Kontakty

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
Zablokowany
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 11 sie 2003, 09:15

Już skończł się Zlot FSE koło Ogrodzieńca, na którym miałem przyjemność być jeden dzień i wielce sobie to chwalę.
Lokuję ten wątek w dziale Zagranicznym z przekory, bo zaobserwowałem na otwarciu Zlotu piękny obrazek współpracy dwu Organizacji Skautowych, których delegacje zostały zaproszone.
Organizacje te tak się od siebie "różniły" mundurami, językiem i obyczajowoscią, że stojąc obok siebie nie zamieniły ze sobą ani słowa. Mimo wysiłków Naczelniczki jednej z organizacji, druha Redaktora również z tejże, udało się porozmawiać tylko z jednym Druhem V-ce Przewodniczącym, który podszedł i przywitał się, ale to Skaut Starej Szkoły. Mimo należnej płci skautowo-pięknej rycerskości druhowieństwo - szarże najwyższe nie raczyli się ani odezwać, ani pozdrowić. Zgadnijcie koteczki co to były za "zagraniczne " organizacje !?

[Edytowany przez StaryWilk dnia 11.08.2003 o 11:37 ]

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 12 sie 2003, 18:49

Hmmm, czyżby delegacje z Marsa i Wenus???

A tak poważnie- szkoda słów.....
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 18 sie 2003, 23:31

To jest doprawdy zadziwiające. Jeszcze chyba ani razu nie zdarzyło mi się, aby ktoś z innej organizacji (nie ważne czy skautowej czy harcerskiej) nie zamienił ze mną słowa, nie przywitał się (zakładając, że jestem w mundurze). No chybaże z mojej własnej, ale to inna kwestia...
A wracając do naszej bratniej organizacji, po zeszłorocznej BS mam jak najlepsze wspomnienia i wrażenia - stąd moje zdziwienie jest jeszcze większe...

Ale widać na najwyższych szczeblach jest inaczej niż u podstaw :-/ Szkoda :(

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

gmen

Post autor: gmen » 26 sie 2003, 06:37

hej...czekam na odpowiedz....jakie to byly organizacje....

Gmen

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 sie 2003, 08:52

gmen napisał:
hej...czekam na odpowiedz....jakie to byly organizacje....

Gmen
Ech, pomyśl deczko !

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”