poradnik harcerski

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 01 kwie 2011, 10:33

Może ktoś powiedzieć że się czepiam ale po protu tak myślę.Mam pytanie czy strona poradnika a dokładniej www.poradnikharcerski.pl ma czemuś służyć czy będzie tam tylko to co teraz się na niej znajduje bo jeżeli tak to widzę kolejne głupie kroki GK-i ponieważ za hosting się płaci. Zrozumiałbym gdyby coś na tej stronie się działo a nie jeden list i kasa w błoto... ZADŁUŻAJMY SIę DALEJ!!!

POWODZENIA

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 kwie 2011, 18:43

Tomek, nie przesadzaj! Stron poradnikowych w necie jest pełno. Sztuka oddzielić ziarno od plew! Albo poduczyć się angielskiego i skorzystać z świetnych stron BSA.
W ogóle, to nic gorszego od gotowców i ściągawek i oczekiwania że ONI, tj ta brzydka "wadza" wszysto zrobi, dopilnuje, przygotuje. I jeszcze jedno, akurat nie sądzę, by TA strona generowała jakiś....dług. Wiesz, jestem instruktorem Wydziału Kształcenia Kadry GK ZHP, działam w zespole harcmistrzowskim i MIŁO MI że masz mnie za "głupią Giekę :D
Jeśli uważasz TO, co uważasz, to załóż np. stronę podobną do tej, która generuje koszty mojej firmy: www.hr.bci.pl i pokaż coś ...mądrego, albo siadaj za kompa i pisz do poradnikaharcerskiego.pl, jako jeden z autorów.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 20:29 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 03 kwie 2011, 20:35

W końcu ktoś się odezwał :)

Po pierwsze nie napisałem w poprzednim poście że za głupia GK-e tylko uważam że to głupi krok (a to moim zdaniem zasadnicza różnica)jeżeli nic na tej stronie nie będzie bo przecież zadałem pytanie i czekam na odpowiedz (czy będzie czy nie) jeżeli będzie to się ciesze i może nawet będę korzystał i czytał poza tym ciekaw jestem jak może nie generować długu (dla mnie zapłacić za coś co nic nie wnosi w życie zhp to wyrzucanie kasy w błoto i generowanie długu a załóżmy 100zł rocznie to niby nic ale przy zadłużeniu takim jak mamy teraz czyli 6,5mln to nadal bardzo dużo i myślę że w tym momencie powinno być tak że wydanie 1zł jest bardzo dobrze przemyślanym krokiem)? za darmo ktoś nam hosting dał? nie mogę uwierzyć a jeżeli się mylę to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 20:44 przez Tomasz18, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 04 kwie 2011, 08:17

Nie wiem dokładnie, jak wygląda w szczegółach udział poszczególnych stron związkowych w całościowym rozwiązaniu funkcjonowania stron harcerskich w necie, ale nie jest to odrębny hosting tej strony, tak jak nie są odrębnie wykupywane strony pozostałe. Akurat cały zespół WNT solidnie o to dba, by skąpe srodki się nie marnowały. CZyli Twoje obawy akurat tu sa nietrafione. Inna sprawa, to merytoryczna współpraca - widać brak chętnych autorów. Nie odpowiedziałeś mi, czy np TY chcesz z tą strona współpracować, jako autor?
Dla mnie problem leży albo w braku zainteresowania odbiorców, albo w braku chętnych do redakcji. I na to pole bym przeniósł dyskusję. Skoro w necie jest bardzo dużo stron "niezależnych", opłacanych prywatnie, i mają one zarówno ciekawe zespoły redakcyjne jak i bardzo dużą "oglądalność" , to widać warto jednak tworzyć takie strony. I nie jest to "głupi pomysł". A może utarł się pogąd, ze co firmuje Gieka, to.......? To dopiero jest głupie !

Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 04 kwie 2011, 08:44

a Więc odpowiadam na druha pytanie. chętnie pomógłbym w tworzeniu tej strony lecz nie czuje się na siłach do pisania poradników. lecz mogę pomóc np w tworzeniu grafiki i innych spraw związkowych z grafiką komputerową ponieważ to umiem. Co do sugestii druha że wszystko co firmuje GK-a jest głupie z tym się nie zgadzam. ale są sprawy które są głupie. a co do druha strony do której linka dostałem w 1 odpowiedzi to szacunek. fajna, złożona, prosta, bez zbędnych dodatków. bardzo fajna i polecam wszystkim

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 04 kwie 2011, 18:52

Tomek, napisz maila do adminów tej strony, zgłoś chęć współpracy, a co do poradnika...Skoro jesteś dobry w grafice, do przystępnie napisz taką właśnie poradę ! Zobacz, ile jest stron Drużyn i Zastępów, nierzadko .....hmmm, fatalnych ! Internet, to harcóka w necie, nasze formy pracy wymagają nieco innego podejścia - uharcerzenia netu, ALE i przyswojenia sobie zasad, o których wspominasz :)
Gdybyś się nie dogadał z poradnikiem, to redakcja Haera czeka ;)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 18:53 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 04 kwie 2011, 20:27

Tomasz18 pisze:Może ktoś powiedzieć że się czepiam ale po protu tak myślę.Mam pytanie czy strona poradnika a dokładniej www.poradnikharcerski.pl ma czemuś służyć czy będzie tam tylko to co teraz się na niej znajduje bo jeżeli tak to widzę kolejne głupie kroki GK-i ponieważ za hosting się płaci. Zrozumiałbym gdyby coś na tej stronie się działo a nie jeden list i kasa w błoto... ZADŁUŻAJMY SIę DALEJ!!!

POWODZENIA
Zastanawiam się, skąd przekonanie, że strona zarządza GK ZHP. Ja nie wiem kto jest właścicielem, ale biorąc pod uwagę, że wszystkie przedsięwzięcia GK są realizowane w domenie zhp.pl to chyba jednak nie sprawka tej okropnej GK.
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 04 kwie 2011, 21:05

Kod: Zaznacz cały

http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl
[quote=""whois""]ABONENT:
firma:
Marron
ulica:
Gajcego 13/5
miasto:
92-610 Łódź
telefon:
+48.508518850
fax:
+48.422569235
ostatnia modyfikacja:
2008.03.03
REJESTRATOR:
NetArt Spółka Akcyjna S.K.A.
ul. Cystersów 20A
31-553 Kraków
Polska/Poland
+48.801 33 22 33
+48.12 297 88 10
+48.12 297 88 08
biuro@nazwa.pl[/quote]
I zejdźmy już z GK.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 21:06 przez Piszu, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 05 kwie 2011, 10:22

Mariusz, cała historia bierze się stąd, że ta "strona" jest reklamą wydawnictwa "Poradnik Harcerski". Wydawca "Marron". Co zresztą można przeczytać z listu druhny Naczelniczki. Nie wiem, czy to działanie uprawnione, ale skoro nie ma linków do zakupu książki, wiele osób mogło pomyśleć, że oto powstaje, za wiedzą i ze środków Gieki nowy poradnikowy Portal. Tym bardziej, że takowy, adresowany do zastępowych trochę mało wyraziście funkcjonuje w ramach zakładki "hacerze". Ot i tyle....

Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 05 kwie 2011, 12:37

popieram i Mariusza i Piotrka :) zadałem pytanie, dostałem odpowiedź która przekonała mnie. Lubie dostawać szybkie i sensowne odpowiedzi!!

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”