Smardz
komisarz zagraniczny ZHP
Miło, że Druhowieństwo z Gieki tak szybko i pozytywnie reaguje na bardzo dobry projekt Sebastiana.
Jednego tylko nie rozumiem, czy Sebastian miał czekać na opinię Gieki o swoim projekcie
i dopiero potem go publikować ?
Przepraszam, a dlaczego ? Przecież to projekt AUTORSKI , w wersji DO DYSKUSJI.
I po co to małe ziarenko goryczy ?
I drugie nieśmiałe pytanie, czym to Igor zasłużył sobie na reprymendę, dalibóg
nie znajduję powodu.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 26.09.2003 o 22:20 ]

wisnia

Post autor: wisnia » 28 wrz 2003, 15:41

„Każdy członek zespołu będzie odpowiedzialny za swój obszar i z niego
skrupulatnie rozliczany. Możliwe będzie powołanie podzespołów zorganizowanych
wokół konkretnej osoby, których celem będzie wspieranie członka zespołu.”

Kto będzie rozliczał??
Czy Naczelnik ZHP ma na to czas??
Bo wiesz, my jeszcze tu w Polsce pracujemy poza projektem „Jamboree”.
A w podzespołach kto będzie odpowiadał?
Każdy projekt powinien posiadać tzw. schemat organizacyjny – u Ciebie takiego schematu nie widzę.

Schemat pracy też masz trochę dziwny – najpierw każdy sobie, a na koniec jakieś tam spotkania. Chcesz powiedzieć, że spec od programu będzie podsumowywał pracę człowieka od kontaktów ze sponsorami? To ciekawe. To o czym piszesz, to jakaś wariacja rady nadzorczej czy zarządu – brakuje ci prezesa. Mógłby być Naczelnik bo on ma jak napisałeś prawo mianować i zwalniać. Tylko na jakich zasadach ma to robić??

Zadania powinny być wyznaczone już na początku, aby co najwyżej nanosić poprawki, a nie zastanawiać się co dalej.

Dlaczego skreślasz możliwość pełnego dofinansowania wyjazdu. Czy wiesz ilu jest instruktorów, którzy ciężko pracują w ZHP i są w tym dobrzy, a nie stać ich będzie na jakiekolwiek opłaty?? Eliminując pełne dofinansowanie zamykasz drzwi przed nosem ludziom „mniej zamożnym”. Oczywiście wszystkich się nie da zabrać za darmo, ale może przynajmniej garstkę najlepszych??

Jakich sponsorów i co chcesz im zaproponować??
Co do zaplecza, to może najpierw spytaj się instruktorów - nauczycieli języków obcych czy będą uczyć za darmo. Bo wiesz, nieuczciwie jest wymagać od ludzi aby pracowali za darmo – zwłaszcza, gdy nie należą do zamożnych. A niewielu jest bogatych nauczycieli w Polsce.

Odnośnie konkurencji z firmami, to dlaczego rzekomo mając takie możliwości ZHP nie prowadzi takich akcji zarobkowych i promocyjnych. Może wreszcie by się role odwróciły i władza nas by powspierała finansowo.
Poza tym przypominam Ci, że nie dalej jak na początku tego miesiąca twierdziłeś, że nie jest możliwe dokonanie czegoś takiego jak zorganizowanie współpracy zespołu ratowników medycznych naszego hufca ze strażą pożarną, a teraz mówisz o realizacji przedsięwzięcia tak wysokiej rangi.

Reasumując:
Ciekawy pomysł, ale to tylko zbiór życzeń i nie ma tam konkretnych zadań. Stąd moja niewiedza jak Ci pomóc.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 wrz 2003, 20:10

