Zlot ZHP Kielce 2007

Wydział Programowy
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 sie 2005, 09:54

Z tego co się dowiedziałem założenia Zlotu zostały przedstawione członkom RN w postaci broszurki przygotowanej przez KCh Kielce. Ale co dokładnie zawierała ta broszurka tego nie wiem.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 18 sie 2005, 10:03

dominik jan domin napisał:
Bo nie wyobrażam sobie, aby ktoś okreslił "zlot będzie w Kielcach", a dopiero p-otem wymyslał - jaki zlot, i kto to będzie przygotowywał.
a ja tak - mysle, ze ogolnie powiedzino ze KCH, bo to jej teren i Gk - bo impreza centalna, ale na tym etapie raczej nie ma jeszcze konkretnej wizji, a jezeli tak jestjak pisze to mozemy na nia wplynac i mysle, ze w jakies mierze jak bedzie wygladal zlot moze zalezy od nas
moze jestem optymiskto i zycie mnie wyprostuje, ale na dzis tak mysle
dlatego moze stworzmy nasza wizje tu na forum
a potem starajmy sie z nia dotrzec do organizatorow (bo oni nas wczystkich raczej nie znajda)
z konkretnymi pomyslami i ofertami pomocy

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2005, 10:39

Myślę, że nie: bo najpierw się ustala co, a potem - gdzie. Bowiem miejsce i temu podobne szczegóły trzeba dopasowywać do zamierzeń zlotu, a nie zamierzenia - do miejsca.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 18 sie 2005, 11:11

Myślę, że nie: bo najpierw się ustala co, a potem - gdzie. Bowiem miejsce i temu podobne szczegóły trzeba dopasowywać do zamierzeń zlotu, a nie zamierzenia - do miejsca.
i tu niestety z posiadanej przeze mnie wiedzy wychodzi, ze sie mylisz
mysle, ze moze tez wskazywac na to brak komendanta, a kto jak on ma miec wizje tego zlotu

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2005, 11:23

Nos do tabakiery czy tabakiera do nosa?

Mała podpowiedź: podczas obozu chciałbym połazić po górach. Czy zatem dobrze zrobiłem, planując najpierw obóz w Gdańsku, bo mam tam znajomych?

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 18 sie 2005, 12:05

Nos do tabakiery czy tabakiera do nosa?

Mała podpowiedź: podczas obozu chciałbym połazić po górach. Czy zatem dobrze zrobiłem, planując najpierw obóz w Gdańsku, bo mam tam znajomych?
ja nie mowie, ze nie masz racji - bylam bym od tego daleka
mowie, ze podejmujac decyzje o zlocie w kielcach - wpierw byl teren - potem reszta
ale mleko juz sie rozlalo, teraz trzeba pomyslec co zrobic by wiecje takich mlecznych kaluz nie powstalo

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 sie 2005, 12:40

Skoro już doszliście do jakiegoś konsensusu ;-)
to pozostaje pytanie co zrobić aby ten zlot miał wreszcie coś wspólnego z metodyka harcerską.
Np. aby uczestnikami nie były "luźne kupy", jak bywa zazwyczaj, a zastępy lub ZZ.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2005, 13:25

Np: założenie: uczestniczą zastepy z druzyn.

Nie ma zgłoszeń indywidualnych, jest zgłoszenie zastepu. Z zastępowym, z konkretnej druzyny. Bez mozliwiości tworzenie "zastepów wyjazdowych" czy "zastepów hufcowych".

Też w logistyce: wyzywienie zastepami, kwaterowanie zastepami.

W programie - program zastępami. Bez indywidualnych biletów na zajęcia - bilety to i owszem, pomysł, ale - zastępami.

I zacznie wychodzić. Owszem, będą problemy, i być może też próby oszustw (tworzenie zastepów na wyjazd), ale kiedyś trzeba zacząć.

Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 sie 2005, 14:01

Zacząć to trzeba wcześniej. Już na najblizszych imprezach organizowanych przez choragwie. Np. na chorągwianych inauguracjach roku harcerskiego.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 18 sie 2005, 16:40

Chwileczkę, przecież nie forum służy wypracowaniu zasad przygotowania zlotu. Jeżeli forum ma pełnić funkcję doradczą, to musi być komu doradzać. I taka musi być wola decydentów. Nie przeceniajmy roli forum ani nie uzurpujmy sobie i forum zbyt wielkiej roli. Pracować nad zlotem można także w oparciu o internet, ale nie przede wszystkim w ten sposób.
Wyraziliśmy w tym wątku swoje zdumienie/wątpliwości i wystarczy. Jeżeli będzie taka potrzeba i wola sztabu zlotu, pewnie powstanie tu osobne podforum.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 19 sie 2005, 07:00

