Moje doświadczenia międzynarodowe

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 29 maja 2003, 11:53

Ponieważ pusto tu i głucho, więc pozwolę sobie zaincjować pierwszy wątek :)

Chciałbym zadać następujące pytania:
* Jakie macie doświadczenia we współpracy międzynarodowej?
* Może byliście u skautów?
* A może to Wy gościliście ich w Polsce?
* Co Wam te kontakty dały?

Na marginesie: zachęcam do zapoznania się z wypowiedziami na ten temat w numerze lutowym "Czuwaj", w którym temat z okładki nosił tytuł "Skautowe podsumowania".
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

Lissek Bartłomiej

Post autor: Lissek Bartłomiej » 29 maja 2003, 17:41

Hmm... - ja też szukam - ale niestety - jak na razie - w naszej chorągwi się nie zapowiada...
A byłoby miło.
Pozdrawiam :)

P.S. Jak będę coś wiedział, na pewno dam znać.

[Edytowany przez Lissek Bartłomiej dnia 02.12.2003 o 17:28 ]

--
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

Tadeusz Kotarbiński

umarta

Post autor: umarta » 01 cze 2003, 14:02

Witam. Zgadzam sie że korespondencja ze skautami z innych krajów może być super doświadczeniem. Może ktoś podpowie w jaki sposób nawiązać taki kontakt ?
Czuj !

--
GZ Zaczarowana Polana
Szczep uroczysko z Gliwic

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 04 cze 2003, 11:17

Na początek warto wspomnieć o scoutlinku, www.scoutlink.net
Jest to ogólnoświatowa sieć łącząca skautów i przewodniczki. Od marca, jest
otwarty kanał #polish. Polska instrukcja wejścia i uczestnictwa jest dostępna na www.hr.bci.pl.
Ku zdziwieniu zespołu Scoutlinka , udział polskich harcerzy jest bliski "0". Ani po polsku, ani w innych językach.

adik_007

Post autor: adik_007 » 04 cze 2003, 15:04

Przepraszam, może nie będzie to tak związane ze sprawamiratowniczymi. Ale chciałem się zapytać szanownego druhowieństwa, czy ktośmógłby mi udostępnić zdjęcia czerwonego polaru Wilk, oferowanego przez skladnice.net. Jeśłi tak proszęo kontakt na forum.

PS. Skladnica.net nie ma zdjęć :(

Pozdrawiam Czuwaj

--
ćw. Adrian Woźnicki cc "Wania"
7 Bełchatowska Drużyna Harcerska KORA im. Bronisława Hellwiga "Bruna"

gmen

Post autor: gmen » 05 cze 2003, 08:31

Czuwaj.

Chce pozdrowic wszystkich Harcerzy Polskich i zaprosic na strony ZHP PGK krute mozna odnalezc na www.zhp.org.pl pod subdirectory Hufce.

Linkow do stron Harcerstwa Polskiego na Zagranicy jest sporo. To sa Harcerze (nie Skauci!!) ktuzy naleza do organizacji ZHP. Jezeli sie nie myle jest ich kolo 1600 Harcerzy i 1200 Harcerek w 7 Choragwiach ze swoja siedziba i Gluwna Kommenda w Londynie.
Ja jestem z Charagwi Kanady. Choragiew ma kolo 400 Harcerzy (to tak na wymiar :)) i ostatnim razem jak sprawdzalem 3 Stanice. Te na Polskich Kaszubach w Ontario to najbardziej znane...jest tez jedna w Alberta "Kopernik" i jedna chyba kolo Winnipeg....kolo 1200 km no wiec wybacie jak nie w temacie...

Chcecie nawiazac kontak....spoko....nawet wam przekaze emails do kogo macie pisac. Chcecie pryzjechac na Oboz za granicom...tez pomoc sie znajdzie....na ostatnim Zlocie w Acton Ontario byli Harcerze z Polski, z Argentyny, z USA, z Wielkiej Brytani....

Nastepny Zlot juz za rok....chyba ze Naczelnikowi coz odbije....

Wiec nie zapominajcie o nas jako zasob wiedzy o Zagranicy....bo prawde powiedzies wiekszasc z moich Harcerzy to urodzeniu tutaj na obcyznie...