Bardzo ciekawy głos Użytkownika Wiśnia.
Mam parę pytań i spostrzeżeń. Ciekaw jestem
skąd Wiśnia wie na co druh Naczelnik ma czas, a jak nie wie to czemu się pyta o to....Sebastiana a nie druha Naczelnika.
Ciekawi mnie też spostrzeżenie na temat tego, kto w Polsce jeszcze pracuje, a kto tworzy projekt Jamboree. To rzeczywiście groźnie brzmi, bo jakby trącało o Polską Rację Stanu. Osobiście
dzięki za doprecyzowanie hasła PROJEKT,
teraz już bedę zawsze swoje projekty zaczynać od Schematu Organizacyjnego.
Na stare lata też można się czegoś nauczyć. Szczególnie po wielu projektach nieco inaczej i z powodzeniem realizowanych.
Cóź, muszę zweryfikować też moje pojęcie o pracy Zespołu Harcerskiego, żadne tam radzenie, wspólne weryfikowanie pomysłów. Najpierw Zadania z góry wyznaczone, potem
równo, zgodnie ze schematem a druh Naczelnik rozliczy. I żadne "jakieś tam spotkania" .Dalej już wszystko źle. I to że trzeba poszukać możliwości finansowych, i to że może by zrezygnować z dotacji.
Najuboźsi mają przecież PRAWO do zasiłku w/g zasad opieki społecznej a nie prawo do wyrwania się z niemocy. / Już drugie pokolenie wyrasta na tej zasadzie dziedziczenia oczekiwań na opiekuńczość/
Nauczyciel pracujący za darmo . Proszę nie przypisywać nauczycielom twierdzenia że NIEUCZCIWIE Jest zaproponować im pracę za darmo.
Jestem starym instruktorem i FILOLOGIEM ANGLISTĄ też starym i uważam, że moim bogactwem są wychowankowie. Dlatego czuję się bardzo bogaty. Wiele razy uczyłem harcerzy przed wyjazdami ZA DARMO
i moi przyjaciele harcerze - nauczyciele też.
"Rzekome możliwości pozyskiwania sponsorów" - cóż, tu tzw. pytanie retoryczne. Jak się postaramy to ZHP sponsorów tej sprawy pozyska. I tyle.
A na koniec,
by podjąć taką przyjacielską polemikę i podpierać się argumentami z terenu współpracy w hufcu trzeba aż było się rejestrować na Forum ZHP ?!?!

[Edytowany przez StaryWilk dnia 28.09.2003 o 21:53 ]

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 28 wrz 2003, 22:04

Starywilk napisał:
A na koniec, by podjąć taką przyjacielską polemikę i podpierać się argumentami z terenu współpracy w hufcu trzeba aż było się rejestrować na Forum ZHP ?!?!
Prośba o wyrażanie opinii na ten temat na forum ogólnym wyszła ode mnie - chciałem jak najszerszej polemiki!

Pozdrawiam!

[Edytowany przez cadfael dnia 28.09.2003 o 23:08 ]

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 wrz 2003, 09:29

Ok, wycofuję zastrzeżenie, choć trochę wstrząsnął mną ten dramatyzm zestawienia. W końcu....brak zrozumienia współpracy Ratowników ze Strażą ale za to....światowe Jambo. A na marginesie, czemu nie nawiązać takiej współpracy ?
heh..

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 29 wrz 2003, 09:59

Zestawienie faktycznie może troszkę kontrowersyjne ;)

A dlaczego nie nawiązywać? Ależ nawiązywać!! Ale u nas był taki problem, że dyskusja rozgorzała nad tym, czy nawiązać czy nie w momencie, kiedy nasz hufcowy HKR nie działał - nie było zwyczajnie ludzi do nawiązania takiej współpracy.

A tak troszkę wracając do tematu, pozwolę sobie przytoczyć opinię jednej druhny odnośnie propozycji:
Jestem nauczycielką języka angielskiego i robię dla swoich harcerzy projekt tanie uczenie się angielskiego, na którym nic nie zarabiam. Poza tym w Waszym projekcie przygotowań nie było napisane, że nauczyciele mają to robić w Stowarzyszeniu Jamboree totalnie za darmo. Więc ktoś tam wypowiadając się z oburzeniem na to, nie mówił w moim imieniu i wg mnie trochę na wyrost:-)
Pozdrawiam!

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 30 paź 2003, 21:54

--
Igor Kuranda HO

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 30 paź 2003, 23:25

Nikt_name napisał:
Jak poszły rozmowy w sprawie twojej propozycji, Sebastianie?
Hmm :-)
Generalnie poszły całkiem dobrze - w stronę taką, że należy to dopracować i przedstawić już kompletną, z konkretnymi rozwiązaniami i pomysłami, więc teraz muszę (musimy???) ją dopracować szczegółowo...

Pozdrawiam!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”