Co nam daje przynależność do WOSM i WAGGGS?

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
DEXTER

Post autor: DEXTER » 05 lis 2002, 17:13

Na ostatnim wyjeździe instruktorów zastanawialiśmy się właśnie nad tym. Co umożliwia nam WOSM tudzież WAGGGS? Nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedzi. Jeżeli chodzi tylko o znaczek na mundurze to czy ma to sens? Polska była wspólzałożycielem Wosm, a zostaliśmy za przeproszeniem wyrzuceni gdy do władzy doszli komuniści. Harcerstwo podobno stało się wtedy "czerwone" ale czy to był wystarczający powód? Teraz znowu jesteś przyjęcie (choć na razie ze względu na zaległości w spłacie składek jesteśmy zawieszeni) i co się zmieniło? Praktycznie dla zwykłego harcerza tylko to że nosi na prawej kieszeni dodatkową odznakę.

Proszę o odpowiedź wszystkich chętnych i ewentualne uświadomienie mnie jeżeli się mylę a jest to możliwe. Z góryu dziękuje.
Czuwaj

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 06 lis 2002, 01:21

Pierwszy przykład z brzegu: RoverWay 2003, Jamboree, różne inne imprezy ogólnoświatowe.
Artur Sitek

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 06 lis 2002, 12:49

Artur napisał:
Pierwszy przykład z brzegu: RoverWay 2003, Jamboree, różne inne imprezy ogólnoświatowe.
A coś poniżej 1000 zł ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 07 lis 2002, 01:00

dokumenty napisał:

A coś poniżej 1000 zł ?
Masz do mnie pretensję, o cenę takiego wyjazdu i o to że Ciebie na niego nie stać? Mnie też nie stać, ale w bogatych krajach skauci mają takie wyjazdy refundowane.
Artur Sitek

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 07 lis 2002, 10:41

Artur napisał:
dokumenty napisał:

A coś poniżej 1000 zł ?
Masz do mnie pretensję, o cenę takiego wyjazdu i o to że Ciebie na niego nie stać? Mnie też nie stać, ale w bogatych krajach skauci mają takie wyjazdy refundowane.
Ale piszemy o nas a nie o nich.

Dla przykładu odpowiedz druzynowemu zuchów którego zuchy noszą tylko chusty (bo na mundury ich nie stać).
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

DEXTER

Post autor: DEXTER » 07 lis 2002, 19:22

No właśnie i idei BP skauting był dla wszystkich, nie tylko dla bogatych. A takie imprezy może zorganizować większość hufców. Czyli tylko to że możemy wyjeżdżać na rózne zagraniczne imprezy? Trochę niedużo, a przedewszystkim jak już zostało powiedziane nie wielu na to stać :(

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 08 lis 2002, 00:28

Nie będę odwalał za Ciebie całej roboty, jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, zajrzyj tutaj: http://www.wosm.net/ . Masz tam całą "ofertę" WOSMu.
Artur Sitek

ufo125

Post autor: ufo125 » 25 lis 2002, 01:11

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

DEXTER

Post autor: DEXTER » 25 lis 2002, 19:20

Trafne spostrzeżenie druhu Ufo125. Oby tak dalej :) Oczekuje rozwoju dyskusji...

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 25 lis 2002, 20:02

ufo125 napisał:
W każdej drużynie by były mundury, zloty ZHP odbywały by się co 3 lata, a nie co 5. Każdy hufiec miałby pożądny sprzęt.
Zawsze lubiłem bajki... ;)

A jak to jest z płaceniem składek w Waszych drużynach? Udaje wam się wpłacić całość cz macie niedopłaty? (nadpłaty?) I jakie konsekwencje wyciąga Hufiec?
Artur Sitek

ufo125

Post autor: ufo125 » 25 lis 2002, 22:11

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

ufo125

Post autor: ufo125 » 27 lis 2002, 00:10

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

Kresek

Post autor: Kresek » 01 gru 2002, 09:07

Droga Kamo masz rację i zgadzam się z tobą w 100% 10 punkt prawa harcerskiego powinniśmy jakoś zmienić. Twoje zdanie nie tylko popieram ja ale również sporo moich znajomych harcerzy. wielu ludzi ma teraz kontak z alkoholem. A dlaczego tak jest? Poprostu dla wielu ludzi liczy się nietylko harcerstwo, ale i spotkanie się w jakimś pubie w miłym towarzystwie przy dobrym piwku i wogóle niesądzę aby to było czymś złym (o ile nierobimy tego za często). Moim zdaniem 10 punkt prawa harcerskiego powinien brzmieć "HARCERZ SIę NIE UZALEŻNIA"

[Edytowany przez Kresek dnia 01.12.2002 o 05:27 GMT]

--

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 01 gru 2002, 21:48

U nas jest tak, że Hufiec nie daje nam nic, ale to działa też w drugą stronę (pozostawiam to waszej interpretacji, bo nie chcę dokładnie tego określać skoro znacie nazwę mojego Hufca.).
Artur Sitek

DEXTER

Post autor: DEXTER » 12 lut 2003, 20:00

Nie wydaje mi się abym czuł się usatysfakcjonowany tym co przeczytałem. Według mnie pieniądze powinny zostać w ZHP. Jest wiele sposobów na ich wydanie np. pomoc biednym hufcom i harcerzom. trzeba pamiętać że ogół harcerzy nie ma pieniędzy na tak drogie wyjazdy z jakich można korzystać za pomocą WOSM.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”