Strategia GK ZHP na oddłużenie się dzięki instruktorom Z

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 17 cze 2011, 22:05

Rafał, ale pytasz o SH, nie ZHR, prawda? ;)

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 22:19

rafal bednarczyk pisze:
Portal_Jedrusie pisze:Mogłem wymienić jeszcze wszystkie powstałe organizacje harcerskie i pseudoharcerskie, ZHR i SH to tylko przykład jak politycy rozczłonkowali harcerstwo (lewe - prawe czy prawe - lewe) ZHR poszło w prawo, SH w lewo)
a skąd Ty masz takie informacje ze ZHR poszło w prawo, a SH w lewo?
Bardzo chętnie dowiem się o jakichś dowodach lub konkretach.

pozdrawiam
Rafal
Moja ocena własna na podstwie doświadczeń życiowych, zresztą wystarczy przeczytac statuty obydwu Organizacji, ale to nie ten watek druhu Moderatorze.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 22:21 przez Portal_Jedrusie, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław Dybowski pwd
Instruktor Szczepu - Były Szczep >>JęDRUSIE<< W Łodzi
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

A legendę "Jędrusiów" poniosą w świat,
Z ognisk dym i przyjaciel nasz wiatr.

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 22:52

leon01 pisze:Druhu Rafale Moderatorze dyskusja jest na temat. Każdy z nas widzi problem i ma potrzebę podzielenia się nim z innymi. Możemy mieć różne zdania, ale łączy nas jedno- dobro naszej organizacji. Chcemy się tutaj wygadać. Nie chcemy tego robić tak jak inni na łamach GW, czy innych brukowców. A to czy ZHP zbankrutuje, czy nie, jest dla nas sprawą strategiczną. Mam nadzieję, ze dla Was w GK też.
Święte słowa... nie wolno zaprzepaścić stu lat pracy poprzednich pokoleń i szansy na udziału ZHP w wychowywaniu pokoleń nastepnych z powodu marnych kilku milionów, ale w proces wychowywania młodych ludzi wchodzi też pokazanie swego przykładu, a jak na razie w tej sprawie jest jak najgorszy. Może niewielu szeregowych harcerzy orientuje sie w sprawach tutaj poruszanych, a wiekszość nie ma nawet pojecia że ZHP ma kłopoty finansowe (ostatecznie to nie ich zadania), ale jednak ktos to czyta, dyskutuje i przekazuje nastepnym.

Ratować Związek trzeba, to najwazniejsze zadanie dlanas wszystkich, którzy noszą Harcerski Krzyż, a podkładka pod nim wymaga jednak nieco odpowiedzialności i doswiadczenia, a odpowiedzialnośc to takze wziecie na siebie tego małego słowa "przeprasza" jesli się popełniło błąd. To bedzie dobry przykład dla kazdego druzynowego, że nie ma ludzi nieomylnych w Związku, ale są odpowiedzialni za swe błędy i na tyle odwazni, by sie do nich przyznać. I o t tylko proszę.
Jarosław Dybowski pwd
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 17 cze 2011, 23:10

Portal_Jedrusie pisze:Moja ocena własna na podstwie doświadczeń życiowych, zresztą wystarczy przeczytac statuty obydwu Organizacji,
nie mam pojęcia jakie to doświadczenia życiowe, ale jeśli oceniasz te organizacje po statutach to zwrócę Twoja uwagę, ze literalnie nasz statut może wskazywać ze jesteśmy prawicową organizacja. A jesteśmy?
Poznaje ZHR od 1991 roku, a SH od początku jego powstania po zjeździe w Poznaniu w 1995 roku i mogę zaryzykować twierdzenie, ze ZHR w przeważającej masie jest tak samo prawicowy jak my, a tylko jego władze wywodzace się z ZHP-1918 są rzeczywiście prawicowe. Ale czy kiedy władze ZHP były lewicowe to cała organizacja tez taka była? A SH jest dużo baurdziej prawicowe niż my. I to wojujaco.
Portal_Jedrusie pisze:ale to nie ten watek druhu Moderatorze.
no mam nadzieje ze teraz łatwiej to zrozumieć. Ale nie ja zacząłem ten wątek o innych organizacjach w wątku o skladce dodatkowej:-)

pozdrawiam
Rafał
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 18 cze 2011, 07:04

rafal bednarczyk pisze:no mam nadzieje ze teraz łatwiej to zrozumieć. Ale nie ja zacząłem ten wątek o innych organizacjach w wątku o skladce dodatkowej:-)

pozdrawiam
Rafał
Napisanie przeze mnie o innych organizacjach nie odnosi sie do wątku, a tylko i wyłącznie miało na celu okreslenie mego negatywnego stanowiska wobec podziału ruchu harcerskiego. I to wszystko

Wrócę jednak do strategi druha Moderatora, bo po tej wypowiedzi zostałem zbity z "pantarei ;-))". Post druha Moderatora przeraził mnie i to poważnie. Zamiast wyjasnić o co druhowi Moderatorowi chodzi (co dość niejasno teraz wyjasnił) powstał post o zabarwieniu "biura windykacyjnego" lub wójta Wilkowyj.

