Wyjątek z rozkazu: Grzegorz Skonieczny

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Gustaff
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gustaff » 29 kwie 2011, 06:56

Dareks pisze:
Trzeci pisze:Chyba ze przewodniaczacy Komisji Rewizyjnej ma konszachty z opiekunem proby co nie Gustaff ;p
jakieś konkrety druhu czy tylko czcze gadanie żeby się popisać na forum?
Ja mogę dostarczyć konkretów i zamierzam zrobić to już niedługo ;)

I skończy się to Wasze "sobiepaństwo"

Żeby nie być gołosłownym:

"otwieram, zamykam i przyznaję"...
Członek Referatu Wędrowniczego
ZHP Chorągwi Krakowskiej

Członek Komendy
9 Podgórskiego Szczepu "UROCZYSKO"
Ds. współpracy z partnerami

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 29 kwie 2011, 09:38

Trzeci pisze:
dokumenty pisze:"... Członkowie zwyczajni ZHP mają obowiązek:
1) dbać o dobre imię i dobro Związku, kierować się zasadami określonymi w Prawie
i Obietnicy Zucha oraz Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim,
2) stosować się do postanowień Statutu ZHP oraz przestrzegać przepisów i regulaminów ZHP
A niespełnianie tych warunków nie wystarczy?
Wystarczy, ale trzeba to formalnie przeprowadzić (i udowodnić).
No i wtedy to nie jest "samorozwiązanie" o którym pisałeś.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
Kontakt:

Post autor: hubcio » 29 kwie 2011, 10:21

Trzeci pisze:4. Hufiec Radom usunal go ze swoich szeregow (czekali az minie mu 25 lat i nie bedzie instruktorem)
Jako Komendant Kręgu Starszyzny Harcerskiej protestuję - skończył 25 lat i stałby się Członkiem Starszyzny Harcerskiej, dalej płaciłby składki i działał - nie zmuszajmy ludzi na siłę aby stawali sie instruktorami.
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

Dareks
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dareks » 29 kwie 2011, 10:27

Gustaff pisze:Ja mogę dostarczyć konkretów i zamierzam zrobić to już niedługo ;)

I skończy się to Wasze "sobiepaństwo"

Żeby nie być gołosłownym:

"otwieram, zamykam i przyznaję"...
gdyby druh tak na bieżąco śledził wszystkie poczynania wspomnianej Kapituły Stopni Wędrowniczych, której pracą druh z niewiadomych przyczyn się tak interesuje, to wiedziałby druh że wyżej zacytowany rozkaz został sprostowany po konsultacji z druha przełożonym...
Pozdrawiam
Darek

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 29 kwie 2011, 11:02

Sprawa jest prosta.
Komendant hufca oraz HKSI lwiedząc o zarzutach wobec Grzegorza Skoniecznego powinien(nie musiał) zasięgnąć opinii na temat w/w osoby u jego byłych przełożonych.

W tej chwili sprawę będzie ciężko odkręcić.
Pozostaje SH .
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Dareks
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dareks » 29 kwie 2011, 11:23

Gustaff pisze:Veto?
pozwolę sobie w tym miejscu na szerszy komentarz do całej zaistniałej sytuacji...
Odniosę się do dwóch płaszczyzn- internetowej (nazwijmy to społecznej) oraz harcerskiej.
Jeżeli chodzi o tą pierwszą, to zachowanie Druha ma wszelkie symptomy trollowania (trudne słowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie) gdyż zakładanie wątku/pisanie posta nie mającego nic wnieść a tylko służyć pokazaniu się w sieci tudzież wywołaniu burzy takim trollowaniem jest.
Dodatkowo istnieje coś takiego jak netykieta (trudne słowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta) mówiąca o tym że należy unikać tzw. off-topikowania a wątek Kapituły Stopni Wędrowniczych w niczym nie łączy się z wątkiem z tematu.
Jeżeli chodzi o sprawy harcerskie, to co Druh chciał uzyskać takim wątkiem na forum? Doprowadzić do unieważnienia decyzji KSI i Komendanta Hufca pod wpływem emocji społeczności forumowej? Podważyć kompetencje KSI i Komendanta? Istnieją formalne drogi załatwiania takich spraw i tylko one mają moc prawną. A z tego co wiem żaden wniosek Druha w tej sprawie nie wpłynął do odpowiedniego organu ZHP ani ustnie ani pisemnie.
Kolejnym wątkiem tej sprawy jest staranie o zachowanie dobrego imienia środowiska w którym się działa i tzw. "pranie brudów" we własnym gronie a nie publicznie. Rozumiem, że Druha to nie dotyczy i hufiec, który Druha przyjął pod swoje skrzydła można zmieszać z błotem na forum bez wykorzystania innych metod załatwienia sprawy?
Jeżeli chodzi o pracę KSI w tym hufcu nikt nie ma do jej pracy zastrzeżeń, oprócz Druha. A jeżeli ta komisja jakimś cudem jednak źle działa, to może trzeba się przyglądnąć dokładnie jej pracy, a zwłaszcza realizowanej przez Druha w tej właśnie komisji próbie przewodnikowskiej? Fakt, jak to Druh ujął "Raz każdy może się pomylić", trzeba więc przyglądnąć się uważnie zamknięciu próby...
I jeszcze na koniec sam złamię wspomnianą netykietę i wtrącę coś spoza tematu, ale w odniesieniu do zarzucanego "sobiepaństwa" a przez innego Druha kumoterstwa... radzę zastanowić się Druhowi kto jest jego opiekunem próby wędrowniczej i jak to można nazwać.

