Zbiórki z Prawem Zucha

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
buburubu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: buburubu » 11 sie 2007, 12:57

Czuj Czuj

Jestem w gromadzie już jakiś dłuższy czas, i od września zacznę przygotowania do jej przejęcia. Mamy teraz same "małe zuchy" bo "stare" poszły do drużyny w lipcu, i chciałabym dla tych poniekąd nowicjuszy zrobić cykl o prawie zucha. Do tej pory jedyna fabuła do Prawa jaką prowadziliśmy to podróż do Krainy Słonecznego Miecza [pewnie słyszeliście] ale jest to dość trudne, a mi zależy na czymś nowym i łatwiejszym. Kiedyś obiło mi się o uszy podciągnięcie Prawa Zucha pod przygody Kubusia Puchatka. Szukałam szukałam i nie znalazłam. Czy ktoś może zna ten program, albo inne ciekawe jakie stosuje w swojej gromadzie na zbiórkach z Prawem? Byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam

sonette
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sonette » 11 sie 2007, 18:01

Hmy, my co roku gdy przychodzą nowe zuchy zaczynamy Prawem Zucha. I tak chyba powinno być, od tego są zbiórki pierwszego miesiąca.Nie wiem jaka jest u was sytuacja ale nie wydaje mi się żeby Kraina Świetlistego Miecza była jakas wyjątkowo trudna, ale to tylko moje zdanie. W każdym razie wracając do twojego pytania, Prawo Zucha można przygotować na wiele sposobów. Praktycznie każda sprawność bajkowa się do tego nadaje szczególnie dla młodszych dzieci. Możesz również wyruszyć w podróż tym razem nie do Krainy Świetlistego Miecza ale np. podpożądkować pod obrzędowość gromady ( jesli jest to gormada zwiazana z woda to podróżować można po oceanach), możesz podróżować w czasie. Wszystko zależy od twojej kreatywności i pomysłów. Jeśli chodzi o Kubusia Puchatka to jest on o tyle łatwy, że każdą postać można przypożądkować do jednego punktu Prawa np. prosiaczek - Zuch jest dzielny, tygrysek - wszystkim jest z zuchem dobrze itd. Jeśli chcesz to odezwij sie do mnie na gg (1927918) mam w posiadaniu kilka gotowych cykli, sporo pomysłów i chętnie pomoge :)
Drużynowa 3 Olsztyńskiej Gromady Zuchowej "Tropiciele Entliczka Pentliczka"

"Entliczek Pentliczek czerwony stoliczek, na kogo wypadnie na tego BęC! :) "

buburubu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: buburubu » 14 sie 2007, 19:57

Heh. Dziękuję za pomoc.W krainie Słonecznego/Świetlistego Miecza byliśmy w zeszłym roku, i chciałam uniknąć sytuacji "a ja Druhno wiem co będzie dalej [mimo że nie wie ;]". Dostałam program tego Kubusiowego Prawa Zucha [Zuchowe Wieści 1/96] i zastanowie się nad jego wykorzystaniem, pomyśle też może mimo wszystko o innej bajce. Jak będę miała chwilę to się odezwę :]

asiaras
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asiaras » 16 sie 2007, 21:41

Ja tam co roku prawo zucha robie jako osobny cykl zbiórek nie podciągając go pod nic innego. Pierwsza zbiórka jest wprowadzająca, na kolejnych połączone w pary punkty prawa zucha i na końcu osotatnia zbiórka poświęcona sprawnością indywidualnym, gwazdką, ogólnej wiedzi i szczepowi
Jeśli chcesz mogę podeśłać ci kilka konspektów zbiórek bys sobie zobaczyła jak ja to robię
Aczkolwiek nie gwarantuje jakiegoś ekspresu, gdyz jutro wypływam na rejs i wrócę dopiero 28
Pozdrawiam
Czuwaj!
phm Joanna Raś HO
szczep UNIA im Władysława Jagiełły
9 GZ Wielki Athapaskan
www.athapaskan.friko.pl, www.szczepunia.za.pl

kasiasz_69
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasiasz_69 » 25 sie 2007, 10:12

Czuj.
My w tym roku wymyśliłyśmy zbiórki z Prawem Zucha do sprawności Mały Książe.
Będziemy podróżować po kolejnych planetach, poznawać ich mieszkańców i oczywiście Prawa Zucha. Myślę, że ta sprawność daje duże pole do popisu w tej materii.

k.
"...Normalność to pierwszy objaw śmiertelnie groźnej choroby..."

justyneczka_zuchowiec
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: justyneczka_zuchowiec » 25 sie 2007, 20:22

Czuj!
Ja od 3 lat zajmuję sie zuchami i nie zawsze zaczynaliśmy od Prawa Zucha, ponieważ rok temu doszło do nas bardzo mało nowych zuchów. Według mnie każde Prawo można podciągnąć po inną bajkę. Tak tez robiłam i wyszło to nawet fajnie. A najlepiej jest jak te bajki są krótkie, mało znane i dosadne. Moim zdanie właśnie praca z zuchami wymaga od nas takiej elastyczności i kreatywności, więc może sama nad tym pomyśl, to znacznie fajniejsze i sprawia większą radość po wykonaniu.

