Problemy z organizacją szkolenia BORM

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 19 mar 2006, 18:29

Aki jesli chodzi o kurs w Staszowie to wg. moich wiadomości albo był w tym miesiącu, albo nawet nadal trwa, więc czegoś nie rozumiem...
A tak na przyszłość proponuję abyś skontaktowała się ze mną lub innym instruktorem z naszej chorągwi a my na pewno Ci pomożemy.

W tym wątku warto zaznaczyć, że istruktorzy też ludzie i czasem potrzebują wolnego weekendu i nie moga być w 3 miejscach naraz...
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
Referat Wędrowniczy Chorągwi Kieleckej
KH Kielce- południe

dezerter89
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dezerter89 » 22 mar 2006, 20:20

Czytam ten wątek na forum i jestem przerażony !!!!
pomijajac inteligentna uwage taliba myśle ze można zamemu "załatwic" sobie instruktorów, lub skorzystac z pomocy inspektoratu lub sekretarza HSR. Ja znam ludzi którzy byli w stanie zorganizowac aki kurs mimo to ze środowisko nie jest najlepsze na takie kursy a najbliżsi instruktorzy byli ponad 150 kilometrów dalej wiec nie wiem jaki macie problem, moze trafiasz poprostu nie na tych ludzi na których powinienes.
przykro mi ale próbuj dalej
Krzysztof Kujawa

spotlight
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: spotlight » 24 mar 2006, 09:07

dezerter89 pisze:Czytam ten wątek na forum i jestem przerażony !!!!
Skoro druh jest przerazony to moze lepiej przestac czytac takie watki??
dezerter89 pisze:pomijajac inteligentna uwage taliba
Druhu czy mi sie zdaje czy druh sie uwzial na taliba?? To chyba niezbyt zdrowe podejscie harcerskie.
dezerter89 pisze:myśle ze można zamemu "załatwic" sobie instruktorów, lub skorzystac z pomocy inspektoratu lub sekretarza HSR. Ja znam ludzi którzy byli w stanie zorganizowac aki kurs mimo to ze środowisko nie jest najlepsze na takie kursy a najbliżsi instruktorzy byli ponad 150 kilometrów dalej wiec nie wiem jaki macie problem, moze trafiasz poprostu nie na tych ludzi na których powinienes.
Fajnie, druh zna ludzi ktorzy moga poprowadzic kursy, trzeba sie cieszyc z takiego obrotu sprawy. Tylko szkoda ze druh nie bierze poprawki na ludzi ktorzy totalnie nie znaja sie na tym, nie wiedza do kogo pojsc. Szkoda ze druh mysli tak bardzo jednoliniowo... Pozdrawiam
pwd. Kamil Bujnowski HO
13 Białostocka Drużyna Wędrownicza "Czarna Trzynastka" im. J.A.Grzesiaka

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 24 mar 2006, 09:59

Tak sobie przypominam rok 1998, kiedy zorganizowałem w Szczecinie kurs na BORM, nie było strony internetowej HSR, nie miałem dostępu do Internetu, nie wiedziałem co to wyszukiwarka GOOGLE, a jednak się udało, mimo, że nie wiedziałem do kogo pójść.
Nie udało się dlatego, że kogoś znałem, tylko dlatego, że bardzo mi zależało aby taki kurs sie odbył i miałem do tego bardzo pozytywne podejscie, a nie tekie roszczeniowe, jak niektórzy dyskutanci tego forum.
Pojechałem na PZHS, tam uczestniczyłem w zajęciach o HSR, prowadzącym zajęcia była Katarzyna Krawczyk - ówczesny sekretarz HSR, poprosiłem ją o numer telefonu - dostałem. Potem dzwoniłem, przypominałem się, prosiłem, marudziłem, naprzykrzałem się, aż w końcu się udało. I byłem zadowolony wiecie, nie narzekałem.
Do dzisiaj mogę z lekkim uśmieszkiem powspominać organizację tego kursu i problemy, których załątwienie sprawiło radość a nie frustrację i spory na forum internetowym.
Życzę sukcesów, pokory i więcej optymizmu w zyciu :-)
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 mar 2006, 10:28

