Skauci/PIONIERZY w Bagriatonowsku i Kaliningradzie

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
ODPOWIEDZ
dziadekwiechu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 06 mar 2005, 22:02
Lokalizacja: PH 136
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 06 gru 2012, 13:59

możesz spróbować tutaj: Калининградская региональная детско-молодежная общественная организация скаутов "Янтарный остров"
http://scouts.ru/units/12316
ale o ile wiem to tych organizacji skautowych w Kaliningradzie jest więcej - szukaj po prostu w internecie
Z serdecznym harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!-

dziadekwiechu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 06 mar 2005, 22:02
Lokalizacja: PH 136
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 06 gru 2012, 17:39

życzę powodzenia! Sam utrzymuję kontakt ze skautami z Polarnego - jest to niezwykle interesujące i zajmujące zajęcie...

19kldh
Stały bywalec
Posty: 3888
Rejestracja: 27 maja 2002, 09:19
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 gru 2012, 10:43

Skauci czy pionierzy ?

Zdecydujcie się ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dziadekwiechu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 06 mar 2005, 22:02
Lokalizacja: PH 136
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 07 gru 2012, 14:38

Druhu Czesiu! Od 1995 roku to już w całej Rosji tylko sami skauci. Nawet jak w niektórym (starym) nazewnictwie jest użyte słowo "pionier" to i tak chodzi o skautów. Od 2000 roku Wszechrosyjska Organizacja Skautowa (federacja różnych stowarzyszeń i organizacji skautowych - a jest ich naprawdę wiele) jest członkiem WOSM.
Wiem, że sobie zażartowałeś, ale podaję powyższą informację dla tych co nie wiedzą...
pozdrawiam serdecznie

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 23 lut 2005, 11:32
Lokalizacja: GK ZHP
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 16 gru 2012, 12:16

dziadekwiechu pisze:Druhu Czesiu! Od 1995 roku to już w całej Rosji tylko sami skauci. Nawet jak w niektórym (starym) nazewnictwie jest użyte słowo "pionier" to i tak chodzi o skautów. Od 2000 roku Wszechrosyjska Organizacja Skautowa (federacja różnych stowarzyszeń i organizacji skautowych - a jest ich naprawdę wiele) jest członkiem WOSM.
Wiem, że sobie zażartowałeś, ale podaję powyższą informację dla tych co nie wiedzą...
pozdrawiam serdecznie
Druhu Wieslawie,

niestety nie wyglada to tak prosto jak Druh pisze - na wschodzie wszystko dzieje sie szybko i trzeba byc nieustannie, jak to mowia na wschodzie, w kursie dziela:-). W Rosji Wszechrosyjska Organizacja Skautowa nie jest czlonkiem WOSM i niestety nie skupia wszystkich organizacji skautowych z terenu Rosji. Tak bylo przez moment i dosc dawno temu. To prawda natomiast ze jest ich ciagle bardzo wiele. W tej chwili rosyjskie organizacje zaczynaja ze soba rozmawiac o wspolpracy, moze nawet bedzie z tego jakies polaczenie, ale to dopiero poczatek dzialania w tym kierunku.

Zgodnie z polityka WOSM na terenie kazdego kraju Europy Centralnej i Wschodniej moze byc tylko jedna organizacja uznana przez WOSM i taka organizacja uznana przez WOSM na terenie Rosji jest organizacja pod nazwa RASN – Rosyjski Zwiazek Skautów/Nawigatorów.
I tylko oni sa uznana organizacja przez WOSM czyli w praktyce tylko z nimi ZHP powinna utrzymywac relacje. Namiar na ich strone tutaj:
http://www.rasn.org

ZHP dzialalo wlasciwie ze wszystkimi najwiekszymi organizacjami rosyjskimi - okolo 5cioma - i nadal na poziomie Wydzialu Zagranicznego GK ZHP i w kilku srodowiskach w roznych choragwiach mamy kontakty z tymi organizacjami dzisiaj nieuznanymi przez WOSM.
Utrzymujemy tez biezacy kontakt z Nawigatorami jako czlonkiem WOSM, staramy sie angazowac ich w rozne nasze projekty, ale nie jest to rzecz latwa. Oczywiscie sluzymy pomoca i kontaktami z nimi, jednak ze wzgledu na specyfike staramy sie posredniczyc w inicjowaniu kontaktow z nimi dla naszych srodowisk w choragwiach - dlatego zazwyczaj prosimy jako WZA GK ZHP o naswietlenie pomyslu wspolpracy i wtedy staramy sie znalezc najlepszego partnera i doprowadzic do bezposredniego kontaktu, ktory na poczatku wspieramy. Jak wspolpraca nabiera rumiencow wtedy WZA GK ZHP sie dyskretnie wycofuje i partnerzy moga dzialac spokojnie sami. Jednak z doswiadczenia wiemy, ze bez naszego wsparcia na poczatku pojawia sie mnostwo problemow i niedomowien, ktore czesto sa powodem zniechecenia srodowisk ZHP do dalszego dzialania - stad nasza rola.

Mamy tez kontakty na terenie Krolewca (Kaliningradu) i chetnie pomozemy je nawiazac, ale aby to zrobic zapraszam juz do kontaktu bezposredniego z WZA GK ZHP - albo na adres jego kierowniczki hm. Ewy Lachiewicz: wza@zhp.pl , albo nowego szefa naszego specjalnego zespolu WZA ds. wschodu czyli Zespółu ds. Europy Wschodniej i Kaukazu phm. Macieja Wilczynskiego: maciej.wilczynski@zhp.net.pl lub oczywiscie do mnie: rafal.bednarczyk@zhp.pl

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”