Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. W.S. GK ZHP nr 21 –

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 28 sie 2010, 20:53

Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Spec. GK ZHP nr 21 – sierpień'2010

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!

Tradycyjnie już, wszystkim obchodzącym w ostatnim i najbliższym czasie swoje Ważne Dni, tą drogą składam serdeczne, z głębi serca życzenia: Dh. Romanowi Kaczmarkowi z okazji Imienin, a pozostałym Druhnom i Druhom z okazji Urodzin: Janowi Gudelisowi, Kamili Olchawskiej, Alinie Nowak, Zygmuntowi Skalskiemu, Aleksandrowi Michalakowi, Urszuli Bugaj, Andrzejowi Chachaj, Tadeuszowi Zipser, Kazimierzowi Dziedzic, Jackowi Borowiec i innym, o których nie mamy jeszcze żadnej wiedzy – serdeczne życzenia zdrowia i wytrwałości w harcersko-pocztowej służbie na kolejne dziesięciolecia!

Druhny i Druhowie!
Blisko 10. tys. uczestników w dniach 16 – 24 sierpnia 2010r. z różnych zakątków Polski oraz Polonii rozsianej po całym świecie przybyło na Krakowskie Błonia – na Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa – Kraków’2010.

Więcej informacji znajdziecie na: www.zlotkrakow.zhp.pl oraz: www.harcerz.eu

Jubileuszowy Zlot został oficjalnie otwarty w dniu 17 sierpnia 2010 r. apelem inauguracyjnym na Rynku Głównym; poprzedzony jednak został Mszą Świętą dla Chorągwi Krakowskiej sprawowaną przez Kapelana Chorągwi Krakowskiej ks. hm. Lucjana Szczepaniaka w koncelebrze z innymi kapelanami harcerskimi.
Pięknym zakończeniem 100-letniej harcerskiej służby i startem w nowe „lecia” była Msza Święta na dziedzińcu przed Wawelską Katedrą koncelebrowana przez Metropolitę Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza w asyście czterech biskupów oraz kapelanów ZHP. Kard. Dziwisz po pięknej i przebogatej w fakty ze 100-letniej historii naszego harcerstwa homilii, poświęcił również trzy tablice wotywne.
Naczelny Kapelan ZHP ks. phm. Ronald Kasowski wraz z zebranymi harcerzami dokonał „Aktu zawierzenia ZHP Bożej Opatrzności”.
W dniu 18 sierpnia 2010 r. na zaproszenie naczelnika PH 122 Skawina – hm. Marka Bieżanowskiego, w lokalu Harcerskiej Izby Pamięci Narodowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie im. gen. Władysława Andersa, po zwiedzeniu z wielkim pietyzmem opracowanych zbiorów odbyła się polowa zbiórka przybyłych naczelników Poczt Harcerskich połączona z XIII otwartym posiedzeniem Naczelnictwa PH Wydz. Spec. GK ZHP. W kręgu zasiedli naczelnicy z: PH 5 Rybnik, PH 30 Szczecin, PH 40 Częstochowa, PH 101 Łomża, PH 122 Skawina, PH 158 Szczekociny. Zebrani zapoznali się z wynikami prac Naczelnictwa Poczt Harcerskich i zadaniami na najbliższe miesiące, snuli też plany Ogólnopolskiego Zlotu NPH w Sulejówku w dniach 9-11 września 2011, obchodów 100-lecia poczt harcerskich w lipcu 2014 roku oraz wymienili się swoimi wydawnictwami. Przebywających na Zlocie pocztowców odwiedzili również naczelnicy PH 28 Wrocław i PH 73 Sanok… Podczas spotkania nastąpiła swoista promocja od lat oczekiwanego poradnika PH…
Szczególne podziękowania składam w tym miejscu Dh. Uli Bugaj za podjęty, owocny trud współtworzenia wspomnianego naszego Poradnika, który nie doczekawszy się na dotację wydałem własnym sumptem, po 16 latach od wydanego przez HBW Horyzonty, podobnego wg Dh. T. Ulińskiego. Korzystając z okazji, jeszcze raz składam Ci Miła Druhno życzenia z okazji kolejnych, osiemnastych Urodzin: TAK TRZYMAJ!!!

