Zlot ZHP Kielce 2007

Wydział Programowy
Zablokowany
Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 24 sie 2005, 18:27

Wojtku... tu wg mnie nie chodzi o instruktorów z linii, którzy rzeczywiście podejmą się działań, gdy tylko wezwie się ich do działania.
Tu chodziło mi przede wszystkim o decydentów, którzy nic nie robią w kierunku zlotu. Myślę, że to jest ważniejsze, zebyśmy na poziomie planowania i zarządzania mieli odpowiednich ludzi na odpowiednim miejscu.
Dobrze powiedział Krzysiek Ludwig... chyba trzeba poczekać na nowe władze i decyzje nowych decydentów. Mam jednak nadzieję, że będą to ludzie rozsądni, a każdy z nas będzie dwa razy ważył swój głos zanim odda na tych co juz się "sprawdzili".
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 25 sie 2005, 06:38

Pelikan napisał:
w takim razie do propozycji strzelectwa sportowego (hm. Darek Kwapisz) dochodzi łucznictwo (phm. Dominik Domin), a ja mogę zaoferowac zajęcia spadochronowe w opraciu o kielecki aeroklub. Tak więc mamy już 3 miejsca programowe nie znając nadal do kogo mozemy się zglosić z tymi pomysłami :(

w takim razie czekamy dalej...
na dzis niestety nie ma jeszcze takiej osoby ;(
ale mysle, ze wasze propozycje zapisza sie w ludzkiej pamieci i jak bedzie czas to zostana wykorzystane ;)

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 25 sie 2005, 12:01

leszcz napisał:
Druhu Dominiku a niby dlaczemu atrakcje (aquapark ??? bliżej do Warszawy) miały by być w Kielcach przecież region Chorągwi to nie tylko Kielce!
Pozdrawiam / |
Bo zlot ma być w Kielcach, a mało fajne byłoby jeżdżenie setkami autokarów w różne strony codziennie przez ileś dni zlotu... Taki mały przyczynek organizacyjno-ekologiczny.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 25 sie 2005, 12:05

leszcz napisał:
Hmm... no nie wiem czy zabraknie chętnych jest wielu takich instruktorów którzy na organizowaniu większych imprez zeby jedli
Większych?? To jak duży planowany jest zlot? Ja miałem nadzielę na co najmniej 20 000 osób, dziesięc dni trwania...

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 25 sie 2005, 12:26

Ten artykuł to owoc sezonu ogórkowego, prawda???

Chyba druh komendant z Kielc nie myśli o kwaterowaniu Zlotu Stulecia w akademikach i internatach? To byłaby porażka totalna! W akademikach może zakwaterować siebie i seniorów, młodzież wyłącznie pod namioty!

Ja w każdym razie nie mam zamiaru pojawiać się na Zlocie "Harcerskim", który w wakacje będzie kwaterowany w akademikach i internatach - ani z programem, ani jako opiekun uczestników. Stanowczo będę wolał sie wyłamać i pojechać do lasu.

Natomiast obawy chyba są słuszne co poniektórych druhów - wizji Zlotu nie ma. Ciekawe, co przedstawiono Radzie Naczelnej - wizję zlotu w akademikach? I RN to zatwierdziła?

Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 25 sie 2005, 12:32

dominik jan domin napisał:
leszcz napisał:
Hmm... no nie wiem czy zabraknie chętnych jest wielu takich instruktorów którzy na organizowaniu większych imprez zeby jedli
Większych?? To jak duży planowany jest zlot? Ja miałem nadzielę na co najmniej 20 000 osób, dziesięc dni trwania...
Obawiam się że będzie sporo mniejszy, bo tak byłby to zlot 1/7 ZHP.
Pytanie, czy 1/4 uczestników wszystkich obozów harcerskich i kolonii zuchowych ZHP, pojedzie dodatkowo na zlot ? Chyba że zamiast ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

strucha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: strucha » 25 sie 2005, 20:05

Cóż....Po przeczytaniu tego cudnego "cytata" z Gazety Wyborczej, to już mnie nic nie zdziwi.... No, może poza jednym : dlaczego Zlot ZHP w Kielcach nie odbędzie się w Międzywodziu.....?
hm.Joanna Struś

Wantula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wantula » 26 sie 2005, 09:03

dominik jan domin napisał:
Bo zlot ma być w Kielcach, a mało fajne byłoby jeżdżenie setkami autokarów w różne strony codziennie przez ileś dni zlotu... Taki mały przyczynek organizacyjno-ekologiczny.
Witam
Ja akurat sobie wyobrażam zajęcia poza terenem zlotu, na które uczestnicy są dowożeni autokarami. Widziałam i przeżyłam to na tegorocznym EuroJam, gdzie codziennie około 60 autokarów wywoziło uczestników na zajęcia "poza zlotem".
Dni wyjazdowe przydają się uczestnikom - jest to istotna odmiana, wytrącająca z męczącego w którymś momencie rytmu "codziennie 3 bloki zajęć". Programowcom dają możliwość wykorzystania terenów atrakcyjnych programowo. Oczywiście organizatorom takie rozwiązanie stawia niemałe wyzwanie logistyczno-finansowe.
Oczywiście wszystko to ma sens pod warunkiem, że program "poza terenem" jest rzeczywiście odlotowy, jak dżemowy Splash, Gilwell. Na byle-jakie-kolwiek zajęcia nie ma co daleko jeździć.

Anita
hm. Anita Regucka-Kwaśnik, opiekun obszaru WIZERUNEK

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 sie 2005, 09:43

Wantula napisał:
Oczywiście organizatorom takie rozwiązanie stawia niemałe wyzwanie logistyczno-finansowe.
Mało powiedziane. Z tego co do mnie "przeciekło", koszty "bytowo-organizacyjne" szacowane są na ok. 350 zł/osobę. Ile chcesz dodatkowo przeznaczyć na program, jeśli w tym zlocie miałoby uczestniczyć np. ok. 1/10 członków ZHP, w sytuacji gdy jedynie ok. 1/2 członków ZHP może wyjechać na jakikolwiek obóz, m.in. dlatego że kwota np. 500 zł jest poza ich zasięgiem ?
Bo jak na razie to kiepsko bywa z finansowaniem programu.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

strucha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: strucha » 26 sie 2005, 10:28

Ciekawe czy jest już "przeciek" co za prawie 39 PLN dziennie dostanie uczestnik Zlotu ?
hm.Joanna Struś

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”