Strategia GK ZHP na oddłużenie się dzięki instruktorom Z

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 13 cze 2011, 08:47

leon01 pisze:... Zdecydowana większość nie ma potrzeby oglądania winnych poprzedniej uchwały odzianych w lniane worki, posypujących głowy popiołem i chłostających się po plecach. ...
Ale to byłby fajny event :D
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 13 cze 2011, 10:31

Druhu Leonie :) Wszak Druh Jarosław wyraził swoje zdanie na temat akcji. Czemu zabrania mu Druh wypowiedzi? Każdy ma prawo do wolnych i nieskrępowanych w duchu swoich odczuć, ale z zachowaniem szacunku do innych, wypowiedzi. Tyle, że pewne określenia Druha Jarka są troszkę przesadzone w moim odczuciu.

Poszedł bym krok dalej :) GK'a dobrze by postąpiła uchwalając uchwałą, która by w jakiś sposób wyrażała popełniony błąd. Nikt nie każe głów sypać popiołem :) Zwykłe przepraszam. A dobrze by postąpiła, bo jak to Druh Jarek powiedział, odreanimowała by troche trupa (w prawdzie w innym rozumieniu Dh Jarek to napisał;-) i to myślę z powodzeniem ;-) Dużo osób poczuło się urażonych i słusznie, czasu nie zmienimy, ale coś zawsze można naprawić, troche naprostować :-) Tutaj akurat ważny jest cel, jak Druh Leon napisał tj. reanimacja finansów związku, a w tym aspekcie nie ma co się unosić sarmancką dumą. Trzeba się wykazać odrobiną rozsądku i zacząć coś robic i tu też Druh Leon napisał. Uchwała z pewnym sprostowaniem to było by dobre działanie na początek, a także kop motywacyjny. Wszak przykład idzie z góry, a nie od dziś wiadomo, że jeżeli pojawi się przepraszam, to i z drugiej strony będzie łatwiej zapomnieć, wybaczyć, podziałać ;-)

Także Druhu Leonie, nie ma co zamykać w drewnianym pudle ognia :) Trzeba go zgasić i dopiero zamknąć.
Poza tym lepiej dla związku, aby dotrzeć do takich osób jak Druh Jarek, którzy czekają na pewne słowo po czym przeleją pieniążki. Jest ich dość spora grupa, a bynajmniej ja dość sporą grupę instruktorów o takim podejściu znam. Uzyskana kwota z pewnością ułatwiła by spłate długu.

Natomiast sam wierzę, że GK postara się sprawy finansowe, a także sprawy morali instruktorów naprostować, a z drugiej strony wierzę, że instruktorzy wykażą się dozą cierpliwości oraz zrozumienia, że każdy popełnia błedy i nikt nie jest idealny :-)

Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni ton i szacunek do innych wypowiedzi, bo dyskusja tutaj była bardzo burzliwa i nacechowana złymi emocjami, mimo również dobrych argumentów.

Wierzę, że następne wypowiedzi będą merytoryczne, nie zaś podktowane chwilą i emocjami ;- )
Jak to się mawia "Emocje to zły doradca"..
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 10:39 przez jox, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Paweł Pyszel HO

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 16 cze 2011, 23:30

Kiedyś wypowiadałem sie na temat czytania ze zrozumieniem...

Więc musze sprostować...

Nie chcę nowej organizacji, bo jak napisałem to MOJE HARCERSTWO. Po latach wróciłem do czynnej działalności w swym Hufcu ( i kilkoro z moich przyjaciół ze szczepu), widzę jednak wiele rozbieżności między GK-ą, a tzw. szarymi harcerzami ( o instruktorach - politykach - politykierach nie będę pisał, bo mnie to razi)

Jak napisałem czuję się urażony sytuacją, nie osobiście, ale gdzieś wewnątrz, podświadomie.
Nie zamierzam płacić tej nieszczęsnej daniny (haraczu), bo została powołano do życia bezprawnie... i tylko dla tego. Mogę przeznaczyć (i przeznaczam co rok) więcej PLNów dla ZHP niż te nieszczęsne 80... ale nie zniosę przedmiotowego traktowania harcerstwa jako własnego folwarku GK-i. I wszystko.

Podział harcerstwa na wcześniejsze organizacje typu ZHR i SH itp. uważam za największy błąd jakiego się dopuszczono, nie potrafię tego ORSZY wybaczyć. Awantura o prawo do Krzyża, itp. animozje nie maja nic wspólnego z harcerstwem, to beznadziejne gierki politykierów w harcerskich mundurach, którzy zapomnieli po co jest harcerstwo.

