O czym będziemy dyskutować?

Konferencja: Rola i znaczenie specjalności harcerskich w ZHP
ODPOWIEDZ
wroobel
Starszy użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: 15 cze 2002, 01:34
Lokalizacja: HKW "DAL"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 25 wrz 2008, 01:08

O czym radzić? Czy zastanawiacie się co powiecie innym? Do 5 października jest termin zgłoszeń udziału w konferencji ale i termin nadsyłania referatów! Oczywiście można tylko przyjechać i tylko słuchać... Ale z pewnością każda specjalność ma swoje doświadczenia, każde środowisko z czymś sobie radzi, a z czy innym nie radzi.
Przemyślcie, czym możecie się pochwalić, na co poskarżyć innym uczestnikom konferencji "Po co nam specjalność?". Wydelegujcie ochotnika, który to zaprezentuje :)

Aby ułatwić poszukiwania tematów do dyskusji przypominam niedokończone kierunki naszych, wcześniejszych rozmów:
1) Miejsce specjalności w strukturze; rożne modele organizacyjne – samodzielna drużyna, samodzielne środowisko (np. szczep), klub albo zespół między środowiskowy (hufcowy, chorągwiany, centralny) – podobieństwa i różnice; problemy specyficzne dla każdej z form organizacyjnych.
2) Kadra specjalnościowa; własna vs. zewnętrzna; wolontariat, czy najem; uprawnienia do prowadzenia zajęć (w tym stan prawny); kursy drużynowych specjalnościowych; kursy kadry specjalnościowej; SAS.
3) Bezpieczeństwo; procedury ich wypracowanie i przestrzeganie; narzędzia zarządzania ryzykiem – arkusz oceny zagrożeń; raport powypadkowy; ubezpieczenia;
4) Poziomy wtajemniczenia specjalnościowego; co jest przedmiotem (treścią) popularyzacji, a co specjalizacji w każdej z obecnych specjalności; dobór (aktualność) instrumentów metodycznych na każdym z poziomów i w każdej ze specjalności - sprawności, stopnie, znaki, uprawnienia. Jakby udało się wszystkim specjalnościom samozdefiniować – to była by prawie gotowa odpowiedź o kryteria drużyny danej specjalności.
5) Rola inspektoratów centralnych; narzędzia do kierowania rozwojem danej specjalności [w tym mamy „kij” – patrz zamiany w Zasadach Pracy... proponowane przez Czesława, ale również „marchwki”] publikacje, prasa, internet, kursy (SASy); relacje z ośrodkami (i ich funkcja): CWM, Głodówka, (dawniej COŁ, COL. CORT); ale i nowe „wirtualne ośrodki”: HSR, HSS, akademia kultury prawnej.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Po co nam specjalność?”