Naramiennik wedrowniczy

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 24 wrz 2003, 10:03

Nikt_name napisał:
Skupa, mamy większy problem. Jak na ten moment, naramienniki wędrownicze wydają mi się osiągalne w naszym Środowisku tylko pod warunkiem, że przekształcisz siódmą w drużynę o specjalności wędrowniczej, a ty się już martwisz o to, jak będą wyglądać na pagonach...
po pierwsze to nie będę przekształcał "Siódmej" w drużynę o specjalności wędrowniczej, bo wędrownictwo nie jest specjalnościa a nazwewnictwem metodyki w którą sie mam teraz posługiwać.

po drugie, nie muszę przekształcać, puki co, całej naszej drużyny w wędrowniczą, bo jak sam zresztą wiesz, bo jak by na to nie spojrzeć jesteś jej druzynowym, działamy w dwuch lutonach starszoharcerskim i wędrowniczym.

po trzecie, interesuje mnie jak beda wygladac nasze naramienniki, bo w najblizszym czasie, czyt roku, Ci co będą chcieli działać w pionie wędrowniczym, będą musieli zdobyć naramienniki. jak jeszcze prawde powiedziawszy nie wiem, ale w przeciagu najblizszych 10 dni powinienem miec juz zarys koncepcji
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 24 wrz 2003, 11:47

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 25 wrz 2003, 08:00

Ludzie jak daleko od siebie mieszkacie, że musicie używać forum do własnych wywodów? :P
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 25 wrz 2003, 10:00

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO

dh.Maniusia

Post autor: dh.Maniusia » 01 paź 2003, 08:38

...ja tez mam pare pyrtań...a raczej prosbe...ja własnie jestem swiezo upieczona wedrowniczka a zarazem druzynowa..bez pagonu...czy mozecie podsunac mi jakis wyczyn na pagon....albo opisac co w na ten pagon musieliscie robic....i jeszce jedno...prosze was...o opis jakis zbiorek wedrowniczych..za kazda rade i odzew do mnie wielkie dzieki...czuwaj!!!!!!

dziechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziechu » 01 paź 2003, 15:29

Jeśli chodzi o wyczyn to ja osobiście prowadziłem na HAL-y drużynę wędrowniczą, powolutku wsiakalem w wedrownictwo,przygotowywałem kilka zbiórek na ten temat i też wydawało mi sie ze powinienem jeszcze cos zrobic. Ze samo "szukanie, wychodzenie w swiat nie wystarcza". Okazuje sie ze to bylo sporo-otrzymalem od kapituly stopni starszoharc naszego hufca naramiennik wedrowniczy oczywiscie w sposob obrzedowy i zgodny z tradycja wedrownictwa(3 ogniska itd).
Powinnas najpierw sama zdobyc naramiennik zeby potem moc wtajemniczyc druzyne. Szukaj wszystkiego w dokumentach, dowiedz sie ile mozesz na temat wedrownictwa w necie, poznaj zasady dzialania takiej druzyny, napisz konstytucje druzyny, porozmawiaj z kims kto juz ma naramiennik-jesli takiej osoby nie ma w hufcu to napewno znajdziesz ja w Choragwii. Pomysly na zbiorki?, Coz trudno to jednoznacznie okreslic-pomysly na zbiorki powinny wynikac z tego jakie to srodowisko-jakie maja zainteresowania , co chca robic. To od Was-nie od Ciebie zalezy co bedziecie robic na zbiorkach-przedewszystkim okreslcie cele a potem poprzez akcje i zbiorki je realizujcie.
"Wyjdz w swiat-zobacz, pomysl, pomoz czyli dzialaj"
powodzenia
phm Jaro spod Giewonta HO

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 06 paź 2003, 20:41

Mnie martwi co innego (bo akurat pagony przy żeglarskiej olimpijce posiadam... :) )

Co ma zrobić stary... Wilk (ostatnio nawet morski) - żeby nie powiedzieć piernik, który nadal jeszcze coś robi, w dodatku w środowisku, które zdecydowanie pretenduje do wędrowniczego, w dodatku mając już stopień H.O., również phm? Albo wiekowy harcmistrz, nadal się udzielający, pracujący z takim środowiskiem (oczywiście na miarę swych sił).

Rozpocząć próbę na rózni z harcerzami? A może znaleźć wlasną drogę próby (bo podział obowiązków i wolnego czasu zdecydowanie inny, waga problemów też)?

Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 07 paź 2003, 20:10

panwac napisał:
Co ma zrobić stary... Wilk (ostatnio nawet morski) - żeby nie powiedzieć piernik, który nadal jeszcze coś robi, w dodatku w środowisku, które zdecydowanie pretenduje do wędrowniczego, w dodatku mając już stopień H.O., również phm? Albo wiekowy harcmistrz, nadal się udzielający, pracujący z takim środowiskiem (oczywiście na miarę swych sił).
Podejmę się odpowiedzi na to pytanie, choć poniższa wypowiedź nie jest moim własnym przemyśleniem.