W sobotę, 21.VIII. 2010 r. w Sali Kupieckiej, I piętro w budynku Urzędu Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, odbyło się IX. Międzynarodowe Spotkanie Kolekcjonerów Skautowych. Udział brali w nim naczelnicy PH 122, 101 i 72.

Druhny i Druhowie!
Podczas Zlotu, w miarę stworzonych mi przez organizatorów możliwości, starałem się m.in. przybliżyć uczestnikom sylwetkę naszego Rodaka – ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego HR – dh. Szarego – autora pierwowzoru naszego Krzyża Harcerskiego, zapraszając jednocześnie na 18. Ogólnopolski Zlot w dniach 4-6 marca 2011 do Drozdowa k/Łomży.
- Przeprowadziłem wśród zainteresowanych prezentacje multimedialne o naszej specjalności pocztowej sensu stricte.
- Przeprowadziłem konkursy plastyczne wśród zainteresowanych uczestników Zlotu na temat 100-lecie ruchu harcerskiego na ziemiach polskich.
- Przeprowadziłem dla zainteresowanych uczestników Zlotu warsztaty pocztowe na temat:
a). projektowanie i wykonywanie w gumce kreślarskiej stempli, exlibrisów itp.,
b). projektowanie i polowa produkcja kartek i kopert okolicznościowych.

Druhny i Druhowie!
Dotychczas ustalono, że na Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa - Kraków'2010 wydano:
- PH 5 Rybnik wydała datownik i kopertę.
- PH 7 Mrągowo wydała kartkę i znaczek.
- PH 28 Wrocław „Szaniec” wydała dwie kartki i śliczny proporczyk.
- PH 30 Szczecin również wydała 12 kartek i stempel okolicznościowy, ponadto obsługiwała uczestników Zlotu przy wymianie korespondencji.
- PH 50 Braniewo wydała stempel.
- PH 52 Toruń wydała trzy kartki.
- PH 72 Sanok wydała dwie kartki.
- PH 101 Łomża wydała dwie kartki, dwa datowniki, okolicznościowy kubek z nadrukiem oraz pamiątki uczestnictwa w warsztatach i konkursach dla uczestników Zlotu.
- PH 119 Chojnów wydała jedną kartkę.
- PH 122 Skawina wydała znaczek PP personalizowany z logiem Zlotu na tle Wawelskiego Smoka, 12 kopert, 3 znaczki i 4 datowniki oraz okolicznościowy kubek z nadrukiem. Obsługiwała zlotowiczów na Małym Rynku w Krakowie, była wnioskodawcą dwóch pięknych datowników PP na zlot.
- PH 158 Szczekociny wydała dwie kartki.
- PH 159 Wrocław III wydała dwie kartki, kopertę i stempel.

Istnieją niepotwierdzone informacje, że i inne PH przekazały jakieś wydawnictwa na potrzeby uczestniczących w Zlocie swoich hufców…

BARDZO PROSZę WSZYSTKICH NACZELNIKÓW O PRZESŁANIE DO MNIE SWOICH WYDAWNICTW ZLOTOWYCH (oraz na HAL) W TRYBIE PILNYM W WERSJI ELEKTRONICZNEJ (po ok. 0,4 MB każdy).

Nasz Archiwista – Dh. Marek Bieżanowski prosi o przekazanie po jednym egzemplarzu wspomnianych wydawnictw do kompletu pozlotowego…
W ostatniej chwili, pomimo przekazania do GK, na dwa lata przed, propozycji wniosku o okolicznościowe wydawnictwa zlotowe, Poczta Polska zechciała wydać trzy datowniki okolicznościowe, tym dwa powstały na wniosek dh. M. Bieżanowskiego, znaczek i kopertę – do nabycia w UPP Kraków 1… Istniała również możliwość zakupu kopert FDC ofrankowanych specjalnymi datownikiem w formie ogniska.

Czuwaj!
hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harc. WS GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”