Tyle w temacie. Szkoda, że społeczność forum musiała brać udział w tym przedstawieniu wylewania żali przez jednego harcerza...
Pozdrawiam
Darek

Gustaff
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gustaff » 29 kwie 2011, 12:20

Odpowiem Druhowi, przynajmniej się postaram, najlepiej jak potrafię.

Opiekunem MOJEJ próby wędrowniczej, była moja bezpośrednia przełożona. Posiada naramiennik wędrowniczy, ukończony kurs drużynowych wędrowniczych i obecnie stopień HR'a. Uważam, że była najlepszą osobą do opieki nad moją próbą.

Co do trollowania... Ja po prostu podzieliłem się informacją, że tak zasłużony dla ZHP w wielu Hufcach Polski, harcerz w końcu otrzymał stopień przewodnika.
Mam nadzieję, że nie ujawniłem jakiejś poufnej informacji?
ZAPYTAŁEM - nie stwierdziłem faktu - na końcu postu "Veto?"... no przecież, może ktoś się z tą decyzją nie zgadza?

Jestem wdzięczny Hufcowi Kraków-Podgórze, że wziął mnie pod swoje skrzydła. Obiecuję, dam z siebie wszystko. Będę pracował najciężej jak potrafię, dla dobra wszystkich.

Za http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_internetowe Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.
Członek Referatu Wędrowniczego
ZHP Chorągwi Krakowskiej

Członek Komendy
9 Podgórskiego Szczepu "UROCZYSKO"
Ds. współpracy z partnerami

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 kwie 2011, 15:26

Jeśli Gość wyżalił się tu na forum to może znaczyć że w tym hufcu coś jest nie teges z przepływem informacji lub z właściwym reagowaniem na uzyskaną informację. To chyba proste nie ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 29 kwie 2011, 15:40

Dareks pisze:pozwolę sobie w tym miejscu na szerszy komentarz do całej zaistniałej sytuacji...
Odniosę się do dwóch płaszczyzn- internetowej (nazwijmy to społecznej) oraz harcerskiej.
Jeżeli chodzi o tą pierwszą, to zachowanie Druha ma wszelkie symptomy trollowania (trudne słowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie) gdyż zakładanie wątku/pisanie posta nie mającego nic wnieść a tylko służyć pokazaniu się w sieci tudzież wywołaniu burzy takim trollowaniem jest.
Dodatkowo istnieje coś takiego jak netykieta (trudne słowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta) mówiąca o tym że należy unikać tzw. off-topikowania a wątek Kapituły Stopni Wędrowniczych w niczym nie łączy się z wątkiem z tematu.
No i kto tu się popisuje....
A wątek jak napisał Sikor (Witam) widocznie potrzebny jest skoro wzbudza takie kontrowersje..
Dareks pisze:Jeżeli chodzi o sprawy harcerskie, to co Druh chciał uzyskać takim wątkiem na forum? Doprowadzić do unieważnienia decyzji KSI i Komendanta Hufca pod wpływem emocji społeczności forumowej? Podważyć kompetencje KSI i Komendanta? Istnieją formalne drogi załatwiania takich spraw i tylko one mają moc prawną. A z tego co wiem żaden wniosek Druha w tej sprawie nie wpłynął do odpowiedniego organu ZHP ani ustnie ani pisemnie.
Może wpłynie kto wie......
Dareks pisze:Kolejnym wątkiem tej sprawy jest staranie o zachowanie dobrego imienia środowiska w którym się działa i tzw. "pranie brudów" we własnym gronie a nie publicznie. Rozumiem, że Druha to nie dotyczy i hufiec, który Druha przyjął pod swoje skrzydła można zmieszać z błotem na forum bez wykorzystania innych metod załatwienia sprawy?
Jeżeli chodzi o pracę KSI w tym hufcu nikt nie ma do jej pracy zastrzeżeń, oprócz Druha. A jeżeli ta komisja jakimś cudem jednak źle działa, to może trzeba się przyglądnąć dokładnie jej pracy, a zwłaszcza realizowanej przez Druha w tej właśnie komisji próbie przewodnikowskiej? Fakt, jak to Druh ujął "Raz każdy może się pomylić", trzeba więc przyglądnąć się uważnie zamknięciu próby...
I jeszcze na koniec sam złamię wspomnianą netykietę i wtrącę coś spoza tematu, ale w odniesieniu do zarzucanego "sobiepaństwa" a przez innego Druha kumoterstwa... radzę zastanowić się Druhowi kto jest jego opiekunem próby wędrowniczej i jak to można nazwać.
Tyle w temacie. Szkoda, że społeczność forum musiała brać udział w tym przedstawieniu wylewania żali przez jednego harcerza...
To brzmi jak groźba....
Zachowanie dobrego imienia poprzez zamiecenie brudów pod dywan? Może właśnie to jest droga aby publicznie piętnować patologie,kumoterstwo oraz hipokryzje zarówno w hufcach jak i całym związku, kto to wie...
Dareks pisze:Tyle w temacie. Szkoda, że społeczność forum musiała brać udział w tym przedstawieniu wylewania żali przez jednego harcerza...
Czy szkoda to czas pokaże.....
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 29 kwie 2011, 20:28

A mi się podoba, że Gustaff nie wstydzi się poruszać tutaj trudnych tematów. Forum ZHP jest od tego by na nim pisać o sprawach ZHP.
Czy druh Grzegorz prowadził kurs HSP w hufcu Jastrzębie Zdrój (2006r) ?
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”