Biorąc pod uwagę przynaleznośc druha Moderatora do Głównej Kwatery wywarło to na mnie dość niemiłe wrazenie w pewien sposób potwierdzające me zdanie o oderwaniu się góry od dołu.

Takie wypowiedzi przedstawiciela GK-i na forum są zawsze budzace niepokój, wrażenie nieomylności "funkcjonariuszy" GK-i wprawia mnie w zły nastrój i zaczynam warczeć.

Jest to tak samo błędna strategia postępowania jak nieodżałowanej pamieci uchwała.
Zasada "MY WIEMY LEPIEJ" dobrze sie trzyma.

Druhu Moderatorze, skórzany sznur nie jest atrybutem nieomylności, jest symbolem pełnienia funkcji która ma wpływ na działalność całego Związku i wymaga nieco przemyślenia wypowiedzi.

Oczywiście jest to moja szczątkowa ocena pojedynczej wypowiedzi i zapewne w GK są ludzie którzy przewidują reakcję na swe słowa, szkoda tylko, że zabrakło Ich przy tworzeniu tamtej nieszczęsnej uchwały.

Pozdrawiam
Jarosław Dybowski pwd

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 18 cze 2011, 09:18

Druhu Jarku, a kiedy druh rozmawiał z jakimś reprezentantem GK w realu? Zdecydowana większość pod skórzanym sznurem nosi zwykłe harcerskie serce. Są nieliczne wyjątki, ale jest ich tak mało, że nie wolno w czambuł wszystkich potępiać.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 18 cze 2011, 11:06

leon01 pisze:Druhu Jarku, a kiedy druh rozmawiał z jakimś reprezentantem GK w realu? Zdecydowana większość pod skórzanym sznurem nosi zwykłe harcerskie serce. Są nieliczne wyjątki, ale jest ich tak mało, że nie wolno w czambuł wszystkich potępiać.
Odpowiadam więc - 5 czerwca z hm Massalskim parę słów zamieniłem - widujemy sie co roku ze dwa razy ... wymieniamy grzeczności itp. Z dh Naczelnik się przywitałem...
Druha Adama bardzo szanuję i w Jego harcerskie serce mocno wierzę więc dziwię sie że tamtej sprawy nie przemyslal jak należy.

Nie potepiam nikogo, po prostu sytuacja jaka się mi jawi nie jest jasna, znam wielu instruktorów z roznych srodowisk (głownie zwiazanych z imieniem Jedrusiow i AK) i czasem rozmawiamy nie tylko na tematy towarzyskie, ale rownież i ogólnozwiązkowe, oprócz tego czytam często forum i docierają do mnie czasem wydawnictwa .

Nie uogólniam więc, uczulam tylko na pewne niesmaczne sytuacje o których nawet trudno pisac bez podawania nazwisk, a tego robic nie będę.

Ludzie są tylko ludzmi i należy ich starac sie rozumiec, a nie traktowac przedmiotowo.

I tyle.

Jeszcze jedno, czasem moje wypowiedzi sa dość ostre i kontrowersyjne, za to przepraszam, taki mam styl prowadzenia dyskusji, mam jednak nadzieje, że staram sie prowadzić je na tyle merytorycznie, by wnosiy cos dobrego, bywam również czasem nieco niecierpliwy i zirytowany obecna sytuacja w Zwiazku, bo czegoś innego mnie nauczono lata temu, a co moge opisac jednym słynnym zdaniem
"TO MA BYC ZROBIONE, ZNACZY, PORZĄDNIE"

Swe zdanie na temat tej uchwały, jej konsekwencji wyraziłem jasno i dobitnie, nie chce sie rozdrabniac na rozplątywanie szczegółow, nie sądzilem tez że mój post wywoła taki odzew, ot luzne kilka zdan napisanych nudnej nocy w pracy...

Mam nadzieję, że moje kilkanascie zdań na ten temat wyjsniło tez moje motywy działania i moje stanowisko.