Jak sie chcecie dowiedziec troche o moim Hufcu to zapraszam na strone www.polishscouts.ca

Czuwaj
Prz. Fadiejew
Hufiec Pomorze.
Choragiew Kanady. ZHP PGK

[Edytowany przez gmen dnia 05.06.2003 o 09:36 ]

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 14 cze 2003, 00:27

gmen napisał:
Linkow do stron Harcerstwa Polskiego na Zagranicy jest sporo. To sa Harcerze (nie Skauci!!) ktuzy naleza do organizacji ZHP. Jezeli sie nie myle jest ich kolo 1600 Harcerzy i 1200 Harcerek w 7 Choragwiach ze swoja siedziba i Gluwna Kommenda w Londynie.
No jak należą do ZHP pgK to nie do końca należą do ZHP. Ale to szczegół :)
A czy wiadomo już może gdzie będzie???

Pozdrawiam!

[Edytowany przez cadfael dnia 14.06.2003 o 01:27 ]
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

gmen

Post autor: gmen » 14 cze 2003, 22:21

heja...

Chadza ruzne male plotki....ktos mowi ze w Polsce, Ktos ze w USA a kto inny jeszcze ze w Great Britain..... dowiemy sie nie dlugo....mam nadzieje....

Ostatni byl w Acton Kanada, w 2000...
A w tym roku jest zlot wedrownikow na wyspie w Australi....

G.D.F

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 15 cze 2003, 00:37

No a ja mam nadzieję, że jak już się dowiecie, to informacja trafi do nas:)

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 26 cze 2003, 16:11

Możnaby nawet pojechac - kwestia tylko gdzie .........
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 26 cze 2003, 19:14

Ano można, można...
Faktycznie. Zwłaszcza, że nie szykuje się nic "dużego" na ten rok (EuroJam w 2005 a WSJ w 2007 dopiero).

Pozdrawiam!

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 16 lip 2003, 22:49

Ja się troszkę uzewnętrzniłam we wspomnianym numerze "Czuwaj", a jeśli chodzi o kontakty listowe to można oczywiscie przez skautową skrzynkę pocztową www.wza.zhp.org.pl/skrzynka lub można wpisać się do księgi gości na stronach WAGGGS lub WOSM w okolicach Dnia Myśli Braterskiej - po kilku dniach będziecie mieli komputer zapchany propozycjami wymiany plakietek i pocztówek :-)
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Ewa17

Post autor: Ewa17 » 24 gru 2003, 23:31

gmen napisał:
Czuwaj.

Chce pozdrowic wszystkich Harcerzy Polskich i zaprosic na strony ZHP PGK krute mozna odnalezc na www.zhp.org.pl pod subdirectory Hufce.

Ja jestem z Charagwi Kanady. Choragiew ma kolo 400 Harcerzy (to tak na wymiar :)) i ostatnim razem jak sprawdzalem 3 Stanice. Te na Polskich Kaszubach w Ontario to najbardziej znane...jest tez jedna w Alberta "Kopernik" i jedna chyba kolo Winnipeg....kolo 1200 km no wiec wybacie jak nie w temacie...

Chcecie nawiazac kontak....spoko....nawet wam przekaze emails do kogo macie pisac. Chcecie pryzjechac na Oboz za granicom...tez pomoc sie znajdzie....na ostatnim Zlocie w Acton Ontario byli Harcerze z Polski, z Argentyny, z USA, z Wielkiej Brytani....

Wiec nie zapominajcie o nas jako zasob wiedzy o Zagranicy....bo prawde powiedzies wiekszasc z moich Harcerzy to urodzeniu tutaj na obcyznie...

Jak sie chcecie dowiedziec troche o moim Hufcu to zapraszam na strone www.polishscouts.ca

Czuwaj
Prz. Fadiejew
Hufiec Pomorze.

Ewa17

Post autor: Ewa17 » 24 gru 2003, 23:38

Cześć!!! Jestem harcerką z Polski. Jestem zdesperowana, bo do tej pory nie mogłam znaleźć żadnego harcerza z Kanady, a potrzebne mi jest do próby na Samarytankę. Jeżeli miałbyś ochotę dowiedzieć się czegoś o mnie i mojej drużyncę oraz opowiedzieć mi o swojej to odpisz, jeśli nie to chociaż podaj namiary kogoś, kto by chciał. CZUWAJ!!!
dh. Ewa:-)

Ewa17

Post autor: Ewa17 » 24 gru 2003, 23:40

gmen napisał:
Czuwaj.

Czuwaj
Prz. Fadiejew
Hufiec Pomorze.

Cześć!!! Jestem harcerką z Polski. Jestem zdesperowana, bo do tej pory nie mogłam znaleźć żadnego harcerza z Kanady, a potrzebne mi jest do próby na Samarytankę. Jeżeli miałbyś ochotę dowiedzieć się czegoś o mnie i mojej drużyncę oraz opowiedzieć mi o swojej to odpisz, jeśli nie to chociaż podaj namiary kogoś, kto by chciał. CZUWAJ!!!
dh. Ewa:-)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”