Pozdrawiam Justyna

miś_patyś
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miś_patyś » 29 sie 2007, 14:09

Kiedyś nie robiło sie u nas zbiórek z Prawem Zucha, ale w jednym roku oddaliśmy do harcerzy prawie całą gromadę i właściwie trzeba było uczyć zuchy wszystkiego od nowa...

I od paru lat robimy takie zbiórki, ale ich pod nic nie podciągamy. W zeszłym roku łaczyłam po 2 punkty Prawa i ostatnia zbiórka cyklu była poświęcona rocie Obietnicy, mundurkowi, Znaczkowi, itp. W tym roku mam 6 zbiórek z rawem i na każdej będziemy poznawać jeden punkt Prawa i jeden "symbol" gromady albo ogólnie ruchu zuchowego (mam na myśli totem, Zmaczek Zucha, obrzędy gromady itp.)
pwd. Weronika Wrońska
drużynowa 104 Szamotulskiej Gromady Zuchowej "Misie Patysie"
10 Środowiskowy Szczep Harcerski "Antydes"
Hufiec Szamotuły

maadaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: maadaa » 05 wrz 2007, 19:01

Czuwaj! Mam taki sam problem jak <b>buburubu</b>, w tym roku też startujemy z Kubusiem Puchatkiem i Prawem Zucha.Poszukuję wszelkich materiałów do tej sprawności. W miarę możliwości proszę o wysyłanie materiałów na mail: dla-madziorex@o2.pl Z góry bardzo dziękuje ;)
drużynowa 49. Środowiskowej Gromady Zuchowej "Kapryśna Łajba"
przyboczna 49. Środowiskowej Drużyny Wędrowniczej "AŻ DO ŚWITU"

Hufiec Oleśnica
Chorągiew Dolnośląska

Siasiek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siasiek » 20 wrz 2007, 20:39

Czuwaj ma prośbę wyślijcie mi konspekt tego bractwa, bo ja o takim czymś nie słyszałam.
siasiek2@gmail.com
z góry dzięki

Maruuuda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maruuuda » 22 wrz 2007, 08:36

gdyby mozna bylo to rowniez bym poprosila-

dagaadamska@wp.pl
Tylko dzieci wiedzą, czego szukają...
(Antoine de Saint-Exupery)

wero_bananek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wero_bananek » 23 wrz 2007, 10:27

Mogłabym prosić o konspekty zbiórek z Krainy Słonecznego Miecza :)

na maila wero_b@o2.pl

bardzo dziękuje :)

Póki co planujemy podciągnąć Prawo Zucha do sprawności Przyjaciel Muminków :)

malrza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: malrza » 23 wrz 2007, 10:49

Jeśli można, tez bardzo serdecznie prosiłabym o jakieś przykładowe konspekty zbiórek, z Prawem Zucha oczywiście też mile widziane ;), ponieważ dopiero zaczynam pracę z zuszkami i niby mam jakąś wizję takiej zbiórki, ale doświadczenie raczej zerowe.
Z góry dziękujęę ;))

malrza@op.pl
Pozdrawiam:)
HO Olla Maura Jeremicz
drużynowa najwspanialeszej 66 GZ "Wesołe Nutki" ;))

ZUCH jest dzielny,
ZUCH nie kłamie
ZUCH pomaga zawsze mamie! :)

emilka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: emilka » 24 wrz 2007, 13:27

Witam,
a ja mam małą prośbę - prześlijcie materiały, którymi chcecie się podzielić na adres zuchy@zhp.pl Zostaną one zamieszczone w kopalni materiałów :) Zapraszam do odwiedzenia naszej strony www.zuchy@zhp.pl gdzie znajdziecie wiele ciekawych pomysłów do pracy z Prawem Zucha i inne też.

z góry dziękuję za nadesłanie kolejnych :)

hm. Emilia Kulczyk
szef Zespołu Zuchowego WM GK ZHP

buburubu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: buburubu » 24 wrz 2007, 15:29

No czuwaj :)
Niestety tak późno, ale pochwalę się Wam, że faktycznie, tak jak mowi justyneczka_zuchowiec, wymysliłam swoje zbiórki co do prawa zucha. Dlatego, że mamy wiele nowych zuchów chciałam zrobić je w miły i przyjemny sposób, i tak będziemy podróźować po Tęczowej Dolinie w której każdy kolor symbolizuje inny punkt prawa zucha. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu :P i mam szczerą nadzieję że wypali :)
Pozdrawiam

Siasiek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siasiek » 12 paź 2007, 19:23

Mam pytanie do wszystkich drużynowych.
Czy ktoś posiada wersję elektroniczną znaczka zucha do kolorowania??

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”