Instruktor, nie będący w wieku wędrowniczym, nie podejmuje się próby wędrowniczej. W przypadku instruktora naramiennik jest oznaką przeszkolenia do pracy tą metodyką. Szkolenia takie przeprowadzać będą referaty wędrownicze i kształceniowcy z Szarej Drużyny.

W razie nieścisłości autora tej mysli proszę o sprostowanie :)
phm. Bartosz Myszkowski

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 paź 2003, 00:10

P.S.T. napisał:
Jestem osobą, która jest ledwo podzastepowym.
Ale mogę powiedzieć Ci tak.
U nas w HZD istnieje coś takiego jak kapituła pagonu wedrowniczego. Stanowią ja wszyscy, którzy mają Pagon.
Kapituła składa się w sumie z 3 osób. Naturalnie kadra.
Kapituła zajmuje się wręczanie pagonu i jodełek.
Myślę, że w Twoim hufcu na pewno jest ktoś, kto ma pagon.
Niech wręczy go np. Tobie i Twoim przybocznym, a Wy zajmijcie się ewentualnym rozdaniem pagonów dla szeregowych.
Pozdrowienia z Piotrkowa
pitra P.S.T.
Słuchajcie, nie mylmy pojęć, ja bardzo proszę po raz kolejny... PAGON to masz na mundurze, a na niego zakładasz NARAMIENNIK WęDROWNICZY. To tak jakbym zamiast krzyża mówił Broszka Harcerska. Albo Znaczek Harcerski...
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 paź 2003, 00:12

P.S.T. napisał:
w moim środowisku jodełka jest pewnego rodzaju wyróżnieniem. to jest pierwszy stopien wtajemniczenia wędrowniczego.
I dlatego jodełka jest tak ważna... W historii mojej drużyny około 20 osób miało jodełki
A pagon to jest u nas wielkie wyróżnienie....
Kiedyś widziałem drużynę wędrowniczą... wszyscy mieli pagony wędrownicze...
Zdziwilo mnie to, bo u nas to jest coś baardzo ważne. I bardzo wartościowe.
Po pierwsze jak pisałem - NARAMIENNIKI. Po drugie - troszkę nie rozumiecie chyba idei naramiennika. To nie jest Wielki MEdal Za Wytrwałość. To OZNACZENIE wędrownika. JEstem wędrownikiem - wkroczyłem na drogę wędrowniczą. Więc niech nie dziwią cię takie sprawy. A jodełka została wewnątrznym oznaczeniem ruchu RPM Wędrownictwo.
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 paź 2003, 00:14

Maciaf napisał:
Bo faktycznie - jak zdobyc stopien HO kiedy jest sie druzynowym zuchowym i nie pracuje w druzynie wedrowniczej? A przeciez chcac byc dobrym przewodnikiem powinnismy zdobyc przynajmniej 5 stopien.
Każdy instruktor - ten młody, poniżej 25 roku życia powinien uczestniczyć we wspólnocie wędrowniczej. W hufcu, szczepie - wszystko jedno. BEz tego nie rozwija się w pełni. A później i tak jest za późno na nadrabianie stopni harcerskich.
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 paź 2003, 00:16

Nikt_name napisał:
Skupa, mamy większy problem. Jak na ten moment, naramienniki wędrownicze wydają mi się osiągalne w naszym Środowisku tylko pod warunkiem, że przekształcisz siódmą w drużynę o specjalności wędrowniczej, a ty się już martwisz o to, jak będą wyglądać na pagonach...
Przepraszam, czy dalej macie ten PATOLOGICZNY problem? Chyba ktoś czegoś u was nie rozumie ehh. Ja założę drużynę o specjalności zuchowej ;)
I love BP

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 11 paź 2003, 11:37

--
Igor Kuranda HO

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 paź 2003, 20:44

Nikt_name napisał:
Nie lubię, jak ktoś podaje moje wypowiedzi jako przykład kretynizmu... co nie zmienia faktu, że ta sie do tego nadaje idealnie:) Problemu już nie mamy; ty masz jednak problem - z powstrzymywaniem sie od ironicznych komentarzy. Radzę nad tym popracować w ramach harcerskiego samodoskonalenia. Ja w ramach tegoż uzupełniłem moje braki w wiedzy o wędrownictwie i czuję się wyśmienicie.
Chyba mnie nie zrozumiałeś, a od razu mnie oceniłeś :/

Nie chodzi mi o twoje podejście, tylko o podejście twojego hufca. WęDROWNICTWO to GRUPA WIEKOWA. Taka sama jak zuchy, czy harcerze starsi. Czy może być specjalność zuchowa? NIE. No właśnie.
I love BP

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 11 paź 2003, 23:09

--
Igor Kuranda HO

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”