Strona www.hsr.pl

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 13 sie 2005, 22:49

Witam serecznie.
Trwają prace i intensywne procesu myślowe dotyczące strony internetowej Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Zajmuje się tym Zespół Promocji i Informacji HSR. Jeśli ktoś z Was ma jakieś pomysły, propozycje bądź uwagi dotyczące tego, czego oczekujecie po stronie HSR to czekamy na uwagi i propozycje. Z góry dzięki.
Jakub Sieczko

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 16 sie 2005, 08:01

Będę upierdliwy i przypomnę, że na stronie dobrze by było jakby pojawiła się (wreszcie) doktryna HSR.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 16 sie 2005, 19:46

Witam,

Dziękujemy za informację, napewno weźniemy ją pod lupę i rozpatrzymy z każdej strony. Czekamy na kolejne.

Pozdrawiam serdecznie
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 16 sie 2005, 21:02

przydałoby się na bieżąco informować o nowościach w technikach... bo zanim coś trafi na sam dół "drabinki" ratowniczej to często-gęsto już dawno zostało zmienione... nie mówiąc o tym, że gdzieniegdzie z doszkalaniem ratowników jest megakiepsko... więc wszelakie info o warsztatach dokształcających a nie tylko o konkurszach czy zawodach też byłoby mile widziane...
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 16 sie 2005, 21:13

orite napisał:
przydałoby się na bieżąco informować o nowościach w technikach... bo zanim coś trafi na sam dół "drabinki" ratowniczej to często-gęsto już dawno zostało zmienione... nie mówiąc o tym, że gdzieniegdzie z doszkalaniem ratowników jest megakiepsko... więc wszelakie info o warsztatach dokształcających a nie tylko o konkurszach czy zawodach też byłoby mile widziane...
Jest to pomysł, który ciężko realizować. Ale dziękujemy za informację.
Jeżeli chodzi o doszkalanie ratowników to prośba do Inspektoratów, Instruktorów HSR, HGR. I na ich stronach można znaleźć takie informacje.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
phm. Marek Jędrzejek H.O

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 17 sie 2005, 07:42

Marecki napisał:
Jeżeli chodzi o doszkalanie ratowników to prośba do Inspektoratów Instruktorów HGR. I na ich stronach można znaleźć takie informacje.
mhm, czyli jeśl mimo nalegań w nas się nic nie dzieje (ostatnie warsztaty były w styczniu czy lutym 2004) to mam po prostu szukać po stronach inspektoratów innych chorągwi? Super. To ja chyba prędzej odepnę blachę z munduru. Pozdrawiam
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 17 sie 2005, 21:11

Sprawa działań Inspektoratów zdecydowanie nie jest tematem tego wątku.
Co do umieszczania informacji na stronie HSR, każdy Instruktor HSR już teraz ma możliwość wrzucania Informacji na stronę www.hsr.pl . Ilu to robi każdy z nas widzi.
Więc jeżeli Inspektoraty nie chcą informować o swoich działaniach ja na to nic nie poradzę.
Pozdrawiam równie serdecznie.

I Zapraszam do siebie na jakikolwiek kurs I pomocy HSR jako pomoc. Napewno dużo sobie odświerzysz wiadomości lub dowiesz.
http://www.hsr.slaska.zhp.pl ;)
phm. Marek Jędrzejek H.O

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 23 sie 2005, 08:38

no właśnie niedobrze. Z moim inspektoratem kontakt mam, ale chodzi o to, że jeśli ktoś (ja) chciałabym wziąć udział w działaniach innej chorągwi (warsztaty np) to szukanie takich informacji po stronach wszystkich inspektoratów to dość żmudna praca, tym bardziej że trzeba by to było robić dość często, bo newsy na stronach miewają tendencję do pojawiania się 2 tyg. przed imprezą...

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 03 sty 2007, 15:49

Tak ostatnio wczytuję sie w strony ratownicze i mam dziwne odczucie ze niektóre strony jakoś sa zaniedbane lub zmieniły adres bo na stronie hsr tylko aktualnosci sa jakos aktualne a reszta jakos ciagle bez zmian a niektóre dane z 2004 wiecie moze jest nowy adres strony HSR-u ? bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze przez 2 lata nic sie nie zmieniło!

Gintek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Gintek » 03 sty 2007, 16:53

Witam serdecznie :)

Na poczatek trzeba zdać sobie sprawę z tego ze strona www.hsr.pl nie jest juz zwykła strona, jest to portal mający prawie 10 mln odwiedzin!.Taki portal potrzebuje przede wszystkim profesjonalnego serwera. Niestety ten którym ja dysponuje, nie spełnia wszystkich niezbednych wymogów.