barnrot napisał:
Chwileczkę, przecież nie forum służy wypracowaniu zasad przygotowania zlotu. Jeżeli forum ma pełnić funkcję doradczą, to musi być komu doradzać. I taka musi być wola decydentów. Nie przeceniajmy roli forum ani nie uzurpujmy sobie i forum zbyt wielkiej roli. Pracować nad zlotem można także w oparciu o internet, ale nie przede wszystkim w ten sposób.
Wyraziliśmy w tym wątku swoje zdumienie/wątpliwości i wystarczy. Jeżeli będzie taka potrzeba i wola sztabu zlotu, pewnie powstanie tu osobne podforum.
a skąd wiesz kto czyta to forum to raz? a dwa na tym forum moga sie wypowiedziec wszyscy jak chcieliby widziec zlot i mysle, ze to dobry pomysl

michalina32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalina32 » 22 sie 2005, 09:39

Pelikan napisał:
nie bede sie wypowiadał na ten temat. mialem okazje byc komendantem jednego z obozow festiwalowych i widzialem jak sprawy się mają... wg mnie jest tam za duzo kasy trawionej przez niepotrzebne w zupe;nosci osoby, a miejsca osob potrzebnych zajmują ludzie niekompetentni do granic mozliwości, lub nieprzyuczeni zawodowo do tego czym sie zajmują.
wiem, ze po tym co tu pisze, ktos z kielc sie do mnie pewnie odezwie,
:):):):)
A teraz pora na piosenkę z dedykacją:):):) specjalnie dla instruktora chorągwi kieleckiej druha Marka Jedynaka.... Dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie..... :D:D:D:D
prawdziwe słowo, czuły dotyk wystarczą :D:D:D:D

tak pozlotowo i pokoncertowo chciałam Ci Marku publicznie powspółczuć.
hm. Anna Michalina Nowakowska HR

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 23 sie 2005, 14:31

Aniu... to nie koniec dedykacji dla mnie od zyczliwych mi osob z mojej chorągwi ;-)
dostalem informacje o bombowym prezencie jaki mi jeszcze "ktoś wazny" zgotował :)

a dodam, że napisałem o zlocie na forum otwarcie jak tylko się dało. Byla to wg mnie jedna z lepszych drog, aby pokazac, ze w Kielcach o zlocie się jeszcze nie mowi, a od zjazdu chorągwi i podjęcia uchwały minęło już 1,5 roku!!!! moze coś na poziomie KCH jest wiadomo, ale nic nizej nie schodzi. a chyba przez ten okres dałoby radę zrobic choc jedną zbiorkę z kształceniowcami lub ludzmi od programu z terenu kieleckiej, aby pomyslec nad zlotem i pokazac, ze cos sie jednak dzieje...

Uwazam, ze rozmowy indywidualne nic w tym wypadku (jak i innych) nie przyniosą nowego, poza to co słyszałem za kazdym razem :(

i jeszcze jedna kwestia. jezeli juz tak strasznie krytukuje mnie ktos, to sam bym krytykanta zaangazowal do pracy i zatkałbym mu w ten sposob usta. A przynajmniej pokazałbym fakty. Jezeli się mylę to oficjalnie przeproszę na łamach forum.zhp czy gdzie tam trzeba. A jezeli jednak mam rację, to czego mam się wstydzic???
Wiem, ze osoby z KCH to czytają. Czy nie mogą oficjalnie odpowiedzieć na poruszony temat? Instruktorzy z GK ZHP odpowiadają i nic się nie dzieje. wiec mysle ze komenda chorągwi takze moze to uczynic.

najwyzej nastepnym razem pojawie sie na imprezie ogolnopolskiej jako pan Marek Jedynak, a nie czlonek stowarzyszenia Związek Harcerstwa Polskiego, ale to jeszcze się okaże...
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

michalina32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalina32 » 23 sie 2005, 14:51

Pelikan napisał:
najwyzej nastepnym razem pojawie sie na imprezie ogolnopolskiej jako pan Marek Jedynak, a nie czlonek stowarzyszenia Związek Harcerstwa Polskiego, ale to jeszcze się okaże...
Tego nie rób.
choc juz nie wiem czy dobrze Ci radze....
ale chyba lepiej zmieniać organizację zamiast zmieniać organizację:)
zmieniać na lepszą, a nie na inną:)
pozdrawiam
Anka
hm. Anna Michalina Nowakowska HR

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 23 sie 2005, 15:04

Słowem nie powiedziałem, ze odejdę :D
Wówczas wygrałby ze mną "ten i tamten". Aż tak dobrze to nie będzie.

Poprostu w imprezach mogę wziąć udział jako osoba fizyczna lub trener NGO niezwiązany bezpośrednio z ZHP :D a jeżeli "przypadkowo" znam się na tematyce harcerskiej, to dlaczego nie zaprosić takiego?

wszystko można obejść :D:D:D
---------------------------------------------------------------------------

ale powrócmy jednak do tematu ZLotu... są jeszcze jakies propozycje lub spotrzeżenia??...
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”