Jamboree w Polsce?

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 09 lut 2005, 19:38

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 lut 2005, 20:43

cadfael napisał:
19kldh napisał:
Być może nie chcą dlatego że nie wiedzą dla kogo mieliby taki obóz zorganizować. (...)
A odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista.
Przepraszam, ale dla mnie odpowiedź na to pytanie jest oczywista.
Obóz dla harcerek i harcerzy spełniających formalne kryteria uczestnictwa w Światowym Jamboree Skautowym (skończone 14 a nie skończone 18 lat w momencie rozpoczęcia zlotu) w liczbie 36 (+4 osoby kadry) co najmniej.

Wybacz, ale co tutaj jest niejasnego?? To jest jedna z głupszych, wybacz określenie, wymówek jakie słyszałem.
Tak jak sie obawiałem, dałeś jedno z głupszych, wybacz określenie, wyjaśnień jakie słyszałem. ;)
Czyli wg Ciebie tych 36 uczestników to ma być "luźny spęd" ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 lut 2005, 20:47

Nikt_name napisał:
cadfael napisał:
PS. Tylko tak gwoli wyjaśnienia. Na ww. konkurs nie zgłosił się nikt z następujących chorągwi: Dolnośląskiej, Wielkopolskiej, Ziemii Lubuskiej, Łódzkiej, Lubelskiej, Opolskiej, Krakowskiej :(
Smutna sprawa. Naprawdę TRAGICZNIE ma się sytuacja ze świadomością naszych instruktorów. Sam nie wiem, jak to nazwać, ale to chyba więcej niż ignorancja.
Na czym polega "problem" z moją (?) "świadomoscią" ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 09 lut 2005, 21:53

19kldh napisał:
Tak jak sie obawiałem, dałeś jedno z głupszych, wybacz określenie, wyjaśnień jakie słyszałem. ;)
Czyli wg Ciebie tych 36 uczestników to ma być "luźny spęd" ?
Nie, nie ma być to luźny spęd. To, czym to ma być, było już dwukrotnie omawiane i będzie pewnie jeszcze raz z instruktorami, którzy wykazali zainteresowanie i chciało im się przyjechać do Warszawy na owy konkurs. Ale mówię, to wymaga z jednej strony zaintereosowania, a z drugiej wspomnianej już tutaj świadomości.
Zapaszam i zachęcam Cię niniejszym Czesławie do zgłoszenia się na konkurs i przyjechania. Może chociaż jedna osoba zgłosi się z Krakowskiej Chorągwi ZHP. Bo na razie marnie to wygląda...

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 lut 2005, 07:21

cadfael napisał:
Nie, nie ma być to luźny spęd. To, czym to ma być, było już dwukrotnie omawiane i będzie pewnie jeszcze raz z instruktorami, którzy wykazali zainteresowanie i chciało im się przyjechać do Warszawy na owy konkurs. Ale mówię, to wymaga z jednej strony zaintereosowania, a z drugiej wspomnianej już tutaj świadomości.
A nie moze być to napisane, np. na wspomnianej stronie Waszego Zespołu ? Czy coś stoi na przeszkodzie ? Czyżby wymagało to od Was "...z jednej strony zaintereosowania, a z drugiej wspomnianej już tutaj świadomości...." :lol
A tak przy okazji: "świadomości" czego (bo nie dostałem nadal odpowiedzi) ?
Zapaszam i zachęcam Cię niniejszym Czesławie do zgłoszenia się na konkurs i przyjechania. Może chociaż jedna osoba zgłosi się z Krakowskiej Chorągwi ZHP. Bo na razie marnie to wygląda...
Niestety nie spełniam jednego z podstawowych warynków, czyli biegłego posługiwania sie jezykiem obcym :~( Bo tak to pewnie mielibyscie mnie już "na głowie" ;)
Ale na 99% moja przynajmniej 8 os. ekipa bedzie na wówczas terenie Jamboree, czy to jako uczestnicy czy też jako "goście" (w ramach własnego obozu wedr.). Ale to już inna "bajka". Choć powiązana z moim(?) "pytaniem".
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 10 lut 2005, 14:46

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 lut 2005, 16:20

Nikt_name napisał:
Naprawdę TRAGICZNIE ma się sytuacja ze świadomością naszych instruktorów.
Nieświadomość korzyści wynikających ze współpracy międzynarodowej (wymienię tu choćby niepodważalne walory edukacyjne i przede wszystkim - właśnie wpływ takich kontaktów na świadomość naszych harcerzy).

Nieświadomość dostępności tej współpracy (to wcale nie tylko dla bogaczy i "kolesiostwa" w stolicy).