CYREK1 pisze:Potem dzwoniłem, przypominałem się, prosiłem, marudziłem, naprzykrzałem się, aż w końcu się udało.
Wtedy robiłeś to ("...marudziłem, naprzykrzałem się..." ) telefonicznie, a oni teraz to robią internetowo.
Cóż postęp technologiczny ...... ;) ;) ;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2006, 10:28 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 24 mar 2006, 19:52

Ale nie było w tym tylu negatywnych emocji.... tylko dużo entuzjazmu i radość
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 27 mar 2006, 13:19

Przedewszystkim bardzo proszę o nieuogólnianie. Nie będę się tłumaczyła dlaczego nie wiem co się dzieje, jeśli chodzi o kursy na naszym terenie.
Po pierwsze to nie instruktorzy organizują szkolenie tylko WY a instruktorzy przyjeżdzają tylko poporwadzić zajęcia.
Po drugie kurs w Staszowie był planowany, byłam poproszona o przyjazd, ale odmówiłam. Sądzę, że inni instruktorzy tez po prostu byli w tym terminie zajęci, więc kurs z tego powodu się nie odbył.
Po trzecie na terenie naszej chorągwi nie ma inspektoratu więc to że Jagiel się tym zajmuje jako były szef to chwała mu za to... I w związku z powyższym nie mam obowiązku wiedzieć o wszystkich szkoleniach.
Zawsze można zwrócić się do koordynatora ratowniczego chorągwi- bo to on powinien robić- czyli dbać o rozwój tej specjalności i organizować szkolenia.
Nikogo nie olewam, więc proszę ta wypowiedź odnieść do konkretnych osób, bo ja poczulam się urażona. Nikt z organizatorów nie prosił mnie o pomoc, więc skąd ta ocena??

P.S dziękuję za pozdrowienia, ja również pozdrawiam i jesli macie nadal takie problemy i nadal chcecie takie szkolenie to służę radą i pomocą.
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
KH Kielce- południe

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 mar 2006, 13:48

anicia pisze:na terenie naszej chorągwi nie ma inspektoratu więc to że Jagiel się tym zajmuje jako były szef to chwała mu za to... I w związku z powyższym nie mam obowiązku wiedzieć o wszystkich szkoleniach.
Zawsze można zwrócić się do koordynatora ratowniczego chorągwi- bo to on powinien robić- czyli dbać o rozwój tej specjalności i organizować szkolenia.
Kto to taki: "koordynator ratowniczy chorągwi" ?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2006, 13:49 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 27 mar 2006, 17:46

19kldh pisze:Kto to taki: "koordynator ratowniczy chorągwi" ?
Po rozwiązaniu Inspektoratu Rat.-Med. Chorągwi Kieleckiej jej Komendant powołał pełnomocnika do spraw drużyn i klubów ratowniczo-medycznych.
Jakub Sieczko

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 28 mar 2006, 18:53

Oczywiście przynaję, że odwoływanie szkolenia jest niemiłe, ale czasem tak się zdarza. Ja organizując szkolenie, zawsze zastrzegam sobie prawo do jego odwołania na 2 tygodnie wcześniej z podaniem konkretnego powodu. Przedstawiam sytuację i spotykam się ze zrozumieniem ( o ile to nie z mojej przyczyny). Pieniądze- nie przyjmuję ich wcześniej niż na tydzień przed szkoleniem. Zawsze to pewniej :)

Już się nie gniewam :) ale wszystkich organizatorów szkoleń proszę w imieniu moich kolegów i koleżanek instruktorek o wyrozumiałość. Zapotrzebowanie na kursy jest na prawdę szalone a my możemy być tylko w jednym miejscu w danym czasie :)

Pozdrawiam
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
KH Kielce- południe

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 30 mar 2006, 11:05

a u nas sytuacja była odwrotna, pewne środowisko zgłosiło zapotrzebowanie na kurs, po kilku miesiącach (dodam, że co jakiś czas otrzymywaliśmy monity, czy aby nie jesteśmy w stanie do nich przyjechać) udało się wysupłać termin, i na dwa dni przed kursem okazało się, że organizatorowi zabrakło chętnych do wzięcia udziału w kursie (mieli trzy tygodnie na ich znalezienie), a jednym z argumentów przy monitach było to, że zapotrzebowanie u nich ogromne ;) i niestety nie byliśmy w stanie już gdzie indziej kursu zrobić, bo ten za późno został odwołany, szkoda terminu
Ostatnio zmieniony 30 mar 2006, 11:14 przez hanuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”