Czy ewidencja zacznie działać poprawnie przez jakiś czas

Elektroniczny System Harcerskich Danych
ODPOWIEDZ
słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 24 wrz 2012, 20:50

Siemanko, kiedy ewidencja zacznie działać tak, żebyśmy ze spokojem mogli korzystać z niej? Mój komendant nie może wygenerować nowych haseł bo znów jakieś błędy i trzeba czekać. Nie chcę płacić składek za osoby, których już nie ma w drużynie, ale... nie mogę tego zmienić, bo znów błędy.

Nie byłoby to takie uciążliwe, gdybym np. mógł napisać pismo do komendanta, że zmienił się w mojej drużynie skład, w liczbie takiej i takiej i te osoby płacą. Ale ewidencja została wprowadzona w dosyć poważny system... i powinna działać. Albo cofnijcie kwestie formalne, zróbcie ewidencje jako system testowy, a kiedy zacznie działać przez dłuższy czas bez szwanku, wtedy wprowadźmy ją w obrót naszego systemu względem zadań statutowych.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 25 wrz 2012, 08:38

słonko pisze:Nie chcę płacić składek za osoby, których już nie ma w drużynie, ale... nie mogę tego zmienić, bo znów błędy.

Nie byłoby to takie uciążliwe, gdybym np. mógł napisać pismo do komendanta, że zmienił się w mojej drużynie skład, w liczbie takiej i takiej i te osoby płacą.
Płacisz składki wyłącznie za siebie.
Składki członków drużyny jedynie przekazujesz.
Tylko te które Ci wpłacili.
Nie więcej i nie mniej.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2012, 08:38 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 25 wrz 2012, 19:53

Czesiu czepiłeś sie szczegółów. ;p Sens wypowiedzi był inny.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 25 wrz 2012, 21:39

Mylisz się. Sens był taki:
Nie chcę płacić składek za osoby, których już nie ma w drużynie, ale... nie mogę tego zmienić, bo znów błędy.
Drużynowego interesuje jedynie to czy wszyscy aktualni (wg papierowej ewidencji) członkowie drużyny zapłacili. Bo on jedynie przekazuje ich wpłaty.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

lisek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lisek » 19 paź 2012, 00:15

A ja myślę, że Słonko w swoim przesłaniu dał upust irytacji, że w Ewidencji wciąż się coś jeszcze dość często knoci i pod taką myślą też niestety, z żalem się podpisuję.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 05 lis 2012, 12:08

lisek pisze:A ja myślę, że Słonko w swoim przesłaniu dał upust irytacji, że w Ewidencji wciąż się coś jeszcze dość często knoci i pod taką myślą też niestety, z żalem się podpisuję.
Dzięki.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 07 lis 2012, 22:33

No nie wiem czy nadal jest tak źle. Ostatnio dużo siedzę nad ewidencją i na prawdę jest dobrze. I wydaje mi się, że większość problemów drużynowych wynika z trudności obsługi systemu (nie zawsze jest logiczny i przejrzysty, szczególnie jak się zaczyna). Fakt, że trafiają się drobne rzeczy z którymi należy interweniować do chorągwi (ja jestem administratorem hufcowym), natomiast już nie ma problemu z datami Przyrzeczenia, z usuwaniem ludzi i jednostek, zmianą klubów na drużyny i wiele innych. Ba! u nas ostatnio nawet udało się nadać uprawnienia drużynowemu, który od pół roku na to czekał - po prostu nie działało.
Jeśli się szczerze porówna - teraz z przyjemnością się siada do ewidencji :)
I chodzi duużo szybciej.
phm. Marzanna Rzepka

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 08 lis 2012, 08:36

Druhno! - aż się wierzyć nie chce... W takim razie pozostaje mi tylko podziwiać Druhny umiejętności.
pozdrawiam serdecznie
"Dziadek Wiechu"

lisek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lisek » 06 gru 2012, 15:47

Oj to Druhnie Marzannie dostała się ta "najsłodsza" część wielkiego tortu pod tytułem ewidencja :) ja byłem niegrzeczny i nawet dzisiejszy Mikołaj nie przyniósł mi korekt byków ;) dalej nie mogę wrzucić adresów instruktorów mieszkających na wsi, usunąć błędnych wpisów stopni , czy też sprawić by karta członkowska przybocznej zapełniła się danymi itp ;)
PS. Przyjemnie się siedzi z Ewidencją, zwłaszcza gdy siedzi naprzeciw przy innym kompie, ma zielone oczy i ... ;)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 15:49 przez lisek, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 gru 2012, 16:12