A wypowiadać sie będę zawsze jak znajdę do tego powód by swe 3 grosze wtrącić mając nadzieję, że co niektórzy przejrzą na oczy i zobaczą w naszym ZHP to co najważniejsze - każdego zucha, harcerza, wędrownika czy młodego drużynowego mając głęboko w nosie poprawność polityczną.

GK-a, Chorągwie i Hufce są dla HARCERZY a nie odwrotnie. Maja organizować, pomagać i służyć ... a że coraz częściej nie potrafią mimo wielu szkoleń metodycznych w ośrodkach i przeczytanych 1500 książek jak postępować z harcerzami, to powinni się zastanowić nad swoja misją. Bo bycie instruktorem harcerskim to MISJA.

O ZHP będę walczył swoimi "partyzanckimi" metodami. Oddział już zebrany...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 23:41 przez Portal_Jedrusie, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław Dybowski pwd
Instruktor Szczepu - Były Szczep >>JęDRUSIE<< W Łodzi
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

A legendę "Jędrusiów" poniosą w świat,
Z ognisk dym i przyjaciel nasz wiatr.

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 00:18

leon01 pisze:Dalsze jątrzenie tematu nie ma sensu.)
Ja nie jątrzę, tylko dość ogólnie wyraziłem swe zdanie
leon01 pisze:Nie chce podpisywać swoich postów Instruktor BYŁEGO ZHP..... Dość gadania. Trzeba brać się do działania. )
Ale najpierw druhu pomyśl, potem zaplanuj, a nastepnie zrealizuj, NIE ODWROTNIE JAK W PRZYPADKU PRZEDMIOTOWEJ UCHWAŁY
leon01 pisze:Nie chcesz wpłacać to nie płać, chcesz to rób przelew. )
Zmiana trybu z nakazowego na apelowy nic dla mnie nie zmienia, zwyczajnie na drobny bunt dołu, góra stwierdziła że wsadziła kij w mrowisko i teraz sie wycofuje rakiem i usiłuje zamieść sprawę pod dywan (PRAWIE JAK MIRO, ZBYCHU I RYCHU)
Uchwała była bezprawna i nie mozna akceptować łamania prawa nawet tylko stautowego, bo akceptacja poprzez wpłatę tej kwoty na to KONTO bez przyznania się sygantariuszy do błędu jest pozwolenim na popełnianie przez nich takiej gafy w przyszłosci, za mało GK-a zrobiła - bez tego "przepraszam" nawet nowa wersja uchwały jest "trupem" co widac na stronie www.80.zhp.pl.
leon01 pisze:Zdecydowana większość nie ma potrzeby oglądania winnych poprzedniej uchwały odzianych w lniane worki, posypujących głowy popiołem i chłostających się po plecach. )
ZDECYDOWANA WIEKSZOŚC NIE ZAWSZE MA RACJę, a ja nie żądam pokuty tylko przyznania się do popełnienia gafy i wzięcia personalnej odpowiedzialności za tą gafę. (o personalnej odpowiedzialnosci za długi mozemy zapomnieć, to znów będą "nieznani" sprawcy, a sprawa pójdzie do umorzenia, choć paragraf o niegospodarności i działania na szkodę jest w KK.
leon01 pisze:Chcesz nowej organizacji biadol dalej i nie płać. Będziesz byłym instruktorem, byłego szczepu, w byłej organizacji.
Mam propozycję: kto chce niech płaci, kto nie chce niech nie płaci, ale nie zniechęcajmy innych do działania.)
Nie uważam by mój post kogokolwiek miał zniechęcać, raczej przedstawia smutną wizję oderwania się góry od dołów i lekceważeia nas wszystkich, ja przeciwko temu protestuję. PERSONALNIE.

leon01 pisze:Leon Suski phm. aktualny instruktor mającej się bardzo dobrze 10HDŻ, w aktualnym hufcu i nadal działającej Chorągwi Śląskiej.)
Jarosław Dybowski pwd były instruktor byłego szczepu JęDRUSIE - obecnie Administrator Harcerskiego Portalu JęDRUSIE, członek założyciel KSHiS JęDRUSIE przy Hufcu Łódź - Polesie ( w organizacji)
Jarosław Dybowski pwd
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 01:03

jox pisze:Druhu Leonie :) Wszak Druh Jarosław wyraził swoje zdanie na temat akcji. Czemu zabrania mu Druh wypowiedzi? Każdy ma prawo do wolnych i nieskrępowanych w duchu swoich odczuć, ale z zachowaniem szacunku do innych, wypowiedzi. Tyle, że pewne określenia Druha Jarka są troszkę przesadzone w moim odczuciu.
Nie uważam wcale, że jestem nieomylny w mych ocenach, a przede wszystkim w odczuciach. W mej ocenie i odczuciu pewne sprawy są SŁUSZNE i koniec. Mam szacunek do wszelkich wypowiedzi na forum, co jednak nie nakłada na mnie autocenzury, jak mam napisać to co myślę, to po prostu piszę.

