Prawo Harcerskie od trochę innej strony...

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 30 mar 2006, 18:16

delta pisze:Czy kiedy coś nam nie wychodzi, nie udaje się nam, mamy - zgodnie z tym, że "harcerz jest zawsze pogodny" - w każdych okolicznościach robić dobrą minę do złej gry? Wmawiać sobie i innym, że wszystko jest OK i że "będzie dobrze", bo "jakoś się ułoży"?! Bo przecież optymizm to m.in. skłonność do widzenia WSZYSTKIEGO w najkorzystniejszym, jak najlepszym świetle!
na samym początku, punkt ten brzmiał +- "skaut nawet w trudnościach cały czas się śmieje", ale potem został zmieniony, bo brzmiał dość kontrowersyjnie. wolę sobie powtarzać (choć też raczej nie mam problemów z problemami ;) ) "skaut mimo przeciwności losu ciągle pogwizduje". ot, pomaga. włącza się tryb "co, ja nie dam rady?" :D działanie łagodzi, działanie pomaga :]
Alkohol został wymyślony przez ludzi i DLA LUDZI! Jeśli skorzystamy z tego z umiarem, zdając sobie sprawę z tego, jakie skutki niesie za sobą nadużywanie, to dla mnie jest to OK. Szampan w Nowy Rok, piwo na imprezie? Czemu nie? Z UMIAREM!
Niektóre leki są na bazie alkoholu; co wtedy?
liberalnie, jestem za.
A co z punktem, który mówi o tym, że "harcerz jest karny i posłuszny rodzicom i wszystkim swoim przełożonym"? Niestety, nie zawsze jest tak, że zgadzamy się z naszymi rodzicami, czy przełożonymi. Nierzadko nie są oni dla nas autorytetami. Coraz częściej choćby instruktorzy harcerscy nie mają pojęcia, jak rozmawiać, jak działać. Dlatego dochodzi do nieporozumień, różnicy zdań. I jak wtedy instruktor ma być dla nas autorytetem?
ten punkt też od początku zakładał, że skaut winien być karny i posłuszny, ale dopuszczał a nawet popierał konstruktywną krytykę, nie mechaniczne wykonywanie. zmieniać świat, który jest nie taki, jaki powinien - nie trwać :)
rojek pisze:może harcerze subtelnie domagają przyzwolenia na picie alkoholu?
ktoś mógłby wreszcie wpaść na ten pomysł. niech "magiczna dycha" będzie znowu aby ćwiczyć charakter a nie ograniczać.
g00rek pisze:Nie sprowadzajmy prawa harcerskiego do połowy ostatniego punktu!!!
ten nasz komisarz, to mądry gość jest ;)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 31 mar 2006, 14:25

Hej KAmilko kamilko:) Widże,że i pisać też tutaj zaczęłaś i tak druhno trzymać. I zdejmij ten monitor z głowy, bo się w końcu przedźwigniesz. :-D :-D
Dobra rada - uzupełnij wszystkie dane personalne w profilu, bo Cię "Obcy wytropią" :D i może być źle.
Pozdro,a resztę przepraszam za mały offtopic.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2006, 14:36 przez marzenka, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”