Strona hsr.pl spełnia nie tylko role informacyjna, powinna też spełniać role promocyjna być prosta, przejrzysta i zawierać niezbędne informacje.

Drugą cześcia strony powinny być elementy dla harcerzy, kursantów, itp szukających informacji o ratownictwie i pierwszej pomocy w ZHP.Gdzie, kiedy, za ile i jakie szkolenia sa dostępne, jak zmienia sie doktryna, krok po kroku jak zorganizować kurs PP HSR.

Trzecią cześcia to dział dla insturktorów, forum,najnowsze informacje i dokutmenty które można pobać.

Dzis jes tak ze na jednej stronie jest wszystko, a duża cześć informacji ma juz swoje lata.
Problem polega na tym jak zmienić storne zeby te 3 cześci stanowiły jedność i były proste w odbiorze.

Pozdrawiam Tomek.

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 03 sty 2007, 19:12

Dobrze by było zeby twoje pomysły się spełniły wiem ze na to trzeba duzo czasu pracy no i ludzi którzy to potrafia zrobic ale to nie powod aby np lista linków do innych stron czy jednosteh HSR była z 2004 roku. Brak serwera ????? jest chyba serwer zhp i jest teraz wiele dobrych płatnych serwerów a skoro hsr dostaje dotacje (źródło esculap) to kwota 200 zł za komercyjny serwer rocznie nie powinna być zbytnim obciażeniem! A dobra strona naprawde by sie przydala czego hsr życze w Nowym Roku!

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 03 sty 2007, 19:33

Defender pisze:skoro hsr dostaje dotacje (źródło esculap)
O jakich dotacjach mówisz? Bo ja nic o nich nie wiem.
Co do strony - problem jest prosty. Nie ma jej webmastera i nie ma też nikogo, kto by chciał się tej funkcji podjąć.
Jakub Sieczko

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 03 sty 2007, 22:50

Ach musiałem wysilić moja czasami zawodna pamięć więć teraz druhu Jakubie wystarczy ze przeczytasz artykuł podpisany przez siebie w sierpniowym Esculapie gdzie gratuluje druh pozyskania kwoty 180 000 zł druhnie Nowosad! A z takiej kasy wygospodarowac kase na miejsce na serwer (całe 200zł) to chyba nie sztuka! Mysle za kasa na webmastera też by sie znalazła wystarczyło pomysleć zawczasu no chyba ze wszystko poszło na polarki! =)

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 03 sty 2007, 23:09

Defender pisze:Ach musiałem wysilić moja czasami zawodna pamięć więć teraz druhu Jakubie wystarczy ze przeczytasz artykuł podpisany przez siebie w sierpniowym Esculapie gdzie gratuluje druh pozyskania kwoty 180 000 zł druhnie Nowosad! A z takiej kasy wygospodarowac kase na miejsce na serwer (całe 200zł) to chyba nie sztuka! Mysle za kasa na webmastera też by sie znalazła wystarczyło pomysleć zawczasu no chyba ze wszystko poszło na polarki! =)
Skoro już zaczynamy sobie druhować:
Druhu!
Nie wiem czy ma Druh pojecie o pisaniu grantów, ale na wszelki wypadek Druhowi naświetlę. Każdą dotację/grant otrzymuje się na konkretne zadanie - nie na zasadzie "macie pieniądze i róbcie z nimi co chcecie". Teraz zacytuję druhnę Krawczyk, hm.:

"Projekt dotyczy wzmocnienia systemu szkolenia HSR, co wprost oznacza, że dzięki tej dotacji uda nam się zorganizować Ogólnopolskie Zgrupowanie Obozów Ratowniczych, kurs instruktorski HSR, wydać pierwszą część poradnika, częściowo zorganizować warsztaty oraz wydać publikację „Wolontariusz w akcji” – broszurkę o harcerskich grupach ratowniczych i sposobach na współpracę w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego."

Jak widzi Druh, druhna Krawczyk nie wspomniała tu ani słowem o tym, że pieniądze te przeznaczymy na stronę www.hsr.pl

Bardzo jednak Druhowi dziękuję za przypomnienie co jest napisane w "Harcerskim Eskulapie" i odczuwam ogromną radość iż jest Druh w gronie czytelników tworzonego przeze mnie miesięcznika.

P.S. Polarek czerwony mam. Kupiłem za swoje.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2007, 23:24 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”