Prawo Harcerskie od trochę innej strony...

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 06 mar 2006, 21:20

Ja natomiast, nie maiłem raczej nigdy problemu z przestrzeganiem punktu, który sprawił Ci tyle problemu. Urodziłem się po prostu optymistycznie nastawiony do życia. Niestety muszę stwierdzić, że byłem ostatnio na zbiórce jednej z drużyn wędrowniczych, na której poruszono właśnie ten temat. Z wypowiedzi wędrowników wynikało, że największy problem mają z przestrzeganiem 10 punktu. W świecie, w kórym większość ludzi, którzy nie należą do zhp, większość imprez kojaży z alkoholem, trudno jest się od tego ustrzec. Niestety trochę jest w tym prawdy. Wdrownicy to uczniowie szkół średnich, studenci... A jeżeli ktoś twierdzi, że na studiach nie ma imprez zakrapianych alkoholem - to chyba nigdy nie studiował;p. Mniejszy problem stanowią narkotyki, jednak palenie tytonu znowu wraca do mody - niestety.
pwd. Paweł Litorowicz HO

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 07 mar 2006, 20:06

Studenci często organizują sobie imprezy zakrapiane alkoholem. No i?
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 07 mar 2006, 22:25

No i to stanowi problem w kontekście prawa, które mówi: "...Nie pije napojów alkoholowych..."
pwd. Paweł Litorowicz HO

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 08 mar 2006, 09:40

..bo jeśli się jest studentem i uczestniczy w takowych imprezach, to niektórym trudno się oprzeć potrzebie "bycia takim jak reszta", bo jak ma moje oko, to niepicie bardzo alienuje w niektórych śrdowiskach - widzę po sobie. Nie mam absolutnej ochoty jeździć na wycieczki z moją klasą (studium turystyczne) bo doskonale wiem, że ja chcę jechać zwiedzać i jak najwięcej zobaczyć, a oni imprezować - czego to ja się nie nasłuchałam o tych bibach... ygh. No ale wracając do tematu, to nie wszyscy są na tyle twardzi żeby wytrzymywać w postanowieniu niepicia i po prostu włączają się w ogólny nurt...

ogólnie oprócz spraw związanych z pracą i posłuszeństwem przełożonym to nie widzę innych problemów z Prawem, które mogłyby dotyczyć tylko wędrowników...
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 mar 2006, 22:14

I znowu zacznie się kolejna dysputa o 10 punkcie. Rany. Nie wystarczą wam te setki postów w innych wątkach, napisane na ten temat? Tam już wszystko zostało powiedziane... Nie sprowadzajmy prawa harcerskiego do połowy ostatniego punktu!!! :|
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 mar 2006, 23:01

POPIERAM !!!!:~(

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 10 mar 2006, 11:02

swoją drogą - jeśli ciągle jest ogromna potrzeba rozmawiania o tym...
jeśli coś komuś nie przeszkadza, to się o tym nie rozmawia, bo i po co. tymczasem na ten temat moznaby ksiązki pisać. może harcerze subtelnie domagają przyzwolenia na picie alkoholu? :)
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 10 mar 2006, 11:53

Tak ? Małżonkowie zniesienia ślubów, studenci uczelni, księża kościoła, a politycy ...demokracji / ci u władzy/:D:D:D

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 10 mar 2006, 13:07

Proponuję wrócic do tematu. Dh. Gosia dodała ten wątek ze szczerą nadzieją, że wypowiedzą się w nim zainteresowani , po to ażeby na tej podstawie wyciągnąć pewne wnioski. Gosia prowadzi na ten temat badania i prosiłabym o wypowiadanie się w temacie. Przecież nie każdy musi pisać na każdy temat.
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
Referat Wędrowniczy Chorągwi Kieleckej
KH Kielce- południe

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 11 mar 2006, 13:05

Droga Druhno ! Na tym Forum bodaj najwięcej postów zostało napisane "w tym temacie " /okropne określenie/ - wystarczyłoby na doktorat. Czy Druhna nie zna pojęcia "zmęczenie materiału" . I czy wszyscy dyskutujacy mają się powtarzac ?!>:(
Sam sposób rozpoczęcia świadczy o tym, że zaznajomienie się z "dorobkiem " forum zostało pominięte.???

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 11 mar 2006, 13:07

PS. A Prawo Harcerskie ma tylko.....jedną stronę:D:D:D

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”