Nieświadomość absolutnej KONIECZNOŚCI otwarcia się na świat i wyjścia z własnej mikroharcerskiej zaściankowości.
A skąd masz takie precyzyne i pewne dane ?
:lol
Nikt_name napisał:
W skrócie - nieświadomość potrzeb własnych harcerzy. To przecież dla nich jest Jambo.
WJ to tylko jedna z wielu możliwych form realizacji tego "tematu". I to formą typu "wodotryskowego". Ale stomień zainteresowania nią jest pochodną "dnia codziennego" w tym "temacie".
Nikt_name napisał:
Ja mogę harować dzień i noc, żeby dać im możliwość uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu.
A ja nie mogę. A nawet gdybym mógł to nie powinieniem, choćby dlatego że "uczę" iż Harcestwo winno być dopiero na 3 miejscu.
Nikt_name napisał:
Nie wierzę, że resztę instruktorów mojej chorągwi (Łódzkiej) dopadła całkowita niemoc. To chyba trzeba tłumaczyć właśnie brakiem świadomości.
A może lepiej bedzie jak się ich zapytasz ? ;)
Nikt_name napisał:
19kldh napisał:
Na czym polega "problem" z moją (?) "świadomoscią" ?
Nie wiem, druhu Czesławie. Gnothi seauton;-)
A możesz po polsku ? :lol
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 10 lut 2005, 20:34

--
Igor Kuranda HO

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 lut 2005, 22:50

Nikt_name napisał:
19kldh napisał:
A skąd masz takie precyzyne i pewne dane ?
:lol
Spekuluję, że brak zainteresowania wynika z nieświadomości. Nie mam "danych", nie prowadziłem badań psychospołecznych.:??| A jakie są Druha spekulacje? Może Druh dysponuje "danymi"?
Nie dysponuję i dlatego nie spekuluję.
Nikt_name napisał:
Ja mogę harować dzień i noc, żeby dać im możliwość uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu.
19kldh napisał:
A ja nie mogę. A nawet gdybym mógł to nie powinieniem, choćby dlatego że "uczę" iż Harcestwo winno być dopiero na 3 miejscu.
Czepianie się słówek. Chodziło mi o to, że dużo mogę poświęcić.
Ale sam napisałeś "swoich harcerzy" a w ich (tych instryktorów) przypadku wcale nie nie musi tak własnie być.
To dodatkowy "antybodziec".
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 11 lut 2005, 02:02

19kldh napisał:
cadfael napisał:
A nie moze być to napisane, np. na wspomnianej stronie Waszego Zespołu ? Czy coś stoi na przeszkodzie ? Czyżby wymagało to od Was "...z jednej strony zaintereosowania, a z drugiej wspomnianej już tutaj świadomości...." :lol
A tak przy okazji: "świadomości" czego (bo nie dostałem nadal odpowiedzi) ?
Czy Ty nie napisałeś gdzieś powyżej, że "nie mam danych, to nie spekuluję"?
Ale dobrze, nie będe się czepiał "słówek".

Na strone, na razie, do zakończenia konkursów takiej informacji nie znajdziesz. Powód jest taki, iż jest to jeden z warunków sine qua non konkursu.

Pozdrawiam.
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 lut 2005, 06:46

cadfael napisał:
Na strone, na razie, do zakończenia konkursów takiej informacji nie znajdziesz. Powód jest taki, iż jest to jeden z warunków sine qua non konkursu.
Czy mam to rozumieć jako potwierdzenie iż tak naprawdę nie ma koncepcji tworzenia reprezentacji chorągwianych ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 11 lut 2005, 09:45

jimmmm napisał:
Na jamboree trzeba mieć kasy jak lodu. A właśnie, kiedy ma być następny zlot ZHP?
Jakoś nie wiem co ile lat powinien być.:eyes

Na organizacju dużego Zlotu trzeba się znać, mieć doświadczenie i możliwości organizacyjne.

ZHP brakuje wszystkiego.

Największy Zlot jaki byl organizowany przez (wtedy) 200 tysięczną organizację liczyl 10.000 osób (Gniezno 2000), zostawil za sobą dlugi i żywil dzieci konserwantami pozbawionymi świeżych owoców i warzyw.

Duńska organizacja skautora, Det Danske Spajdrerkorps (23 tys. czlonków) organizuje co 4 lata 7 dniowy Bla Sommer Camp dla 25 tys ludzi! Z pelnym wyżywieniem!

Powiedzmy sobie szczerze - nie umiemy robić tak dużych przedsięwzięć i niechętnie jeździemy do tych co potrafią je organizować by podpatrzeć sposoby organizacji, program czy finansowanie...

Dlatego wolalbym, żeby ZHP nie organizowalo na razie Jamboree - bo będzie to kompromitacja.

Rafal
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 11 lut 2005, 09:46

Rafal napisał:
Największy Zlot jaki byl organizowany przez (wtedy) 200 tysięczną organizację liczyl 10.000 osób (Gniezno 2000), zostawil za sobą dlugi i żywil dzieci konserwantami pozbawionymi świeżych owoców i warzyw.
Sorki - mialo być 1.000 osób...

Rafal

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 lut 2005, 09:54

W Gnieźnie było 1000 osób ???
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 11 lut 2005, 10:01

Przepraszam... 10.000. Piszę szybko zera mi się mylą...

Czesiu... zwróć uwagę na sens ogólny a nie na pojedyńcze slowa :)

Rafal

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”