System Zastępowy?

Wydział Programowy
elmagnus

Post autor: elmagnus » 27 lis 2002, 18:34

oleńka napisał:
dla harcerzy z podstawówki doskonałą motywacją może być chęć wstąpienia do drużyny starszej, pracującej inaczej. Cezmu tego nie wykorzystać?
Sądzę, że znacznie bardziej motywujące dla młodych harcerzy było (i, na szczęście, nadal jest)oglądanie swoich dużo starszych kolegów (14, 15-latków) w tej samej drużynie i wyobrażanie sobie siebie w podobnej roli za kilka lat. Działa to też w drugą stronę - starsi, "zmuszeni" przez swoją sytuację do dawania przykładu młodszym, powściągają pewne nieciekawe odruchy właściwe dla "wieku bydlęcego;)".
Poza tym podzielam opinię, że różnice w rozwoju emocjonalnym między uczniami I i III klasy gimnazjum są ogromne i nic nie wskazuje na to, że będą się zacierać po pewnym "przejściowym" okresie.

--
Elmagnus

beny

Post autor: beny » 29 sty 2003, 10:28

Szukam pomysłu na stacjonarny kurs zastępowych. Co zrobić aby moja drużyna zaczęła prężnie działać zastępami nie tylko na zbiórkach drużyny ale aby pojawiło się to coś zwane zbiórkami zastępów.

mirekgrodzki
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 12 sie 2002, 09:04
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mirekgrodzki » 29 sty 2003, 19:16

Pozwalam sobie zareklamować "Poradnik Drużynowego", który znajdziecie na stronie http://www.zhp.otwock.com.pl/przeciek/.

Są tam m.in. materiały o systemie zastępowym.

MG
miroslaw.grodzki@zhp.otwock.com.pl

P: Szukasz inspiracji lub porady?
O: www.zhp.otwock.com.pl/przeciek

sylwia

Post autor: sylwia » 29 sty 2003, 20:45

Mam małe pytanko. W poprzednim spisie było pytanie, jaie materiały chcielibyśmy dostawać drogą elektroniczną(na jakie tematy). Czy to pytanie było tylko po to aby wydziął mógł wiedzieć, czego drużynowi i kadra oczekuje - czy miało to się łączyć z rzeczywistym przekazem danych? Czy podobne pytanie powtórzy się w tym roku?

--
phm. Sylwia Lenkiewicz
Namiestni Zuchowy Hufca
komendantka 7 SzDHiZ "Aurelius"
drużynowa 79 BDH "ODWET" www.79.glt.pl
Hufiec Białystok

flaq

Post autor: flaq » 08 mar 2003, 16:39

o tym co masz napisane w planie pracy.

--
Przyboczny
12 DH DRAGON

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”