Jamboree w Polsce?

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 06 lut 2005, 20:29

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 06 lut 2005, 22:32

Wcześniej będzie zlot ZHP więc trzeba się będzie zajać:)
hm. Jakub Juszyński

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 07 lut 2005, 10:37

Na jamboree trzeba mieć kasy jak lodu. A właśnie, kiedy ma być następny zlot ZHP?
Jakoś nie wiem co ile lat powinien być.:eyes
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 07 lut 2005, 11:48

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 07 lut 2005, 12:31

Coś mi sięwydaje że w 2007 jednak :) pozdowienia
hm. Jakub Juszyński

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 07 lut 2005, 12:36

--
Igor Kuranda HO

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 lut 2005, 12:48

Nikt_name napisał:
Następny Zlot chyba dopiero w 2010...:( A co do kasy - wątpię, czy skauci z Chile są krezusami. A Jambo zorganizowali.
Raczej w 2011 ;)
A co do Chile to krezusami może nie są, ale na pewno nie mieli długów wobec WOSM ;) ;) ;)
A co do zlotów to i tak bedzie dobrze jeśli uda się organizować, co 2 lata, na poziomie, Zloty Drużynowych ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 07 lut 2005, 15:19

No to wyjaśnię. w 2007 r. w GB odbędzie się jamboree jak najbardziej. na ten czas planowane jest także zorganizowanie Światowego Zlotu Harcerstwa Polskiego w Kielcach. Nie mylmy pojęć. Zloty ZHP (narodowe) odbywały się przed wojną. Obecne (Zegrze, Gniezno) były zlotami światowymi, ponieważ brała w nich udział także reprezentacja ZHPpgK.
wracając jednak do tematu... nasz komendant chorągwi biegał już po lesie na Stadionie (dzielnica miasta z jednostką wojskową) i mierzył wszystko. poza tym podczas zjazdu chorągwi podjęto uchwałę w sprawie ubiegania się o prawo do organizacji zlotu (jak to wyglądało i jakie ma podstawy merytoryczne ten "zaszczyt" dla kieleckiej to już inna bajka). tak czy inaczej uchwałę przegłosowały hufce, gdzie są środowiska zuchowsko-szkolne z paniami nauczycielkami na czele. więc zuchy będą nam ŚZHP Kielce 2007 robiły. wędrownicy staneli okoniem, bo wiedzieli co ich czeka. i tylko z ta myslą, że kto będzie organizował takie przedsięwzięcie i dlaczego ktoś decyduje za nas stanęliśmy przeciwko podjęciu takiej decyzji :(
czasem ręce opadają... ale może ten zlot pokaże jak nieudolni ludzie w Kielcach rządzą!
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 08 lut 2005, 11:31

Nikt_name napisał:
Następny Zlot chyba dopiero w 2010...:( A co do kasy - wątpię, czy skauci z Chile są krezusami. A Jambo zorganizowali.
Skoro tak mówisz to pewnie byłeś i widziałeś jakich potrzeba nakładów na takie przedsięwzięcie (zauważ, że w Polsce na pewno byłoby więcej skautów, bo to w końcu Europa i bliżej do nas, niż do Chile).
Chyba, że zrobimy to w stylu polskim, to znaczy chłopska chata i góralska muzyka, czyli żenada.
Ja też myślę, że póki co organizowanie zlotu drużynowych jest dużym sukcesem, a zlot ZHP to już będzie wieeelki sukces (jeśli dojdzie do skutku).
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 08 lut 2005, 15:06

--
Igor Kuranda HO

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 09 lut 2005, 12:34

IMO to nie jest czas na dyskusję o organizacji Jambo w Polsce.

Jeśli na ostatnie Światowe Jamboree z ZHP pojechały 3 (słownie trzy) osoby, to o czym my w ogóle rozmawiamy? Przy takim podejściu ludzi, przy takiej świadomości tego, czym jest Jamboree zarówno wśród harcerzy (to pierwsze i najważniejsze), jak i wśród naszych zewnętrznych partnerów, w tym władz, polskich firm etc. (a to drugie najważniejsze przy myśleniu o organizacji takiej imprezy w Polsce) nie mamy na razie nawet co mówić o organizacji Jambo w Polsce.