Dlatego też całkowicie zgadzam się z druha opiną, (odczuciem), że moje odczucia są nieco przesadzone. Róznica między naszymi ODCZUCIAMI tej sprawy wynika zapewne z róznych życiowych doświadczeń, więc ocena wypowiedzi nikogo nie rani, ani nikomu nie jest nieprzyjazna. Jest tylko INNA, do czego każdy ma swe prawo. Na tym polega dyskusja, forum, demokracja, ścieranie się poglądów i dochodzenie do konsensusu w imię wyższych wartości. Wchodzimy tutaj jednak zbyt głęboko już w semantykę...

Można oczywiście napisać, że wszystko w porządku i zapłacić nieprawną daninę, ale o ile przyjemniej było by wpłacając te PLNy odpowiedzieć na apel o ratowanie ZHP przed upadkiem. Myslę, że i tego forum i dyskusji by nie było, wielu instruktorów wysupłałoby ostatnie grosze, albo naprawde oszczedziło na jednym wypadzie "na miasto" niż wolało stać się przedmiotem akcji podatkowej -

Bohaterem - strażakiem - ratownikiem chciał być kiedyś każdy. Podatnikiem nikt, nigdy. Dlatego za poświęcenie się są ordery, za uchylanie się od podatków kara z pozbawieniem wolności włącznie.

I to chyba wyjasnia moje przesadzone ODCZUCIA.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 01:05 przez Portal_Jedrusie, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław Dybowski pwd

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 01:28

Ot tak zajrzałem... i znów kwiatek

Instruktorki i Instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego!

W związku z brakiem uregulowań wewnątrzorganizacyjnych, dotyczących dodatkowej jednorazowej składki (&#8222;składki 80") wniesionej przed 17 maja 2011 r., serdecznie prosimy o złożenie oswiadczeń dotyczących przeksięgowania na darowiznę wpłaconej &#8222;składki 80".

Instruktorów, którzy:

1. wpłacili składkę na konto GK ZHP, prosimy o napisanie maila - oświadczenia na adres 80@zhp.pl - przykładowo o treści Proszę o przeksięgowanie na darowiznę wpłaconej przeze mnie składki dodatkowej w kwocie (podać kwotę),

2. wpłacili składkę bezpośrednio w komendzie hufca lub chorągwi, prosimy o złożenie oświadczenia we właściwej jednostce - przykładowo o treści Proszę o przeksięgowanie na darowiznę wpłaconej przeze mnie składki dodatkowej w kwocie (podać kwotę) i równocześnie proszę o przekazanie tej wpłaty na konto GK ZHP: 33 1020 1042 0000 8102 0235 7622.

Komendy chorągwi i hufców prosimy o przekazanie wpłat na konto GK ZHP: 33 1020 1042 0000 8102 0235 7622

&#8222;Zespół 80"

Kilka chwil temu napisałem POMYŚL, ZAPLANUJ, ZREALIZUJ...

a TUTAJ WYSZŁO CAŁKIEM NA OPAK. Dla mnie to zwyczajna niekompetencja zespołu który wymyslił cały ten bałagan. Zwyczajnie ręce mi opadają.

Brak uregulowań wewnątrzorganizacyjnych - to przeciez jakieś kuriozum - niech ktoś napisze wreszcie że dał ciała i chryja wyszła. Jak wszyscy będą dziesięć razy poprawiać jedną już całkowicie popsutą sprawę w trakcie to może byc tylko gorzej. (i bardziej żałośnie śmiesznie)

Nawiasem taki mail dla skarbówki nic nie znaczy, chyba że jest podpisany podpisem elektronicznym, należy raczej wysłać oświadczenie pisemne własnoręcznie podpisane.
Jarosław Dybowski pwd

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 17 cze 2011, 06:07

Portal_Jedrusie pisze:Podział harcerstwa na wcześniejsze organizacje typu ZHR i SH itp. uważam za największy błąd jakiego się dopuszczono, nie potrafię tego ORSZY wybaczyć.
Akurat ze SH Druh Orsza nie miał nic wspólnego.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 17 cze 2011, 11:28

Uwaga - ostatnie ostrzezenie!
To jest watek o strategii wiec prosze sobie zalozyc inny watek na dyskusje nie na temat watku.

R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 14:47

dokumenty pisze:
Portal_Jedrusie pisze:Podział harcerstwa na wcześniejsze organizacje typu ZHR i SH itp. uważam za największy błąd jakiego się dopuszczono, nie potrafię tego ORSZY wybaczyć.
To akurat chyba wszyscy wiedzą.
Jarosław Dybowski pwd

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 15:08

rafal bednarczyk pisze:Uwaga - ostatnie ostrzezenie!
To jest watek o strategii wiec prosze sobie zalozyc inny watek na dyskusje nie na temat watku.

