Zlot ZHP Kielce 2007

Wydział Programowy
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 sie 2005, 10:54

strucha napisał:
Ciekawe czy jest już "przeciek" co za prawie 39 PLN dziennie dostanie uczestnik Zlotu ?
Obiecano mi przesłać broszurę rozdaną członkom RN ZHP, zawierająca założenia Zlotu, na podstawie której RN ZHP podjęła decyzję. Mam nadzieję że coś z niej wyczytam.

A tak na marginesie, to ciekawi mnie kiedy członkowie RN ZHP zaczną wypowiadać się na Forum ZHP,
w jakiś istotnych wątkach. Bo nawet na forach dot. strategii ZHP trudno ich zauważyć.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 26 sie 2005, 11:20

35 zł dziennie - zlot ma trwać 10 dni.

Biorąc pod uwagę, że stawkę żywnościową 12 zł trudno jest wyrobić (ale u nas nie chcą zatwierdzać mniejszej), no chyba, ze na gotowym żarciu z dużej sieci fast-foodów... to ja te 35 zł rozumiem jako opłatę za jedzenie, spanie, transport sprżewtu, wywożenie toi-toi i za program.

Ale ciekaw też jestem założeń z owej broszurki... bo jesli rzeczywiście zlot ma być w akademikach... to 35 zł to nie jest dużo.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 27 sie 2005, 23:26

Z innej beczki, nie możnaby zrobić kategorii Zlot ZHP 2007 w tematycznych?? Tak jak np. Zlot drużynowych 2005 czy Wędrownicza Watra 2005
pwd kame2 ho

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 sie 2005, 08:00

kruczysko napisał:
Pelikan jako instruktor chorągwi, której przypadło w udziale ale i w zaszczycie organizowanie centralnej imprezy powinien zebrać treszkę więcej informacji u źródeł. Domysły koniecznie trzeba zamienić na konkrety.
Może i powinien, choć może mieć z tym problem, bo jeszcze przed 2OZD poprosiłem biuro KCh Kielce o plik z założeniami (2 prośby) i do tej chwili nie otrzymałem odpowiedzi. Co prawda komendant chorągwi, podczas 2OZD, wyraził zdziwienie że nie ma tego pliku na stronach GK ZHP, ale zapomniałem go zapytać czy sam taki plik przesłał do GK ZHP, czy tylko zrobił to w postaci gotowej broszurki którą otrzymali członkowie RN ZHP.
W każdym razie mam obiecane z biura GK ZHP przysłanie broszurki i czekam. Choć wolałbym plik o który prosiłem biuro KCh Kielce, ale na który pewnie się nie doczekam. Choć kto wie ....
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 sie 2005, 13:36

19kldh napisał:
W każdym razie mam obiecane z biura GK ZHP przysłanie broszurki i czekam. Choć wolałbym plik o który prosiłem biuro KCh Kielce, ale na który pewnie się nie doczekam. Choć kto wie ....
I stało się ! Prawie jednocześnie dostałem plik z KCh Kielce, oraz kopertę z biura GK ZHP :)
Jak wrócę do domu, wieczorem, "rzucę okiem" i dam znać co wyczytałem,
choć "pierwszy rzut oka" wskazuje na istotne różnice miedzy obiema wersjami. :lol
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 30 sie 2005, 12:42

I jak efekty analizy broszurek?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 sie 2005, 12:54

Na razie czekam na odpowiedzi (z KCh Kielce i Biura GK ZHP) dot. ewidentnych różnic między plikiem otrzymanym z KCh Kielce i kserokopią otrzymana z Biura GK ZHP. Obie wersje są oznaczone jako "projekt" a różnice są istotne. Prawdopodobnie ksero jest wersją ostateczną.

Wstepne uwagi do "ksera":
1)
Miejsce
Obozowisko zlotowe będzie zlokalizowane w Kielcach, zajęcia programowe odbywać się będą w Kielcach, jak i okolicznych gminach i w Górach Świętokrzyskich
2)
Zakwaterowanie uczestników
Uczestnicy będą zakwaterowani pod własnymi namiotami w gniazdach zlotowych organizowanych przez macierzyste chorągwie.
Komenda zlotu przygotuje również ofertę kieleckich szkół, burs szkolnych, internatów, w których będzie można zorganizować kolonie zucho-
("zucho-" zostało "obciete" na oryginale)

3)
Koszty uczestnictwa
Na koszt uczestnictwa w Zlocie złożą się:
- koszt pobytu uczestnika (wyżywienie, zakwaterowanie),
- ubezpieczenie
- koszt organizacji zabezpieczenia sanitarnego,
- koszt wszystkich służb i obsługi,
- koszt realizacji programu.

