XVI Ogólnopolski Zlot Druha Szarego i Warsztaty NPH

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 06 sty 2009, 20:26

XVI Ogólnopolski Zlot Druha Szarego i Warsztaty NPH - Drozdowo'2009

Od 6 do 8 marca 2009 r. w Łomży i Drozdowie odbędzie się XVI Ogólnopolski Zlot Druha Szarego – Twórcy Krzyża Harcerskiego.

Imprezie towarzyszyć będą Warsztaty Naczelników Poczt Harcerskich ZHP, podczas których odbędzie się inauguracja 95-lecia specjalności PH.
Organizatorem Zlotu jest Naczelnictwo Poczt Harcerskich Wydział Specjalności Głównej Kwatery ZHP pod „wodzą” pomysłodawcy i organizatora tychże – dh. HF. Karwowskiego.

Patronat nad organizacją tegorocznego Zlotu przyjęło Diecezjalne Duszpasterstwo Harcerek i Harcerzy w Łomży i wiele firm i instytucji łomżyńskich.

Zlot ten tradycyjnie organizujemy:
• dla uczczenia 129. urodzin ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego HR, vel dh. Szarego, vel x. Jana Zawady;
• w celu poznawania przepięknych zakątków na północno-wschodnim Mazowszu - Ziemi Łomżyńskiej;
• integracji wszystkich polskich środowisk harcerskich;
• kontynuowania pięknych i bogatych 90. letniej tradycji Harcerstwa Łomżyńskiego;
• propagowanie turystyki kwalifikowanej.

Zakwaterowanie w warunkach wysoce turystycznych (materac, koc - ewentualnie, dla seniorów ZHP kanadyjka) odbędzie się w gościnnych murach jednej z szkół łomżyńskich. Uczestników corocznie czeka szereg atrakcji, niezapomnianych przygód i współzawodnictwo drużyn/ patroli minimum 5.osobowych, z którymi przybywa pełnoletni instruktor.

Swoje oczekiwania, propozycje i zgłoszenie udziału proszę zaznaczyć nadając e-mail (pocztyharcerskie@zhp.pl lub zlot.szarego@wp.pl) w terminie najpóźniej do końca stycznia 2009 roku, lub w zgłoszeniu tradycyjnym
na adres pocztowy (HF. Karwowski PO box 78 18-400 Łomża 1)
Ilość miejsc ograniczona!

Wpisowe na Zlot od lat wynosi 15 zł, w ramach tego uczestnicy otrzymają: pamiątkowy metalowy znaczek / plakietkę, dyplom uczestnictwa dla zastępu/ drużyny, drobne nagrody/ upominki i wydawnictwa PH. Impreza ta zatacza coraz większe kręgi w naszym kraju. Udział biorą drużyny harcerskie, wędrownicy, a nawet seniorzy! Nosisz krzyż Jego autorstwa - to zobowiązuje. Już dziś zaplanujcie sobie wolne, termin ujmijcie do planu pracy drużyny, szczepu lub hufca. Corocznie podczas Zlotu trwa konkurs plastyczny na wydawnictwa zlotowe - wspólnie zastanówcie się nad tym, co chcielibyście wprowadzić do programu, jaki wykonać znaczek lub plakietkę zlotową, kogo jeszcze zaprosić do udziału i współpracy...

Dojazd do Łomży i powrót jest bardzo dogodny ze wszystkich stron Polski; z Warszawy Dworzec PKS Stadion - co około 1godzinę odjeżdża PKS w naszym kierunku
Więcej materiałów i szczegółowych informacji po nadesłaniu zgłoszenia.

Gorąco też polecam: www.drozdowo.pl

hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harcerskich Wydz. Spec. GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”