"Dziwadła" w wykonaniu PZF

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 12 kwie 2013, 08:59

Dziwadłom mówimy stanowcze nie!

Druhny i Druhowie!!!
- mając na uwadze coraz śmielsze i niewybredne poczynania naszych kolegów z Polskiego Związku Filatelistycznego (PZF), którzy w wyuzdany sposób, aby zdobyć kolejne stempelki do swoich coraz to dziwniejszych zbiorów, docierają do naszych członków PH, do drużyn, a przede wszystkim do mało zorientowanych hufcowych obiecując im udział w zyskach i wszelaką promocję, wyłudzają od nich podpisy na pismach do Działu Filatelistyki Centrali Poczty Polskiej o powoływanie tak zwanych Harcerskich Poczt Specjalnych.
I nie tylko harcerskich: - czynią sobie kolejowe, samolotowe itp...

Na nic się zdaje pisanie do władz naczelnych PZF i Poczty Polskiej - nasze prośby o informacje nie są przesyłane w teren.

Czy my, harcerze powołujemy jakieś placówki Poczty Polskiej???

Pseudofilateliści podszywają się potem pod naszą działalność statutową i wydają na nasze konto przeróżne dziwaczne wydawnictwa nanosząc na nich nasze logo, nazwy i symbolikę zdjęcia ze stron ZHP.
Każdy harcerz, a tym bardziej instruktor powinien wiedzieć, że do powoływania jakichkolwiek jednostek harcerskich zgodnie ze Statutem ZHP są hufce i chorągwie; wszyscy wiemy, że nie są to drużyny na jeden dzień, na jedną akcję - jak to czyni chwytająca się różności Poczta Polska, nie umiejąca zrozumieć faktu, że bez żenady łamie prawo, że wchodzi z buciorami w nie swoje kompetencje, aby dać powód do zarobku pseudofilatelistom.

Druhny i Druhowie!!!

1.1. Poczta Harcerska jest zespołem harcerek, harcerzy, instruktorek, instruktorów działającym samoistnie, przy drużynie, kręgu, klubie, szczepie, hufcu lub chorągwi, który :
- realizuje zadania wychowawcze Związku,
- popularyzuje działalność poczt harcerskich,
- rozwija zainteresowania kolekcjonerskie i zdolności plastyczne wśród dzieci i młodzieży.
1.2. Poczty harcerskie działają zgodnie ze Statutem ZHP na podstawie uchwały Głównej Kwatery ZHP nr 57/2011 z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie zatwierdzenia "Zasad pracy specjalności w jednostkach harcerskich".

2. Zasady organizacyjne:
2.1. Pocztę harcerską ZHP i jej naczelnika powołuje i zatwierdza oraz rozwiązuje i zwalnia rozkazem komendant hufca ZHP lub chorągwi ZHP z własnej inicjatywy lub na wniosek:
- pełnoprawnego instruktora ZHP,
- drużynowego,
- komendanta szczepu,
- komendanta związku drużyn,
- przewodniczącego lub komendanta kręgu instruktorskiego.
2.2. Decyzja o powołaniu poczty harcerskiej podlega zgłoszeniu do Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydział Specjalności GK ZHP w terminie miesiąca od ogłoszenia w rozkazie. Do wniosku o rejestrację PH należy dołączyć :
- potwierdzony wyciąg z rozkazu komendanta, który ją powołał,
- wypełnioną przez naczelnika PH ankietę zawierającą m.in.: stopień, imię, nazwisko i adres do korespondencji z naczelnikiem PH oraz inne sposoby kontaktu, itp.
2.3. Naczelnik Poczt Harcerskich WS GK ZHP na podstawie powyższych dokumentów dokonuje rejestracji i wydaje świadectwo rejestracji uprawniające do prowadzenia działalności wydawniczej tej poczty.
2.4. Poczta harcerska używa numeru, imienia, (jeśli posiada) i nazwy miejscowości, w której działa. Swój numer i nazwę poczta harcerska uwidacznia obowiązkowo na wszystkich swoich wydawnictwach. Może być to forma skrótowa np. PH 22 Pionki lub PH 22 – na stemplach okolicznościowych i datownikach.
Dziwaczne „Harcerskie Poczty Specjalne” robione dla pseudofilatelistów przez Pocztę Polską nie mają żadnego związku z działalności statutową ZHP, a tym bardziej Pocztami Harcerskim!!!

Czuwaj!
hm. HF Karwowski HR
naczelnik Poczt Harcerskich
Wydział Spec. Głównej Kwatery ZHP

dominik jan domin
Stały bywalec
Posty: 1640
Rejestracja: 23 wrz 2004, 16:47
Lokalizacja: Klerycki Krąg Harcerski WICEK
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 13 kwie 2013, 16:48

"Harcerska Poczta" specjalna jest to nazwa akcji, a nie jednostki. Więc w czym problem?

Zwłaszcza, że np. http://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n29-n2901 robi Poczta Harcerska nr 139, więc jeśli już, to jest kwestia porządku na własnym podwórku specjalności.

A z drugiej strony - ja się cieszę, a nie protestuję. Dzięki takiej akcji o harcerstwie coś słychać w świecie filatelistycznym, bo poza tym, to cicho i głucho.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 16:50 przez dominik jan domin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 13 kwie 2013, 20:14

Zacny Druhu!

- Jest problem!!!
Jest w tym problem, że ani Polski Związek Filatelistów (do którego należę od 1966 roku) nie ma prawa wnioskować do Poczty Polskiej o powoływanie usługowych jednostek z wyrazem "HARCERSKA"
- ani Poczta Polska nie powinna takich powoływać!!!

- jak podałem wcześniej "poczty harcerskie" powołują komendanci hufców, chorągwi, a nawet Naczelnik ZHP!!!

- Poczta Polska może sobie powoływać wszelkie odmiany usług - bo tym są ich "poczty specjalne" [noszące dodatkowo określenia balonowa, kolejowa, rowerowa, piesza, kajakowa, tramwajowa, samolotowa itp],

= ale wybacz Druhu, powoływanie tychże z określeniem "HARCERSKA" zakrawa na brak szacunku dla tych wszystkich skautów, a potem harcerzy, którzy podczas I i II wojny światowej w harcerskich mundurach, polegli i narażali swoje życie przenosząc meldunki przez linię frontu jak i listy cywilne!!!
= zakrawa na brak znajomości Statutu ZHP

= Druhu!
proszę sprawdzić w naszym Statucie, gdzie jest delegacja prawna dla PZF i PP do wspomnianego postępowania!!!???
Pisze Druh, że ..."dzięki takiej akcji o harcerstwie coś słychać..." a co Druh, jako instruktor znanego mi Kręgu uczynił, by promować POLSKIE HARCERSTWO?

Szczęść Boże Druhu!

Czuwaj!
hm. HF Karwowski HR
-naczelnik Poczt Harcerskich

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”