Środowiska harcerskie powinny samodzielnie poszukiwać źródeł finansowania swojego uczestnictwa w Zlocie, centralnie będą pozyskiwane środki na zabezpieczenie kosztów programu i organizacji Zlotu.

Koszt 10 dniowego pobytu jednej osoby nie powinien przekroczyć 300,00 zł.
I tu mam wątpliwosci co oznaczają:
"koszt uczestnictwa", "koszt pobytu", "Koszt 10 dniowego pobytu".

4)
Etapy przygotowań
(...)
Realizacja propozycji programowej Jeden Świat, jedno Przyrzeczenie będzie warunkiem- zadaniem przedzlotowym dla wszystkich uczestników.
Hmmmm.... Nieobowiązkowa PROPOZYCJA jest obowiązkowym warunkiem uczestnictwa.
Czyli tzw. "propozycja nie do odrzucenia" ;-)

5)
Wygląda na to że w skład chorągwianych "gniazd" mają wchodzić "drużyny".
Chyba maja być to "normalne" drużyny, a nie jakieś zbiorcze hufcowe "drużyny zlotowe" ?
Bo nie jest to napisane wprost. Więc nie "dam głowy".
Zresztą niewiele jest tam napisane z zakresu sfery metodycznej.

Trzeba bedzie poprosić Druhnę Naczelniczkę o więcej treści.

Tyle wstępu.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 31 sie 2005, 00:10

leszcz napisał:
Druhu przecież projekt to projekt co z niego zostanie i będzie porgrmem - planem to czas pokaże.
A jak wiadomo i plan to coś co w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej (prawo Murphiego!) :D
Adam mogę tylko przyklepnąć to co napisałeś...
Nie czytasz uważnie. To już nie jest projekt tylko założenia przygotowane przez GK ZHP, a przyjęte przez RN ZHP. A to istotna różnica.
Ewentualne wątpliwości dotyczyły konkretnej kserokopii.

Wbrew temu co Wojciech pisze plan/harmonogram to nie "beletrystyka". A w każdym razie nie wtedy gdy przyjmują go naczelne władze organizacji.
Dlatego "rzućmy okiem" na:
"Wstępny harmonogram przygotowań"
(...)
IX 2005 - Spotkanie z innymi organizacjami harcerskimi
IX 2005 - Powołanie komendy Zlotu
(....)
X 2005 - Zatwierdzenie zasad uczestnictwa w zlocie, kosztów, zadań komend chorągwi w przygotowaniach do Zlotu
XII 2005 - Powołanie komendantów Gniazd Chorągwianych
XII 2005 - Opracowanie ramowego planu zlotu
(....)
IV 2006 - Powołanie komend Gniazd
(....)
VI 2006 - zatwierdzenie budżetu Zlotu
(...)
XII 2006 - Zakończenie rekrutacji na Zlot, podsumowanie zadania przedzlotowego
XII 2006 - opracowanie szczegółowego programu Zlotu
I 2007 - Zakończenie wpłat na zlot (I rata)
(....)
VI 2007 - Zakończenie wpłat na zlot (II rata)
10-19 sierpnia 2007 - ZLOT ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO
Kluczowa jest tu data:
".....X 2005 - Zatwierdzenie zasad uczestnictwa w zlocie, kosztów, zadań komend chorągwi w przygotowaniach do Zlotu....."
Tylko że do zatwierdzenia zostało jedynie 6-8 tygodni a nie jest wiadoma koncepcja najważniejszego elementu czyli "zasad uczestnictwa".

c.d.n.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

strucha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: strucha » 31 sie 2005, 17:40

Cóż, poczekajmy do października... Z harmonogramu prac wynika,że wtedy zapaść mogą naistotniejsze decyzje. Byłoby dobrze, gdyby n zasady dotyczące kosztów, warunków uczestnictwa, podziału zadań, etc.etc. były przed wszystkim CZYTELNE i zrozumiałe. Dla wszystkich. Od góry do dołu i z powrotem.
hm.Joanna Struś

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 31 sie 2005, 19:13

strucha napisał:
Cóż, poczekajmy do października...
Ale jeśli będziemy jedynie czekać to po zatwierdzeniu będziemy mogli jedynie narzekać jeśli ustalenia będą niefortunne. Bo będzie to PO fakcie.
Choć nowe władze, po grudniu, mogą teoretycznie wszystko zmienić.
I obawiam się że będzie tak: w X - zatwierdzenie koncepcji, potem spory w czasie "gorączki" przedzjazdowej, a po zjeździe "nowe miotły" ustawią po " swojemu".
Czyli tak naprawdę to zasady uczestnictwa w zlocie, koszty, zadania komend chorągwi w przygotowaniach do Zlotu, oraz ramowy plan zlotu poznamu w lutym/marcu 2006.

hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”