R. Bednarczyk
Szanowny Druhu Moderatorze,
Ależ cały ten wątek jest o STRATEGII, a głównie o jej sposobie realizacji. O pomysłach, planach, ale również o wykonaniu i błedach w realizacji.
Zastanawia mnie też STRATEGICZNE posunięcie druha Moderatora o OSTATNIM OSTRZEŻENIU, zabrzmiało groźnie, jakby druhowi Moderatorowi nadepnięto na odcisk.
Ostrzeżenie niesie za sobą SANKCJę - już się zaczynam bać...

Rozumiem oczywiście, że cały powyższy wątek nieco dla "góry" jest niewygodny, nawet bardzo. Chciałem tylko zauważyć, że w tytule tego wątku jest też słowo PROTEST i sądzę, że na istotne znaczenie dla charakteru dyskusji i nie sądzę, by nasze wypowiedzi odbiegały od meritum wątku.

Nie jest to watek pt. Strategia GK ZHP na likwidację zadłużenia ZHP, gdzie można dyskutować jak wyjść z długów, ale o reakcji instruktorów na gafę popełnioną przez organizatorów akcji "składka 80 zł" i sposobow rozbrojenia tej miny.

Więc druhu Moderatorze, aby ostrzegać, prosze najpierw przeczytać - ze zrozumieniem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 15:09 przez Portal_Jedrusie, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław Dybowski pwd

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 17 cze 2011, 16:03

Portal_Jedrusie pisze:
dokumenty pisze:
To po co dodałeś tam "SH" ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 17 cze 2011, 20:52

19kldh pisze:
Portal_Jedrusie pisze:
dokumenty pisze: Akurat ze SH Druh Orsza nie miał nic wspólnego.
To po co dodałeś tam "SH" ?
Mogłem wymienić jeszcze wszystkie powstałe organizacje harcerskie i pseudoharcerskie, ZHR i SH to tylko przykład jak politycy rozczłonkowali harcerstwo (lewe - prawe czy prawe - lewe) ZHR poszło w prawo, SH w lewo)
Jarosław Dybowski pwd

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 17 cze 2011, 20:57

Druhu Rafale Moderatorze dyskusja jest na temat. Każdy z nas widzi problem i ma potrzebę podzielenia się nim z innymi. Możemy mieć różne zdania, ale łączy nas jedno- dobro naszej organizacji. Chcemy się tutaj wygadać. Nie chcemy tego robić tak jak inni na łamach GW, czy innych brukowców. A to czy ZHP zbankrutuje, czy nie, jest dla nas sprawą strategiczną. Mam nadzieję, ze dla Was w GK też.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 20:59 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 17 cze 2011, 21:50

leon01 pisze:Druhu Rafale Moderatorze dyskusja jest na temat. Każdy z nas widzi problem i ma potrzebę podzielenia się nim z innymi. Możemy mieć różne zdania, ale łączy nas jedno- dobro naszej organizacji. Chcemy się tutaj wygadać. Nie chcemy tego robić tak jak inni na łamach GW, czy innych brukowców. A to czy ZHP zbankrutuje, czy nie, jest dla nas sprawą strategiczną. Mam nadzieję, ze dla Was w GK też.
alez proszę bardzo wygadujcie się do woli - po to jest przecież forum i nikt nie krępuje Waszych wypowiedzi. Jednak jeśli ktoś chce porozmawiać o strategii dla związku na najbliższe 4 lata to niech tez ma taka możliwość i nie ograniczajcie jej proszę sprowadzając dyskusje do protestu przeciwko dodatkowej skladce. Można sobie założyć osobny wątek i o tym dyskutować ile wlezie i krytykować nasza zła GK ile wlezie.

Teraz macie osobny wątek i mam nadzieje, ze chętni do rozmowy o skladce bedą tu sobie dalej dyskutować.

A jeśli ktoś chce dyskutować o strategii to proponuje zacząć od 4 istniejących wątków

pozdrawiam
Rafał
hm. Rafal Bednarczyk

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 17 cze 2011, 21:57

Portal_Jedrusie pisze:Mogłem wymienić jeszcze wszystkie powstałe organizacje harcerskie i pseudoharcerskie, ZHR i SH to tylko przykład jak politycy rozczłonkowali harcerstwo (lewe - prawe czy prawe - lewe) ZHR poszło w prawo, SH w lewo)
a skąd Ty masz takie informacje ze ZHR poszło w prawo, a SH w lewo?
Bardzo chętnie dowiem się o jakichś dowodach lub konkretach.

pozdrawiam
Rafal
hm. Rafal Bednarczyk

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”