Jedyne co możemy i do czego z całego serca zachęcam to dobrze przygotować się do Jambo w UK, wysłać tam potężny kontyngent na miarę naszej organizacji (absolutne minimum IMO to po jednej drużynie zlotowej z każdej chorągwi) i pokazać, że istniejemy.

No ale znów o czym my rozmawiamy, jak są w ZHP chorągwie, które na konkurs na szefa chorągwianej reprezentacji na Jambo 2007 nie wysłały ani jednego instruktora, względnie nie ma w nich ani jednego zainteresowanego tym tematem instruktora, który chciałby się podjąć organizacji obozu na 40 osób w UK w 2007!

I o czym my tutaj mamy rozmawiać? O imprezie na ponad 30.000 osób, która miałaby być przygotowywana z kilkuletnim wyprzedzeniem?

Moim, bardzo skromnym zdaniem, nasza organizacja, niestety, jeszcze bardzo długi czas nie będzie na coś takieog gotowa. I tu nie chodzi o pieniądze. Tu chodzi przede wszystkim o ten "feeling" (wybaczcie obcobrzmiące słowo) Jamboree i o umiejętność planowania długofalowego.

A na dzień dzisiejszy, ani jedno ani drugie (przynajmniej w zakresie myślenia o Jamboree) nie ma miejsca.

Przykre to, ale prawdziwe niestety.

Ja mam tylko nadzieję, że dane mi będzie dożyć dnia, gdy gdzieś w Polsce otwierana będzie największa na świecie impreza skautowa, mogąca być porównaną (i to bez zbytniego nadużycia) do Igrzysk Olimpijskich. Oj wiele wody w mej kochanej Wiśle musi upłynąć, wiele...

Teraz jednak trzeba moim zdaniem skoncentrować się na Jambo 2007. To jest nasza szansa.
Może to czas na Wasz Ruch!

PS. Tylko tak gwoli wyjaśnienia. Na ww. konkurs nie zgłosił się nikt z następujących chorągwi: Dolnośląskiej, Wielkopolskiej, Ziemii Lubuskiej, Łódzkiej, Lubelskiej, Opolskiej, Krakowskiej :(

Ale można się jeszcze zgłaszać, do czego serdecznie zachęcam. http://www.jamboree2007.zhp.org.pl
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 lut 2005, 14:47

cadfael napisał:
No ale znów o czym my rozmawiamy, jak są w ZHP chorągwie, które na konkurs na szefa chorągwianej reprezentacji na Jambo 2007 nie wysłały ani jednego instruktora, względnie nie ma w nich ani jednego zainteresowanego tym tematem instruktora, który chciałby się podjąć organizacji obozu na 40 osób w UK w 2007!
Być może nie chcą dlatego że nie wiedzą dla kogo mieliby taki obóz zorganizować.
A z tym "dla kogo"
pośrednio wiąże się:
"za co".
Z tym że to "za co" jest oczywiście jedynie wtórne do podstawowego pytania:
"dla kogo".
A odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 09 lut 2005, 15:43

Urzekła mnie Twoja historia Czesiu!
Twoim zdaniem nie można w ponad 2 lata znaleźć wcale nie wielkich środków finansowych na obóz w czasie Jambo??
Tylko nie zaczynaj mi opowiadać o zuchach co mają same chusty dobrze...
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 lut 2005, 16:43

Urzekła mnie Twoja umiejetność czytania ze zrozumieniem Piotrusiu.
Pewnie ta urzekająca umiejętność nie pozwoliła Ci zauważyc że "środki" uznałem za sprawę jedynie wtórną.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 09 lut 2005, 18:26

19kldh napisał:
Być może nie chcą dlatego że nie wiedzą dla kogo mieliby taki obóz zorganizować. (...)
A odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista.
Przepraszam, ale dla mnie odpowiedź na to pytanie jest oczywista.
Obóz dla harcerek i harcerzy spełniających formalne kryteria uczestnictwa w Światowym Jamboree Skautowym (skończone 14 a nie skończone 18 lat w momencie rozpoczęcia zlotu) w liczbie 36 (+4 osoby kadry) co najmniej.

Wybacz, ale co tutaj jest niejasnego?? To jest jedna z głupszych, wybacz określenie, wymówek jakie słyszałem.
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”