Moze zaglądnąć do portwekla??

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
Zablokowany
Hugo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Hugo » 24 cze 2004, 08:26

Skoro nas wyrzucili z organizacji skautowych to po co płacimy tak wysokie składki członkowskie, przecież połowa składek szła na te organizacje skautowe czyli z 24zł płaciliśmy 12 zł na organizacje. Może czas zaglądnąć władzy do portfela. I je obniżać skoro nie należymy? Wysokość składek w biednych środowiskach. Wpływa znacząco na ilość harcerzy czasem harcerzy jest więcej a wykazuje się tylko tylu ilu musi być. Może czas by ten problem rozwiązać.??
phm. Leszek Paluch H.R.
Przewodniczący Kręgu Instruktorskiego "WATAHA"
Członek Komendy Hufca ZHP Oława
HUFIEC ZHP OŁAWA, Chor. Dolnośląska
"Życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać"

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 24 cze 2004, 09:08

Ale nikt nas ze światowych organizacji nie wyrzucił!! A co do systemu naliczania skladek, czyli tego kto, ile i za co płaci, polecam stronę http://www.skauting.zhp.org.pl/?co=skladki i znajdujące się na niej dokumenty.
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 cze 2004, 09:54

Hugo napisał:
Skoro nas wyrzucili z organizacji skautowych to po co płacimy tak wysokie składki członkowskie, przecież połowa składek szła na te organizacje skautowe czyli z 24zł płaciliśmy 12 zł na organizacje. Może czas zaglądnąć władzy do portfela. I je obniżać skoro nie należymy? Wysokość składek w biednych środowiskach. Wpływa znacząco na ilość harcerzy czasem harcerzy jest więcej a wykazuje się tylko tylu ilu musi być. Może czas by ten problem rozwiązać.??
Jak słusznie Nestorka zauważyła nikt nas z żadnej organizacji nie wyrzucił.
Jedyne, co się dzieje, to to, że jesteśmy zawieszeni z pełnymi sankcjami w jednej tylko w organizacji do których należymy - mianowicie w WOSM. A gwoli ścisłości byliśmy - nie wiem jak teraz to wygląda.
Tak więc nie ma co krzykać, nic złego się nie dzieje.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 cze 2004, 10:13

cadfael napisał:
Jedyne, co się dzieje, to to, że jesteśmy zawieszeni z pełnymi sankcjami w jednej tylko w organizacji do których należymy - mianowicie w WOSM. (....) Tak więc nie ma co krzykać, nic złego się nie dzieje.
A co oznaczają te "...pełne sankcje...." ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 cze 2004, 11:36

Bardzo upraszczając. Zawieszenie w prawach członkowskich WOSM odbywa się w dwojaki sposób. Jeśli do października każdego roku nie zostaną uregulowane płatności związane ze składkami (u nas rozliczenia, ze względu na specjalne umowy są nieco bardziej skomplikowane - było opisywane w którymś "Czuwaj" dokładnie) to nada NSO zostaje zawieszona z częściowymi sankcjami. W praktyce oznacza to coś w stylu "żółtego światła" dla danej organizacji. Ma ona czas do kwietnia na uregulowanie spłat. Jeśli jednak do kwietnia nie zostaną uregulowane długi, wtedy następuje zawieszenie z pełnymi sakncjami. Oznacza to, tak jak to było w przypadku ZHP, niemożliwość brania udziału w Konferencjach, nieotrzymywanie korespondencji przysługującej członkom itp. W momencie uregulowania zadłużenia (co miało w przypadku ZHP nastąpić właśnie w okolicach czerwca) członkostwo jest automatycznie przywracane. Jeśli natomiast stan zawieszenia będzie się utrzymywał może być to podstawą do wykluczenia organizacji z WOSM (co może jednakże nastąpić tylko podczas konferencji światowej).

Pozdrawiam!

PS. A jeśli mnie pamięć nie myli to Paweł Smardz gdzieś już na tym forum tłumaczył dokładnie jak wygląda ta procedura...
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
Kontakt:

Post autor: hubcio » 26 cze 2004, 09:25

hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 26 cze 2004, 11:35

Jesteś wielki hubcio :D

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
Kontakt:

Post autor: hubcio » 26 cze 2004, 23:06

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

:p:p:p:p