Pozdrawiam uczestników dyskusji i sądząc, że wypowiedziałem się na tyle szeroko w sprawie udział w tym watku na chwilę obecna pozwolę sobie zakończyć.
Jarosław Dybowski pwd

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 18 cze 2011, 21:35

Portal_Jedrusie pisze:Napisanie przeze mnie o innych organizacjach nie odnosi sie do wątku, a tylko i wyłącznie miało na celu okreslenie mego negatywnego stanowiska wobec podziału ruchu harcerskiego. I to wszystko

Wrócę jednak do strategi druha Moderatora, bo po tej wypowiedzi zostałem zbity z "pantarei ;-))". Post druha Moderatora przeraził mnie i to poważnie. Zamiast wyjasnić o co druhowi Moderatorowi chodzi (co dość niejasno teraz wyjasnił) powstał post o zabarwieniu "biura windykacyjnego" lub wójta Wilkowyj.
niestety nie jestem w stanie zrozumiec Twojej wypowiedzi bo nie znam wojta z Wilkowyj, a jako przedsiebiorca biuro windykacyjne rozumiem jednoznacznie. Parafrazujac wiec wypowiedz ksiecia Bogumila Radziwilla: "o nauke prosze"...
Portal_Jedrusie pisze:Biorąc pod uwagę przynaleznośc druha Moderatora do Głównej Kwatery wywarło to na mnie dość niemiłe wrazenie w pewien sposób potwierdzające me zdanie o oderwaniu się góry od dołu.

Takie wypowiedzi przedstawiciela GK-i na forum są zawsze budzace niepokój, wrażenie nieomylności "funkcjonariuszy" GK-i wprawia mnie w zły nastrój i zaczynam warczeć.
nie znamy sie wiec moge tylko tym wytlumaczyc zarzut, ze jestem "oderwany od dolu". Ja dzialam aktywnie na forum szczepu, jestem przewdoniczacym KSI w hufcu, przez pierwsze 3 miesiace po naszym wejsciu do GKi konczylem pelnic funkcje namiestnika meskiego w macierzystym hufca Warszawa-Mokotow. Oby wszyscy instruktorzy dzialajacy na poziomie GK ZHP, a nawet choragwi byli tak oderwani od dolu jak ja. Prosze zasiegnac opinii o moim zaangazowaniu na dole bo wyglaszanie takich opinii jest zwyczajnie krzywdzace.
Portal_Jedrusie pisze:Jest to tak samo błędna strategia postępowania jak nieodżałowanej pamieci uchwała.
Zasada "MY WIEMY LEPIEJ" dobrze sie trzyma.

Druhu Moderatorze, skórzany sznur nie jest atrybutem nieomylności, jest symbolem pełnienia funkcji która ma wpływ na działalność całego Związku i wymaga nieco przemyślenia wypowiedzi.
ponownie - nie znamy sie wiec ponownie sugeruje nie wyglaszanie takich opinii bez zasiegniecia opinii. Sugeruje skorzystanie z wlasnej rady i przemyslenie swojej wypowiedzi.

pozdrawiam
Rafal
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 19 cze 2011, 14:17

Uważam, że dyskusja moja z druhem Moderatorem przeradza sie w polemike oderwaną od problemu i nabiera zabarwienia dyskusji personalnej wobec czego pozwolę sobie pozostać przy własnym zdaniu. Moje wypowiedzi na tematy treści postów odnoszą sie do konkretnych wypowiedzi i moich odczuć z nimi związanymi.

Fakt, że druha Moderatora nie znam osobiście nie nakłada na mnie obowiązku poznawania Jego Osoby (choc może przy jakiejś okazji przyjemność zawarcia osobistej znajomości mnie spotka, czego sobie bardzo życzę) i dokonań przy udzielaniu odpowiedzi na posty. Oderwanie od dołu nie jest powiazane z brakiem pracy w jednostkach podstawowych, raczej ze sposobem myślenia. Oczywiscie są różne stopnie takiego stanu.

Moje posty są przeze mnie głęboko przemyślane.

Pozwole sobie jednak na wyjasnienie o które druh prosi.
Tekst postu typu - UWAGA, OSTATNIE OSTRZEŻENIE z biurem wundykacyjnym ma wiele wspólnego, kiedyś widzialem takie pismo, auć, na sam widok skóra cierpnie. A wójt z Wilkowyj, hm ... polecam obejrzeć sobie RANCZO na TVP Seriale, wtedy druh zrozumie co miałem na mysli, choc mysle że kilka odcinków jednak druh widzial i doskonale wie o co mi chodzi.

Pozdrawiam
Jarosław Dybowski pwd

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”