Ewidencja nie będzie działać właściwie z wielu różnych przyczyn. Podstawową jest brak podstaw wiedzy informatycznej u jej autorów. Każda aplikacja to nie tylko znaczki i kod. Oprócz realizacji celu w jakim powstała jest jeszcze sporoinnych "drobiazgów" które należy brać pod uwagę. Zresztą niektóre z nich znajdują odzwierciedlenie w przepisach prawnych. Ot taka chociażby ergonomia. Ciekawe jak się to ma do przyjętych sposobów autoryzacji (wielokrotnie bardziej uciążliwych niż np. bankowe) Ostatnim, najświeższym, moim zdaniem wręcz paranoicznym przykładem był 36 znakowy kod autoryzacyjny do arkusza analizy hufca. Dlaczego tylko 36 znaków a nie np 256 ??? Byłoby bezpieczniej...
Do ergonomii odnosi się również wydolność infrastruktury sprzętowej. Czasami (czytaj: gdy większa ilość ludzi się zaloguje) lagi w odpowiedzi serwera sięgają minut a nie sekund... Jak z tym pracować ? Oczywiście może być gorzej co udowodniono np przy wspominanym wcześniej arkuszu analizy hufca. Czas odpowiedzi serwera sięgał 5 minut przy tak skomplikowanym zadaniu jak zapisanie odpowiedzi tak lub nie... No po prostu jajca. A że pytań było około 100 to można sobie wyobrazić horror jaki zafundowano hufcowym...
Oczywiście wszystko to piszę sobie tak z czystej złośliwości, bo wcześniej nigdy nie zwracałem na to uwagi...
Ciekaw jestem kiedy w końcu osoby decydujące zrozumieją że w celu osiągnięcia właściwej funkcjonalności ewidencji trzeba zmienić sposób autoryzacji...
Oczywiście to na początek...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 06 gru 2012, 18:05

sikor pisze:Ewidencja nie będzie działać właściwie z wielu różnych przyczyn. Podstawową jest brak podstaw wiedzy informatycznej u jej autorów. Każda aplikacja to nie tylko znaczki i kod. Oprócz realizacji celu w jakim powstała jest jeszcze sporoinnych "drobiazgów" które należy brać pod uwagę. Zresztą niektóre z nich znajdują odzwierciedlenie w przepisach prawnych. Ot taka chociażby ergonomia. Ciekawe jak się to ma do przyjętych sposobów autoryzacji (wielokrotnie bardziej uciążliwych niż np. bankowe) Ostatnim, najświeższym, moim zdaniem wręcz paranoicznym przykładem był 36 znakowy kod autoryzacyjny do arkusza analizy hufca. Dlaczego tylko 36 znaków a nie np 256 ??? Byłoby bezpieczniej...
Do ergonomii odnosi się również wydolność infrastruktury sprzętowej. Czasami (czytaj: gdy większa ilość ludzi się zaloguje) lagi w odpowiedzi serwera sięgają minut a nie sekund... Jak z tym pracować ? Oczywiście może być gorzej co udowodniono np przy wspominanym wcześniej arkuszu analizy hufca. Czas odpowiedzi serwera sięgał 5 minut przy tak skomplikowanym zadaniu jak zapisanie odpowiedzi tak lub nie... No po prostu jajca. A że pytań było około 100 to można sobie wyobrazić horror jaki zafundowano hufcowym...
Oczywiście wszystko to piszę sobie tak z czystej złośliwości, bo wcześniej nigdy nie zwracałem na to uwagi...
Ciekaw jestem kiedy w końcu osoby decydujące zrozumieją że w celu osiągnięcia właściwej funkcjonalności ewidencji trzeba zmienić sposób autoryzacji...
Oczywiście to na początek...
Zgadzam się jeśli chodzi o ergonomię i szybkość działania, ale jeśli chdozi o autoryzację to warto zdawać sobie sprawę z istnienia takiego rozporządzenia http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... QHNaB5phCQ

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 gru 2012, 20:31

Więc oczywiście banki łamią prawo i zresztą cały świat łamie prawo nie stosując durnowatych 36 znakowych kodów autoryzacyjnych ?
Podpowiedź
W najwyższym stopniu zabezpieczeń wymaga się haseł 8 znakowych.
Kod autoryzacyjny wogóle nie jest hasłem.
Kody wprowadza się znacznie dłuższe ale... Są składowane np na legitymacji członkowskiej (oczywiście realne gdyby była chipowa a nie MAGNETYCZNA).
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 21:04 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

lisek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lisek » 11 gru 2012, 22:56

No i ten "jakiś czas chociaż" poprawności działania minął ;) a może takiego czasu nie było?
Nie napisze co mi się za słowa cisną na usta.... od października wysyłam maile do administratora chorągwi, on po analizie śle dalej gdzie trzeba i nic. Dzisiaj np. dodawałem nowych członków i znowu coś się sypie bo... "ludzia nie ma" - w opcji szukaj ludź jest z aktualnym przydziałem, aktywny a na wykazie w gromadzie nie widać, w innej drużynie wędrownik się rozmnożył i ma sobowtóra :) podobnie było z wędrowniczką ale ona dała se na luz i obie się wypisały z Ewidencji i z ZHP.
Cała nadzieja w przepowiedni Majów , aby do 21 ;) rzucam to... a tak w ogóle to niech tą Ewidencją w moim hufcu zajmie się jakiś koń, w końcu ma większy łeb...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ewidencja”