Harcerstwo INFO - nowy projekt

Zablokowany
tgrodzki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tgrodzki » 09 sie 2002, 16:35

Harcerstwo INFO - to projekt witryny (?) internetowej, na które będzie można znaleźć wszystkie informacje o tym, co ciekawego dzieje się w harcerstwie. Nie tylko tym ZHP-owskim i nie tylko w Polsce.
To miejsce, gdzie każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł "zareklamować" rajd, biwak, konferencję instruktorską...
Założenie jest proste. Wiele rzeczy dzieje się w harcerstwie, ale czesto wie o tym tylko mała grupa zapaleńców. Mamy problemy z dotarciem do innych środowisk harcerskich i nie tylko. Ogromny wysiłek włożony w przygotowanie ogólnopolskiej imprezy nie przekłada się na frekwencję.
Harcerstwo INFO będzie miejscem gdzie można podyskutować o tym, czy warto wziąć udział, jak było rok temu, a nawet zobaczyć zdjęcia.
Stąd można będzie pobrać karty zgłoszeń, regulaminy, plan imrezy, czy zadania przedrajdowe. Z tej strony oczywiście można będzie przejść do strony organizatorów, aby tam zobaczyć wszystko :-)
Pomysł już jest. Uzgadnianie warunków technicznych na ukończeniu. Poszukuję osób z całej Polski i dalszych części naszego globu, którzy chcą zaangażować się w przedsięwzięcie.
Mój adres e-mail:
[url=mailto:tgrodzki@wp.pl]tgrodzki@wp.pl[/url]
hm. Tomasz Grodzki
Hufiec Otwock
KI 30 Plus
www.Przerwanki.pl

adamzorawski

Post autor: adamzorawski » 10 sie 2002, 10:38

Jesli chodzi o mnie to zbyt ogolnie.

Powinismy przystapic do pisania regulaminu i zasad umieszczania informacji w serwisie itd...

mirekgrodzki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mirekgrodzki » 12 sie 2002, 11:43

Moim zdaniem to bardzo ważny projekt. Będę mu się przyglądal z dużą sympatia. Jak będę mógł, to też pomoge w tym czy owym.

Projekt jest na tyle ważny, ze powinien byc bardziej wyeksponowany - np. poprzez utworzenie nowego dzialu "Przeplyw informacji".

Znalazlo by sie wiecej watkow w tym temacie.
A tak gina w gaszczu.

Adminie, co Ty na to?

Mirek Grodzki
Szef HSI Hufca ZHP Otwock

miroslaw.grodzki@zhp.otwock.com.pl
http://www.zhp.otwock.com.pl

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 20 sie 2002, 00:09

Pomysł jest dobry. Jeżeli masz już pełniejszą wizję tej witryny, to napisz do mnie. Z chęcią pomogę przy realizacji. A jeśli myślisz o naprawdę solidnym przyłożeniu się do tego, to może warto zainteresować tym pomyslem adminów zhp.org? Uzyska to szerszy rozgłos. (ale najpierw lepiej mieć coś, czym można się pochwalić, np. projekt strony, grupę informatorów)
Artur Sitek

Potek

Post autor: Potek » 20 sie 2002, 16:59

Tak własnie przeglądam od jakiegoś czasu witryny związane z ZHP i żałość mnie ogarnia :( . A tu widzę że ktos próbuje stworzyć jeszcze nastepną... Może by tak najpierw poprawić to co istnieje?? bo poziom jest niski, nawet bardzo niski. Ciągle cos w budowie (od diabli wiedzą jakiego czasu), odnośniki do nieistniejących stron, jakieś zapętlenia, aktualne informacje sprzed roku... Nie zachęca to bynajmniej to odwiedzania stronek ZHP... niestety :(:(

tgrodzki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tgrodzki » 26 sie 2002, 17:06

Harcerstwo nie jest scentralizowane. Skoro mamy ??? kilkaset tysięcy członków, to każdy z nich ma prawo poruszyć jakiś temat w internecie. To czy potem go ciągnie dalej, czy też nie - to sprawa inna. Projekt Harcerstwo.Info jest jednym z projektów, które są tworzone w ramach szeroko pojętej nazwy ZHP Online. Do takich projektów należą FOTO.ZHP, ABC.ZHP i niniejszy FORUM.ZHP (mam nadzieję, że się nie pomyliłem).:) Info ma być kolejnym projektem tworzonym przez ludzi zepołu ZHPonLine wraz ze współpracownikami.
Jeśli ktoś coś robi źle, to nie znaczy, że inni mają nie robić nic.
hm. Tomasz Grodzki
Hufiec Otwock
KI 30 Plus
www.Przerwanki.pl

Potek

Post autor: Potek » 02 wrz 2002, 14:01

No tak niby harcerstwo nie jest zcentralizowane... Ale w necie jego obraz tworzy to co robia wszyscy harcerze... a jak zaobserwowałem ma to niski poziom... Życze powodzenia w tworzeniu nowej witryny. Mam tylko nadzieje, że nie powtórzy ona błędów tych które ogladałem do tej pory...

phm. Potek

tgrodzki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tgrodzki » 08 wrz 2002, 11:58

W takim razie zapraszam każdego do przesyłania uwag, na temat błędów, które zaobserwowali w innych serwisach harcerskich. Jak to mówią: Najlepiej uczyć się na cudzych błędach.
[url=mailto:tgrodzki.wp.pl]Tomasz Grodzki[/url]
hm. Tomasz Grodzki
Hufiec Otwock
KI 30 Plus
www.Przerwanki.pl

mirekgrodzki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mirekgrodzki » 09 wrz 2002, 20:22

Porażająca ta dyskusja.