nagrody czy kary?

Wydział Programowy
Zablokowany
harcerz381

Post autor: harcerz381 » 15 wrz 2002, 23:22

To, że w wielu środowiskach źle się dzieje jest faktem. A mnie interesuje w jaki sposób można karać zgodnie z statutem i przepisami związkowymi instuktorów, którzy pozwalają sobie na czyny niegodne wobec powierzonej im grupy stosjąc przemoc fizyczną - tu to jeszcze łatwo udowodnić ale trudniej gdy stosowana jest przemoc psychiczna polegająca na zastraszaniu i nie tylko. Co czynić z instruktorami, którzy w sposób nieuczciwy na własne potrzeby wkorzystują zbierane składki czy kwoty pieniędzy obozowych. Niestety z tego co wiem nie ma żadnych form, bo co daje wyrok sądu harcerskiego zawieszający danego instruktora w prawie prowadzenia obozu na jakiś rok czy dwa, kiedy nie kontroluje się jego pracy śródrocznej. Co należy powiedzieć o instruktorach prowadzących zwane szumnie drużyny 3-4 osobowe? O takich sprawach chciałbym poczytać, by z naszych środowisk móc usunąć "pseudo instuktorów". Aby inni wiedzieli, że nie są państwem w państwie i że tego typu zachowanie jest karane.

MaciekP

Post autor: MaciekP » 07 paź 2002, 16:04

Sorki, że się włączam, ale jako drużynowy drużyny (nomenomen) GROM i funkcjonariusz SG powiem:
* specjalność policyjna w ZHP (nieformalnie), to Harcerska Służba Porządkowa, w przeciwieństwie do specjalności wojskowych polega na konkretnym i praktycznym działaniu, które pacyfiści w rodzaju g00rka dostrzegają i doceniają dopiero jak ich nie ma;
* w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie opracowałem program współdziałania SG i ZHP w wyniku czego właśnie obejmuje w GKZHP tę specjalność (w ramach Inspektoratu Drużyn Proobronnych), możliwości działania jest od jasnej i niespodziewanej;
* zgadzam się z druhną "cyfrową", że należy rozwinąć HSG i HSP w specjalnośc ogólnopolicyjną i w tę stronę zamierzam działać, myślimy podobnie.

Pozdrawiam Słubice.

Maciek

P.S.
A apropos "wchodzenia" do Europy itp dwie uwagi:
* kiedy w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej we Francji zaistniała groźba "wizyty" neofaszystów u żabojadów w ciągu jednej nocy odtworzono kontrole graniczne w państwach okalających Niemcy. Skąd wzięli się funckjonariusze na granicach, których rzekomo nie ma?
* najwięcej nielegalnych imigrantów niemiecka BGS łapie na granicy... z Francją.
To, że nie ma kontroli granicznej nie znaczy, że granica nie jest pod kontrolą.
:)

--
><> <>< ><> <>< ><> <>< ><> <>< ><>
125 WSth SDRI GROM
Maciek Pietraszczyk

Z harcerstwa sie nie wyrasta. Do niego trzeba dorosnac.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”